Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: [mechanika] Słabo grzeje na postoju m60b40

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków

    [mechanika] Słabo grzeje na postoju m60b40

    Witam mam taki problem i nie wiem czy tak ma być mam zwykła klimę i po rozgrzaniu silnika do pionu jak się jedzie jest wszystko w porządku przy pokrętłach na max leci bardzo gorące powietrze jednak gdy stanę i auto chodzi na wolnych obrotach a prędkość wentylatora mam min 2 to już nie czuć takiego ciepła, dmucha ciepłym ale jest ono moim zdaniem zbyt chłodne, auto ma nową chłodnice pompę wody, termostat i płyn, temp wody cały czas nawet na postoju w teście 7 wynosi w granicach 92-94 *C, zawory nagrzewnicy sprawne bo jak dam na min to dmucha zimnym i odwrotnie, jednak zastanawia mnie bo z racji że mam interfejs średnio raz na tydzień sprawdzam sobie auto i czasami nie zawsze inpa wyświetla auxlurary wather pomp czy jakoś tak jest to sporadic error, w inpie za każdym razem mogę ja uruchomić w programie i działa bo słychać że się włącza. Jak go przytrzymam na obrotach w granicy już ok 1500 to dmucha gorącym , wcześniej miałem e36 coupe IS i na postoju dmuchało gorącym.

  2. #2
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    możesz mieć uszkodzoną pompkę obiegu wody pod elektrozaworami jest elektryczna i wymusza dodatkowy obieg wody na wolnych obrotach.

  3. #3
    U mnie zaobserwowałem to samo. Musze rozeznać temat bo podczas jazdy grzeje jak w piekle. Może ktoś mi pokazać która to część albo numer podać.
    Ostatnio edytowane przez joe white ; 26-11-2010 o 07:14

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    No i problem rozwiązany, powodem jest pompka przy elektrozaworach(element zintegrowany z nimi nr 1 lub dokładnie 2 http://www.realoem.com/bmw/showparts...21&hg=64&fg=18 ). Żeby to wymontować trzeba odpiąć węże od nagrzewnicy te co wchodzą w ścianę grodziową i jednego od magistrali z tyłu silnika, następnie kiedy ma się już na wierzchu cały element nr 1 torxem chyba 8 przykręcony jest do niej silniczek z pompką, należy go zdemontować i ściągnąć obudowę, jest zmocowana takimi zagiętymi zapadkami najpierw wychodzi sam tył i kablami potem reszta obudowy. U mnie silniczek raz działał raz nie ponieważ w środku było dużo pyłu z szczotek i chyba powodowało to zwarcie, poza tym komutator był przybrudzony, wyczyściłem wszystko papierem, poskładałem i teraz przy 600 obr/min nie ma różnicy w temperaturze grzania jest tak jak by się utrzymywało non stop 3000 obr/min. Można również przy okazji zaglądnąć do elektrozaworów, i wyczyścić jak komuś nie działają za dobrze może pomoże ale u mnie są już sparciałe uszczelki w środku ale na razie elektrozawory działają ok.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysparco
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    545
    BMW
    W211 e270cdi było e34 520, e39 525tds, 740 e38
    Skąd
    SANOK
    witam podlacze sie do tematu troche inne pytanie ale z tego dzialu zawsze gdy wlacze nawiew na szybe grzeje cieplo a anwet goraco nie wazne jaka tempertura jest ustawiona. Czy tak ma byc jesli nie to czym moze to byc spowodowane?? Dzieki

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar malet7
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    521
    BMW
    e65
    Skąd
    "...Katowice miasto Jedno na sto..."
    Cytat Zamieszczone przez krzysparco Zobacz posta
    witam podlacze sie do tematu troche inne pytanie ale z tego dzialu zawsze gdy wlacze nawiew na szybe grzeje cieplo a anwet goraco nie wazne jaka tempertura jest ustawiona. Czy tak ma byc jesli nie to czym moze to byc spowodowane?? Dzieki
    elektrozawory :)
    ...z pasji do samochodów, z miłości do BMW...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysparco
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    545
    BMW
    W211 e270cdi było e34 520, e39 525tds, 740 e38
    Skąd
    SANOK
    tzn co to jest te alektrozawory ile to kosztuje itd??

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez krzysparco Zobacz posta
    tzn co to jest te alektrozawory ile to kosztuje itd??
    one są odpowiedzialne za ogrzewanie,uzywki kosztują cos koło 150zł a są umieszczone z prawej strony auta pod maską

  9. #9
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez 525d Zobacz posta
    Można również przy okazji zaglądnąć do elektrozaworów, i wyczyścić jak komuś nie działają za dobrze może pomoże ale u mnie są już sparciałe uszczelki w środku ale na razie elektrozawory działają ok.
    Jak masz sparciałe uszczelniacze ,to gniazda zaworów pewnie są w takim samym stanie,a to skutkuje tym że ,przy pełnej ciepłocie silnika (i ciśnieniu w układzie )będą występować momentalne przegrzewanie wnętrza ,z powodu złego działania elektrozaworów ,a pisząc prościej ,sparciałe uszczelniacze sworznia el.zaw. nie wstrzymóją ciśnienia i działa ono bezpośrednio na rdzeń cewki ,cofając go otwiera zawór
    Ostatnio edytowane przez siudema ; 26-11-2010 o 12:35
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysparco
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    545
    BMW
    W211 e270cdi było e34 520, e39 525tds, 740 e38
    Skąd
    SANOK

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •