Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: v12 Remont

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar djherbert
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    55
    BMW
    E32 5.0 v12 88r
    Skąd
    Skierniewice

    v12 Remont

    Mam pytanie remontował ktoś ten motor , chce się dowiedzieć jakie są koszta
    na razie silnik żyje ale na pewno troszkę koników mu zdechło .a chce go doprowadzić do perfekcji .

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Porządny remont V12 to koszt 8000-10000zł w zależności od warsztatu i od tego co chcesz robić. Dostęp do wielu części jest bardzo słaby, tak więc najlepiej byłoby wyjąć silnik, poskładać wszystko i włożyć spowrotem.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Temat jest z gatunku tych mocno nieopłacalnych.

    Na jednym forum jeden z użytkowników opisywał jakieś prace remontowe przy swoim 850i, koszty nieco większe niż te wspomniane wyżej, a jednostka jak wiadomo ta sama.
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    227
    BMW
    l 750 highline e46 320d
    Skąd
    Zaryń
    Witam ktoś remontował M70?
    Bartekzrn

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Remontował to pojęcie szerokie, o co dokładniej chodzi? :) ja trochę grzebałem przy V12, wymiana uszczelek pod pokrywami zaworów, dokręcenie listw olejowych, wymiana uszczelek pod kolektorami ssącymi, całego układu zapłonowego itd itd :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    227
    BMW
    l 750 highline e46 320d
    Skąd
    Zaryń
    Mówię o generalnym remoncie, wiem że koszt będzie duży, ale odrestaurowuje swojego highlina i zastanawiam się właśnie żeby również zrobić silnik choć nie jest w naganym stanie, ale wiadomo swoje latka już ma.
    Bartekzrn

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Dołu bym nie ruszał, bo jest wieczny, a nie ma co rozkładać, po złożeniu może być różnie, a tak pasowanie się ułożyło. Na dole poza nowymi uszczelkami misek naciągnąłbym łańcuch pompy i wyczyścił sitko.

    Ja jestem na bieżąco z głowicami, bo sam robię remont góry. Z uszczelkami kolektorów nowymi oraz z rozrządem i remontem głowic z nowymi popychaczami hydraulicznymi, ale ze starymi zaworami, wałkiem itd, spokojnie zmieścisz się w częściach i robocizną około 6k. Jeżeli chcesz dorzucić nowy układ zapłonowy to musisz liczyć ekstra 2,5k.

    Plus minus parę stówek, ale więcej nie wyjdzie.

    Jakbyś się decydował to wal na priva, mam świetną firmę, która zajmuje się obróbką głowic. Dla wiadomości, remont głowic ze wszystkim nowym poza samą głowicą, czyli od popychacza, sprężyn, zaworów, gniazd, prowadnic, aż do wałka to koszt 7k od głowicy, to tak jakbyś chciał iść na całość.

    Najpierw zobacz jak wygląda wałek, bo jak miałeś przez lata odkręcone śruby od kanałów olejowych to raczej musisz poszukać innych głowic.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 24-02-2013 o 21:16
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kecaj
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Skąd
    Ożarowice
    M70 jest to silnik przewidziany przez producenta jako wieczny, w którym wymianie podlegają tylko świece, olej i przewody zapłonowe (jak coś pokręciłem, proszę o poprawę). Nie ma do niego nadwymiarowych tłoków, więc szlif cylindrów odpada, jedynie wymiana tulei, a te z kolei po takiej operacji mają tendencję do opadania i generalnie bez sensu taka robota. Jeśli coś miałbym robić przy M70, to skupiłbym się na doprowadzeniu osprzętu do ideału - to powinno wystarczyć, chyba że silnik był eksploatowany skrajnie ekstremalnie.
    Takie moje zdanie.

    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podziałami jeśli chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    227
    BMW
    l 750 highline e46 320d
    Skąd
    Zaryń
    No to pewnie zdecyduje się na remont głowic plus wszystkie uszczelki zimeringi, plus co było dla mnie oczywiste osprzet. Mam jeszcze drugi silnik kompletny oraz jeszcze komplet głowic także że będzie z czego wybrać, jakie są różnice między silnikiem przed a po lifcie, tylko umiejscowienie wlewa oleju, trwałością?
    Ostatnio edytowane przez pocisk7 ; 24-02-2013 o 21:55

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Jest kolega na forum z odrestaurowanym silnikiem M70 http://motokiller.pl/42449/Moj-silnik Jest rzadko na forum, mam z nim kontakt na FB. Z tego co się dowiedziałem remont trwał 2 lata i kosztował około 10 tysi zł. Silnik jest zrobiony od zera. Pozdrawiam Tomasz.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •