Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Brak mocy w e38.

  1. #21
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Moze byc przeplywka. Moze siadac pompa paliwa. Pompy paliwa jak sie zagrzeja to potrafia gubic cisnienie. Powinno byc 3,5 bara. Jakis czujnik temp tez moze powodowac podobne objawy. Uszkodzona wiazka tez moze byc. Pomiar cisnienia warto zrobic. Podlaczenie pod kompa w nastepnej kolejnosci. Bez doswiadczenia ciezko bedzie samemu cos wywnioskowac dlatego porob screeny z status analog.

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    coś może być z tym czujnikiem temperatury.. na wyświetlaczu pokazuje inną temperature niż na teście nr: 7/2
    czy to normalne? ;)

    Biały

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysparco
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    545
    BMW
    W211 e270cdi było e34 520, e39 525tds, 740 e38
    Skąd
    SANOK
    witam a ja sie zastanawiam czy pompka nie jest winna poniewaz moja padla i kupilem nowa tania bo tana ale mail byc tylko do dopalania itd ale po tygodniu ja stopilo mam nastepna od jakiegos czasu i chyba ona nie wyrabia bo raz dziala raz nie sprawdzlem i ona jest podobno z 540 e39. moze byc to wina ??

  4. #24
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Co do czujnika temp to normalne. Na wyświetlaczu wyświetlana jest temp po obróbce przez kompa. Na teście jest wyświetlana w danej chwili bez specjalnych algorytmów. Czujnik temp zewnętrznej nie ma wpływu na pracę silnika a przynajmniej w tych rocznikach.
    Pompa paliwa nie ma dużego znaczenia z jakiego auta pochodzi. Liczy się jej wydajność a większość pompek BOSCH jest bardzo wydajnych. Za ciśnienie odpowiada zupełnie inny element więc to wszystko jedno jaką pompkę się wsadzi firmową. Ważne aby była z układu z wielopunktowym wtryskiem. Jak by była niewydajna to przy pełnych obciążeniach i wysokich obrotach by był spadek mocy. Na wolnych obrotach będzie ok. Jak by była pompka sprawna to by działała cały czas a nie jak jej się chce. Jak czasami działa a czasami nie to będzie raczej do wymiany o ile zasilanie będzie do niej dochodziło cały czas.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Kolego dodam, że samochód muli na PB i LPG..
    powiedzmy, że w końcu jest ciepło i samochód muli bardzo jade na LPG 120 chce przyśpieszyć a tu nić dopiero kicdown go rozkula ale to nie jezdzi jak 190 kucy.. a 150.. przełacze na PB i tak samo dokładnie.. no chyba, że mapa gazu jest idealna taka jak na PB i dlatego tak samo? nie wiem ..;/
    Biały

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    zamieszczam film z Inpy status:
    Prosze o pomoc, przed diagnozą zresetowałem adapcje.. i jezdziłem na PB.

    http://www.youtube.com/watch?v=01lUNmpZnXw

    <object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/01lUNmpZnXw?hl=pl&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/01lUNmpZnXw?hl=pl&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
    Biały

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    Na filmiku widac ze problem masz na 2 i 6 cylindrze i silnik na nich wyrownuje prace, szczególnie 2 cylinder ma najwiekszy odychyl

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Poles Zobacz posta
    Na filmiku widac ze problem masz na 2 i 6 cylindrze i silnik na nich wyrownuje prace, szczególnie 2 cylinder ma najwiekszy odychyl
    Co może być odpowiedzialne za to?
    Biały

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    mogą być za to odpowiedzialne świece, cewki, wtryski... kable od sterowania wtryskami (u mnie np. na jednego gara przygasał i okazało się, że była uszkodzona kostka wpinana do wtrysku), może nie ma kompresji na tych garach, może lambdy świrują.. może to być cokolwiek innego i nie dojdziesz końca jeśli tego po prostu nie sprawdzisz, najlepiej podpiąć się pod kompa porządnego

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •