Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: [elektronika] czujniki zamknięcia/otwarcia drzwi

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    pewnie przychodzi kres na switch w zamku odpowiadający za załączanie lampki oświetlenia i komunikat na BC. Trzeba by rozebrać drzwi wyjąć zamek i pomierzyć switcha oraz oczyścić, może być że jest zabrudzony i coś mu przy niskich temperaturach odwala.

  2. #12
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    pytanie jest takie. drzwi sa sciagniete wtyczka od elektryki dynda sobie . co trzeba zrobic które kabelki złączyc ze sobą ( z tej wtyczki co wychodzi ze slupka auta) zeby nie bylo komunikatu o otwartych drzwiach . dodam ze wtyczki przed i po liftowe sa różne . ja mam polifra
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    nie no takich magicznych spraw robić nie będę ;) rozbiorę sobie drzwi i wtedy sobie oczyszczę wszystko i zobaczę co z czujnikiem bo chodził normalnie do czasu gdy nie przyszedł ostry mróz :)
    Radośc z Jazdy :)

  4. #14
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    nikt nie wie które kabelki trza połączyć zeby informowało bc o zamknietych drzwiach???
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    Podlacze sie pod temat. Mam podobny problem, czyli komunikat o otwartych drzwiach, pomimo, ze sa zamkniete. Poczatkowo myslalem, ze to krancowka przymarzla, jest zabrudzona, niedolega dobrze, zastala sie, lub oznajmila, ze konczy swoj zywot. Sprawdzalem kolejno wszystkie drzwi i po otwarciu rownoczesnie zapala sie swiatlo w podsufidce, wiec krancowka dziala, chyba, ze jest jakies inne urzadzenie, ktore daje sygnal do zegarow. Czy ktos z szanownego grona rozbieral juz zamek w e38 po lifcie i moglby sie wypowiedziec.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    też miałem taki efekt (pisałem wyżej) że jak już odmarzł zamek i drzwi się zamykały to komunikat o otwartych drzwiach nie znikał mimo zamknięcia, osobiście radzę rozebrać drzwi i wyjąć zamek ja tak robiłem ale mam przed lifta od razu uprzedzam że zabawy z tym jest na cały dzień :)
    Radośc z Jazdy :)

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    Cytat Zamieszczone przez adamowizna Zobacz posta
    też miałem taki efekt (pisałem wyżej) że jak już odmarzł zamek i drzwi się zamykały to komunikat o otwartych drzwiach nie znikał mimo zamknięcia, osobiście radzę rozebrać drzwi i wyjąć zamek ja tak robiłem ale mam przed lifta od razu uprzedzam że zabawy z tym jest na cały dzień :)
    Tego sie wlasnie obawiam, bo z zamkiem przed i po lifcie zapewne jest takie samo zle dojscie i zabawy od groma. Ja u siebie wykluczam zamarzniecie, temperature przez caly rok na plus. Tak sie ludze, ale trzeba bedzie zakasac rekawy i do roboty. Napisz prosze, czy to czyszczenie cos pomoglo i jak ten zamek wyglada po wyciagnieciu, czy jest tam cos jeszcze z elektryki?

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    Cytat Zamieszczone przez Siudmy Irl Zobacz posta
    Tego sie wlasnie obawiam, bo z zamkiem przed i po lifcie zapewne jest takie samo zle dojscie i zabawy od groma. Ja u siebie wykluczam zamarzniecie, temperature przez caly rok na plus. Tak sie ludze, ale trzeba bedzie zakasac rekawy i do roboty. Napisz prosze, czy to czyszczenie cos pomoglo i jak ten zamek wyglada po wyciagnieciu, czy jest tam cos jeszcze z elektryki?
    jak już dojdziesz do zamków i je wyjmiesz to psikaj najpierw WD40 aby wszystkie brudy itp. zlikwidować później psikaj silikonem w spray-u we wszystkie zakamarki zamka tak aby już nigdy woda się tam nie dostała ja osobiście jeszcze przesmarowałem wszystkie otwory i szczeliny zamka wazeliną techniczną tak dla 100% pewności że zamki nie zamarzną :) drzwi kierowcy i pasażera robiłem dosłownie cały dzień i nie było łatwo bo w garażu tego robić nie mogłem bo jak wjadę to drzwi mi się otwierają tylko na tyle abym mógł wysiąść z auta :) powodzenia kolego acha jeśli boisz się o elementy elektryczne to tylko masz ten czujnik w zamku zamknięcia drzwi (przynajmniej u mnie przed lifta) ale jak popsikasz wd40 i silikonem wszystko wróci do normy tak jak u mnie :)
    Radośc z Jazdy :)

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    Cytat Zamieszczone przez adamowizna Zobacz posta
    jak już dojdziesz do zamków i je wyjmiesz to psikaj najpierw WD40 aby wszystkie brudy itp. zlikwidować później psikaj silikonem w spray-u we wszystkie zakamarki zamka tak aby już nigdy woda się tam nie dostała ja osobiście jeszcze przesmarowałem wszystkie otwory i szczeliny zamka wazeliną techniczną tak dla 100% pewności że zamki nie zamarzną :) drzwi kierowcy i pasażera robiłem dosłownie cały dzień i nie było łatwo bo w garażu tego robić nie mogłem bo jak wjadę to drzwi mi się otwierają tylko na tyle abym mógł wysiąść z auta :) powodzenia kolego acha jeśli boisz się o elementy elektryczne to tylko masz ten czujnik w zamku zamknięcia drzwi (przynajmniej u mnie przed lifta) ale jak popsikasz wd40 i silikonem wszystko wróci do normy tak jak u mnie :)
    Dzieki bardzo Kolego. Wszystko juz jest ok. Pozdrawiam

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Czy wystarczy usunąć klamke na sposób z wieszakiem i od zewnątrz popsijac wd40 czy jednak musze rozebrac drzwi?
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •