Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: [klimatyzacja] Ilość czynnika, oraz ilość oleju.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria

    [klimatyzacja] Ilość czynnika, oraz ilość oleju.

    Panie i Panowie, w związku z tym że przeprowadzam remont jednostki napędowej, musiałem wypuścić czynnik w atmosferę. Dodatkowo chłodnica wewnątrz została przepłukana benzyną ekstrakcyjną pod ciśnieniem, skraplacz, przewody i sprężarka również, wymieniłem wszystkie oringi, oraz zakupiłem nowy osuszacz. Po złożeniu tego do kupy, przydałoby się napełnić klimatyzację tylko jaką ilością czynnika i oleju? Starego oleju w układzie zapewne zostaną bardzo małe ilości więc trzeba przyjąć że układ jest całkowicie pusty.
    Dodam tylko że samochód jest po lifcie, long z klimatyzowaną tylną kanapą (o ile to ma jakieś znaczenie). Bardzo proszę o pomoc bo nie mogę się dogrzebać tych informacji :( , a są raczej niezbędne do prawidłowego działania układu.
    Pozdro :)
    Ostatnio edytowane przez Greg38 ; 28-11-2010 o 12:12

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    Takie informacje powinny być podane na którejś tabliczce pod maską. Jeśli jej nie masz, to poczekaj, może ktoś Ci odpowie - bo ja nie wiem, niestety.

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    skladasz wszystko do kupy, robisz podcisnienie min 20min, (nowy osuszacz otwierasz i wkladasz w ciagu 30min od otwarcia) napelniasz olejem PAG 46 w ilosci 150ml

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Co Ci się stało z tą zieloną tabliczką na chłodnicy? Tam jest wszystko napisane ile czego wchodzi.
    Jak będę przy okazji przy aucie to zerknę albo i fotkę tej tabliczki zrobię dla potomnych.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  5. #5
    W zależności od wersji silnikowej ilości czynnika są różne.

  6. #6
    Tabliczka dot klimy jest chyba na masce (od spodu oczywiście) a nie na chłodnicy.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Powinna być zielona naklejka na pasie przednim tj. między ryglami od zamka. Do mojej wchodzi 680g "+-" 10g.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Dziękuje za odpowiedzi, jednak gdybym miał tabliczkę to bym nie prosił Was o te dane :)
    Tabliczki nie ma (ukradli? :P ) i podpowiedzieliście że mam zalać olej w ilości 150ml, ale czy 680g to jest ilość czynnika dobra do 740?

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    tak

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    ile oleju powinno być dodane do układu klimatyzacji po wymianie osuszacza w modelu e38 740 z 95 roku? Czy są jakieś widełki coś jak w oleju silnikowym ze min tyle a max tyle?

    Jaką ilośc oleju do klimatyzacji dodać po wymienianie sprężarki?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •