Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [ zawieszenie] Ładowność E38 728i

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    128
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Warszawa

    [ zawieszenie] Ładowność E38 728i

    Probuje dowiedziec sie jaka jest ladownosc E38 728i
    Niestety w internecie znajduje rozbiezne wartosci :/
    Jak narazie jedynym wyznacznikiem najbardziej prawdopodobnym jest instrukcja obslugi 740i

    Wedlug instrukcji 740i
    Masa własna: 1930kg, calkowita 2410kg, Ladownosc 480kg
    Ladownosc dachu 100kg

    W dowodzie rejestracyjnym 728i
    Masa wlasna 1775kg, calkowita 2235kg, Ladownosc 460kg

    Czy ma ktos potwierdzone dane jaka jest dopuszczalna masa calkowita, masa wlasna 728i oraz ladownosc dachu?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    trzeba pamiętać że 728 z automatem jest cięższe niż 728 manual , 728 automat może być cięższy niż 740 manual , poza tym masa auta zależy też od wyposażenia i ładowność jest zmniejszona o np. masę butli z lpg

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    128
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez p3xeon
    trzeba pamiętać że 728 z automatem jest cięższe niż 728 manual , 728 automat może być cięższy niż 740 manual , poza tym masa auta zależy też od wyposażenia i ładowność jest zmniejszona o np. masę butli z lpg
    Zdaje sobie z tego sprawe, dlatego licze na jakies potwierdzone dane (np. z wagi).
    Ogolnie temat sie rozchodzi o wyjazd na snowboard w 4 os.

    Obliczylem, ze przy ladownosci 460-480kg:
    70kg butla z gazem (gaz 60+ masa butli)
    4os ~320kg
    Pack na dach ~20kg
    + ew. wyposazenie samochodu (dolozone) 30kg
    = 440kg, wiec zostaje 20-40kg na sprzet oraz bagaze :hah:

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaguar15
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    112
    BMW
    728ia e38
    Skąd
    Olsztyn
    ostatnio ważyłem swoje bmw 728 na wadze elektronicznej i zegar pokazał 1950kg, w tym w samochodzie znajdowały sie 2 osoby i w bagazniku ok 30kg bagażu, moje auto jest wyposażone w skrzynie automatyczna
    Be My Wife
    728iA e38 arktissilber metallic, e30 m-tech II m52b28tu diamantschwarz
    Cztery koła szóstka w rzędzie i polatac można wszędzie ;)

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Jeżeli chcesz coś przewozić w bagolu można dołożyć gumy na sprężyny. jeżeli na dachu to mam na sprzedaż pod to auto relingi dachowe :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    128
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Warszawa
    jaguar15, dzieki. Wlasnie o takie info mi chodzilo.

    coboss, moge tez zmienic amory, sprezyny albo nawet auto... Rzecz w tym, ze chce byc swiadomy jaki ciezar moge przewozic 7er.

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Spoko podpowiedziałem jak można się na biedę poratować, bywa, że najprostsze rozwiązania nie chcą same do głowy przyjść :D Czasami okazyjnie człowiek coś musi zabrać w bagażniku co waży z 400kg jeżeli się boi można zastosować na chwilę gumy usztywniające zakładane na sprężynę można ich nawet wcisnąć 2 lub 3 sztuki, nie rozwali się wtedy zawieszenie i to na pewno nie to samo co wymiana zawieszenia na solidniejsze bo gumki są potrzebne zakładasz, nie są... wywalasz :)

    Jeżeli chodziło Ci o ITD i wagi to raczej bym się nie martwił bo nie sprawdzają tego to chyba że twoje 7er jest zarejestrowane jako auto ciężarowe ;)

    Masy dopuszczalne przez producenta masz wypisane wszyściutkie w dowodzie rejestracyjnym punkty od F do O ;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    128
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Warszawa
    coboss, jakbym mial przewiezc nagle 400kg w bagazniku to szukalbym innego auta. Jakos nie mam przekonania co do gum w sprezynach, tymbardziej jechac na tym w gory.

    Nie chodzio mi o ITD, tylko o wlasne bezpieczenstwo oraz stan techniczny samochodu - szanuje wlasne auto.

    Masy auta sa w dowodzie (napisalem to przeciez w pierwszym poscie) ale dla mnie sa realne tak samo jak informacje znalezione w roznych serwisach internetowych.

    Mam nadzieje, ze bede mial mozliwosc w najblizszym czasie zwazyc swoj samochod.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Wrocław
    Jedź do najbliższego zakładu, gdzie mają ciężarówki i coś regularnie wożą. Na pewno znajdzie się tam waga. Dasz na flaszkę cieciowi i będziesz miał wynik ;)
    Chciałbym umrzeć jak mój dziadek, we śnie, a nie w panice jak jego pasażerowie..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •