Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: problem z tankowaniem - zapowietrzony bak w 730d E38.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    40
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Legnica

    problem z tankowaniem - zapowietrzony bak w 730d E38.

    witam, po przekopaniu forum postanowiłem założyc nowy temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Mianowicie podczas tankowania pistolet cały czas odbija jakby powietrze się cofało, próbowałem już na różne sposoby (trzymając pistolet pod różnymi kątami lub włożony do końca albo do połowy) i nic nie pomaga. Sprawdzałem już na paru stacjach i zawsze to samo, muszę tak lac po litrze i za 100zl tankuje 5 minut 8/ Czytałem o tym filtrze który znajduje się za lewym tylnym nadkolem, ale czy ten filtr znajduje się też w dieslu bo wypowiadali się w tym temacie tylko posiadacze benzyn i czy objawy są podobne do moich? Trochę to dziwne bo jak odkręcam korek przed tankowaniem to nie ma odgłosu syknięcia, który świadczył by o zapowietrzonym baku :? Tak na marginesie to jak włączam zapłon to slychac pompkę paliwa co jest oczywiste, ale czy powinna ona pompowac tak długo - ok. 20sek. Nigdy nie czekam aż napompuje i się wyłączy i auto odpala bez problemu, pytam tak profilaktycznie.

  2. #2
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Jak ją słychać to się kończy (pompa pod podłogą)... ale nie widzę związku z zapowietrzeniem.
    Co do odpowietrzenia... Zawsze tak masz? Bo mi się tak zdarzyło jak się ledwo do kulałem na stację a odpowietrzenie wtedy baku trwa długo, jak tankujesz gdy zaświeci się rezerwa lub zanim się zaświeci to nadal masz tak samo?

    Tutaj masz budowę baku:
    http://www.realoem.com/bmw/partgrp.d...10&hg=16&fg=05

    i odpowietrznika:
    http://www.realoem.com/bmw/partgrp.d...10&hg=16&fg=10

    Ja wymieniając ostatnio pompę w baku zauważyłem coś co mnie mocno zastanowiło i wytropiłem temat uszczelki:
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...94&hg=16&fg=15
    NR 3 w opisie w zaznaczeniu chyba jednak nr 2

    Otóż ja jej nie mam!!! Czy ktoś ją wywalił nie wiem, na to wygląda. Paliwo nie wycieka, nie śmierdzi itd. a leje zawsze pod korek więc może to być jakiś "polski patent" można spróbować ale w razie gdyby coś było nie tak nie chciałbym aby ktoś miał do mnie pretensje, ja mam przykręcony i dobrze dociągnięty sam metalowy kaptur bez uszczelki! Gdy się brałem za wymianę pompy to wygłuszenie było już wydarte ale pompa nie była wcześniej ruszana, była oryginalna więc po coś ktoś tam już kiedyś zaglądał ;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    U mnie tez wystepuje czasem podobny problem, wybija pistolet podczas tankowania i trzeba powolutku tankować :) Na kompie wyskoczyl błąd Tank ventilation valve output więć sadze ze w tym leży problem, zawór kosztuje 200 złotych na realoem.
    Pozdro

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Mi też czasami odbije ale da się nalać, czasami muszę trzymać ręką zamiast zostawić na blokadzie.

  5. #5
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    panowie o 50* (stopni) w lewo( w stronę bagaja) pistolet od pionu i nie ma tego problemu :)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    40
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Legnica
    Jakieś 3 tankowania temu faktycznie zajechałem na stacje na takim konkretnym żydzie i od tamtego czasu jest aż tak źle. Jednak wcześniej też musiałem tankować trzymając pistolet lekko wciśnięty, na zablokowanym pistolecie nawet do połowy nie było szans bo odrazu odbijał. Może przewód odpowietrzający się zatkał i warto do niego zajrzeć ? Jeżeli chodzi o ten zawór odpowietrzający to wiecie konkretnie gdzie się znajduje ? Z tego co widzę to ten filtr w tylnym lewym nadkolu u nas w dieslu nie występuje więc to napewno nie jego wina. Może jest jakiś sposób na odpowietrzenie baku, w niektórych samochodach jest przycisk do odpowietrzania, ale w e38 niestety nic takiego nie widzę :/
    Johnny_Bravo też to zaobserwowałem jakiś czas temu, że trochę lepiej idzie jak się przekręci pistolet. Tylko wydaje mi się, że to było w prawo od piony ale może się mylę.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    182
    BMW
    E32 730i m30, E38 740i m62tu
    Skąd
    Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo
    panowie o 50* (stopni) w lewo( w stronę bagaja) pistolet od pionu i nie ma tego problemu :)
    Sprawdzone, pomaga :D

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo
    panowie o 50* (stopni) w lewo( w stronę bagaja) pistolet od pionu i nie ma tego problemu :)
    Teraz dotarło do mnie o co im chodzi, dokładnie jak pisze Johny i nie dawać pistoletu na maksymalną moc, problem będzie podejrzewam w końcówkach pistoletów i w różnicach norm między PL a DE ja jak tankuje a mam mocne dystrybucje to daje na 2/3 mocy (realna jakieś 50%) i daje sobie czas na nalanie do pełna, można wtedy zrobić zawody kto pierwszy zaleje bak Wy czy gość w TIRze na stanowisku dla nich ;D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim
    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo Zobacz posta
    panowie o 50* (stopni) w lewo( w stronę bagaja) pistolet od pionu i nie ma tego problemu :)
    Dokładnie tak jest,lekko w lewo i można dac automat,nie wiem czemu tak jest.Kiedyś gośc na stacji nie umiał mi zatankowac:)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    odświeżę trochę... czytałem juz zanim kupiłem e38 ze ciężko ją zatankować i nie chodzi tu o koszta :D wiec patent z pistoletem znałem już przed kupnem ale ost coraz ciężej mi zatankować... czy ktoś ma doświadczenia z wymiany filtra węglowego gdzie on sie znajduje??? dodam ze jak ja odpalę rano po 300 metrach jak dojeżdżam do świateł czuje około min zapach benz w środku a tłumik mam szczelny i katy tez sa także to nie spaliny na bank...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •