Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Dziwny problem, wyciek z obudowy filtra oleju m60b40

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków

    Dziwny problem, wyciek z obudowy filtra oleju m60b40

    Mam dziwny problem, mianowicie przedwczoraj zauważyłem wyciek z obudowy filtra oleju na łączeniu zakrętki i aluminiowej obudowy, myślę sobie padł oring(tylko czemu?) i akurat miałem od nowego filtra oring założyłem skręciłem i jeżdżę aż dzisiaj widzę że dalej coś się sączy z tej obudowy, dużo mniej co prawda ale się sączy więc zgasiłem auto, otworzyłem maskę i odkręcam tą nakrętkę od filtra a tu nagle wywaliło olej, tak jakby było tam ciśnienie, i teraz pytanie czy to normalne że na wyłączonym silniku jest takie ciśnienie w filtrze? Co się mogło stać, coś się przytkało czy jak?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Ale co to znaczy ciśnienie?


    W filtrze jest olej - jeżeli szybko odkręcisz pokrywkę to część się wyleje - na dole obudowy jest zawór - trzeba popuścić pokrywkę i odczekać chwilę, wtedy olej przez otwarty zawór spłynie do miski.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    Chodzi o to że jak odkręcałem pokrywę nie zdążyłem jej jeszcze do końca odkręcić a olej mi ją podniósł i wylało się z 300 ml płynu.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    Normalka. Przed odkreceniem pokrywy filtra trzeba dłużej poczekac bo jest tam zbudowane cisnienie.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    ok to w takim razie wszystko w porządku.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ktos wczesniej ostrym wkretakiem wymienial uszczelke filtra zarysowal plastik i teraz cieknie przy oringu lub... niewymieniany byl ten oring

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    Pojeździłem parę dni i jak na razie nic nie cieknie także, to co napisałem wcześniej wynika chyba z tego że gdzieś zebrał się olej którego nie dokładnie wytarłem i on ściekł, teraz jest sucho.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •