witam
mam zamiar wymienic uszczelke pod głowicą.
I tu pojawia sie pytanie czy ktos moze wymieniał u siebie te uszczelke ??
Jakie narzedzia trzeba miec i co pokoleji demontowac?

Odpalam silnik, ale czasami trzeba go troche pokręcic. Chodzi troche nie równo ( na wskazówce obrotomierza nie widac różnicy ale ja ją słyszę). Przy dodawaniu gazu ok obrotów 3000 słychac strzały wydechu, a odcinka zapłonu jest już przy 5000. Na gazie chodzi lepiej, ale podobna sprawa jest. Poza tym moje e32 stało ostatnio przez tydzien w garazu, bo mnie nie było, i po wyjechaniu zauwazylem dwie male plamki pod samochodem, jedna od silnika - olej, a druga chyba płyn od chłodnicy, różowy, bardzo tłusty (?!). Ogólnie poziom oleju jest ok, nie ubywa aż tak, żeby było to widoczne na bagnecie. Płyn chłodniczy też ok. Nie ma żadnej białej gęstej piany na korku wlewu oleju czy na bagnecie. Samochód bardzo kopci na biało. Jak stoje i dodam porządnie gazu na luzie to za mną jest ogromna biała chmura.

Może to coś innego, a nie uszczelka... W każdym razie, jeżeli to uszczelka to proszę was o jakieś instrukcje. Nie chce oddawac samochodu do mechanika bo raz oddalem z wymianą sprzęgła i nie pytajcie jak sie to skonczylo...poza tym nie mam pieniędzy na mechaników, a poza tym to lubie majstrowac przy swoim autku bo to mnie odpręża :)

:)