Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: przerejestrowanie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz

    przerejestrowanie

    Witam

    Chciałbym zasięgnąć porady od kogoś kto mam nadzieje przerabiał takie coś, bo pytałem na różnych forach ale żadnych konkretów ;(

    Sprawa wygląda tak, w marcu 2009 roku kupiłem motocykl, i umowa spisana została na moją mamuśkę.

    Problem w tym że moto nie zostało nigdy przerejestrowane i katowałem po torach i żwirowniach bez blach :(

    Ubezpieczenie normalnie płaciłem na poprzedniego właściciela

    I teraz co mam:

    Dowód rejestracyjny
    Umowę KS sprzed półtora roku.... ehh

    I teraz chcę zrobić tak, żeby zarejestrować motocykl na mnie

    Podjechanie do poprzedniego właściciela nie wchodzi w grę bo mieszka 500 km ode mnie, zresztą nie chce chłopa w to mieszać po takim czasie

    Jaką umowę teraz sporządzić? Da radę tak, żeby spisać umowę podarunku ( :D ) czy coś takiego z mamuśką, i iść z tymi dwoma umowami i dowodem rej. do urzędu aby od razu zarejestrowali na mnie ?

    Pozdrawiam ;)

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Nie mam pełnej wiedzy w tym zakresie, jednak wszystkie sprawy tego rodzaju które znam tyczyły się Umowy Kupna/Sprzedaży a nigdy podarunku.

    Samo zarejestrowanie nie powinno przysporzyć problemów, jeśli będziesz posiadać ciągłość umów K/S - co zmusza cie do napisania tej jednej brakującej umowy z Szanowną Rodzicielką.

    Znajomy przerabiał podobną sytuację, chodziło jednak o rejestrację pojazdu małżonki, a wtedy znaczenie ma wspólnota majątkowa, dzięki której można np. przenosić zniżki ubezpieczeniowe współmałżonka.

    Jeśli jest droga urzędowa rejestracji pojazdu na podstawie dokumentu z aktu darowizny - zrobisz to bez problemu, nie słyszałem jednak jak dotąd o takim przypadku.

    Ciekawsze jest natomiast to "opłacanie OC na poprzedniego właściciela", bo o ile przy zawieraniu polisy OC na ten motor przedstawiona była umowa K/S to nie ma możliwości ubezpieczenia go na dane sprzedającego.

    :6:57:
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    o_O teraz sprawdziłem dokładnie
    Ubezpieczenie przyszło na mnie (tylko, na mamuske nie ), wiec samo sie przedłużyło

    ciekawe dlaczego jest tylko na mnie, to tak jak byłbym jedynym właścicielem, co ciekawe w dniu zawarcia umowy nie miałem nawet 18 lat


    Na umowie jestem współwłaścicielem, zupełnie zapomniałem o tym ;)

    To teraz jak zrobić żeby "wyrzucić" mamuśkę z umowy, pewno będzie trza drugą

    słyszałem o czymś takim, właśnie darowizna
    tu jest nawet wzór
    http://www.google.pl/url?sa=t&source...z0yQGQ&cad=rja

    to mam nadzieje że uda się tak zrobić, żeby nie latać na próżno

  4. #4
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Pytasz po forach itp a czy dzwoniłeś do wydziału komunikacji w swoim mieście? Tam na pewno się wszystkiego dowiesz :) Jakoś to zarejestrujesz jak masz dowód rejestracyjny i umowę KS to nie będzie problemu.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    534
    BMW
    e38 730
    Skąd
    Chełm
    Powiem tak znajomy miał podobnie tylko tyle ,że z ojcem i na samochód.
    Musiał napisać pismo i przy rejestracji złożyć ,że zrzeka się samochodu.
    Podpisuje jedna i druga strona i Pani rejestruje w tym wypadku było na ojca
    On akurat musiał tak zrobić bo wcale by nie miał samochodu (komornik).

    Dodam ,że wcześniej byli (ojciec z synem ) współwłaścicielami auta.
    Wzbogacenia w US też nie trzeba było płacić drugim razem.

    Podałem ci podobną sprawę do twojej i powiem ,że większych problemów z tym nie będziesz miał :P
    Niczym Feniks z Popiołu podrywa się i unosi w oddali

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez lionix
    To teraz jak zrobić żeby "wyrzucić" mamuśkę z umowy, pewno będzie trza drugą
    W urzędzie dostaniesz wniosek przekazania darowizny, który musi wypełnić Twoja mama i to wszystko co jest potrzebne do zrzeknięcia się własności na Ciebie.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    No i wszystko jasne ;)

    Dzięki!
    pozdro

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim
    W Pl nie ma obowiązku rejestracji pojazdu. to tak na marginesie.Trzeba oplacac tylko OC

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    No to wiem akurat,, ale chce miec wlasny dowod

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Leon740i
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    605
    BMW
    740iA m62b44
    Skąd
    Ząbki
    Cytat Zamieszczone przez Dziewon
    W Pl nie ma obowiązku rejestracji pojazdu. to tak na marginesie.Trzeba oplacac tylko OC
    Obowiazek jest tylko ustawodawca nie przewidzial kary za nie przerejestrowanie :)
    Jezeli chodzi o zrzeczenie sie pojazdu w wydziale komunikacji to wiem ze kolega kiedys tak robil i bylo ok, ale gora 2 miesiace temu tez chcial zrobic taki manewr i pani w urzedzie powiedziala, ze tak nie mozna i musial zalatwiac sprawe w skarbowce gdzie sa odpowiednie wnioski itd tak jak napisal Coboss.
    Wiadomo najlepiej jednak zadzwonic do urzedu i tam wszystko wytlumacza tak chyba bedzie najprosciej i najpewniej :)
    Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •