Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Parowanie szyb

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    81
    BMW
    E66 745Li, E46 323CI
    Skąd
    Białystok

    Parowanie szyb

    Posiadam BMW od niedawna, mało jeszcze wiem dla tego pytam:) Problem dotyczy parowania szyb, glownie z tylu, które nawet w czasie jazdy potrafią zaparować i trzeba sporo czasu żeby odparowały, w czym tkwi problem?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    412
    BMW
    E39 540iA 2002r EX:E38 728i
    Skąd
    Świecie
    Też mam podobny problem ale nie przejmuje się tym za bardzo bo zawsze mam włączoną klimę + podgrzewanie tylnej szyby i problem znika :P
    Było E38 728i M52B28 1996r... Jest E39 540iA M62B44TU 2002r... A to dopiero początek ;))

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    182
    BMW
    E32 730i m30, E38 740i m62tu
    Skąd
    Ostrołęka
    Sprawdź czy wszystkie kratki nawiewowe są pootwierane na max. w szczególności tylnie. Ustaw temperature na 32 stopnie. Nawiew daj na maxa i zobacz czy z pod siedzeń z tyłu leci gorące powietrze. Przednie nawiewy ustawiamy tak, aby opływały tułów siedzącego a nnie dmuchały na niego. Sprawdź czy nie masz włączonego obiegu zamkniętego- jeśli tak, to go wyłącz. Odpowiednie ustawienie kratek nawiewów powinno trochę pomóc.

  4. #4
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Na początku nie ma co kombinowac tylko sprawdż filtry kabinowe :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    często pomaga wyłączenie obiegu wewnętrznego, wtedy wilgoć nie gromadzi się wewnątrz kabiny. Co do aż 32 stopni to troszkę za dużo :) wystarczy nastawić 22-25 stopni i będzie git :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    182
    BMW
    E32 730i m30, E38 740i m62tu
    Skąd
    Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez Mat88
    często pomaga wyłączenie obiegu wewnętrznego, wtedy wilgoć nie gromadzi się wewnątrz kabiny. Co do aż 32 stopni to troszkę za dużo :) wystarczy nastawić 22-25 stopni i będzie git :)
    Chodziło mi o sprawdzenie czy wali ciepłem z pod przednich siedzeń :P

  7. #7
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Zapomniałęm dodac ,ze e 38 ma super wentylacje i nie trzeba włączać klimy ,na klimie jeżdze tylko latem ,ale wymieniam filtry i mi nic nie paruje :)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    81
    BMW
    E66 745Li, E46 323CI
    Skąd
    Białystok
    Dzieki za rady, zobacze co i jak i napisze czy pomogło.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,105
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez untouchable88
    Dzieki za rady, zobacze co i jak i napisze czy pomogło. Nie będe zakładał nowego tematu, więc zapytam od razu w tym. Mam gaz sekwencyjny, ale zanim sie nagrzeje i przełączy na gaz to pracując na benzynie jakoś strasznie dużo jej spala. Jak zatankuje gazu do pełna tak za 110 zł, to na pełna butle gazu musze jeszcze lac benzyny za ok 50 zł zeby starczało na jazde do momentu przełączenia na gaz. U Was tez tak duzo spala?
    MOD:Poszukaj podobnego tematu i tam zapytaj. Bo tak robi się bałagan. Temat dotyczy parowania szyb!OT będzie usuwany.


    Co do Twojego problemu z parowaniem to a też obstawiam filtry.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Hej. Ale jeszcze podaj jak użytkujesz auto. Ja głównie na krótkich dystansach i pod chmurką więc nie ma kiedy porządnie w środku wyschnąć i niestety mimo czystych filtrów parowanie występuje w uciążliwy sposób.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •