Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: wspomaganie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Jordan23
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    35

    wspomaganie

    Wielokrotnie omawiałem na forum sprawe zepsutego wspomagania(servotronic) nie pomagały żadne porady typu (dolej płynu itp.) ale po wielkich bojach , pomiarach itp. okazało sie pomocne wymienienie przekładni na uzywaną , za niewielkie pieniadze. Teraz wszystko wróciło do normy servo działa jak należy i nierozwiazywalny problem dla forumowiczow został pokonany.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Interesujące ... tylko dostać dobrą używaną :( może angol ? Czy przekładnie różnią się od benzyny a od diesla ???

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    Czyli co, problem polega na mechanicznym uszkodzeniu przekładni? Naprawa skuteczna, ale na dobrą sprawę dalej nie wiadomo, co powoduje problem... Co to znaczy "niewielkie pieniądze"? Widziałem na allegro przekładnię za 650 złotych i nie wiem, czy to mało, czy dużo, bo nie mam odniesienia. :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    a regeneracja ok 1500 zł z tego co wiem więc to wcale nie mało, a gdzie reszta :) Ja właśnie mam remont skrzyni :) Robie komuś prezencik bo chce sprzedać auto i nikt mi za to nie odda :(
    Czy przekładnia będzie pasowała od angola ???

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    34
    max, przekładnia od angola nie podejdzie

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    No to klops :( Czyli kolejny wydatek !!! Używki chyba nie ma sensu bo na ile to starczy ... miesiąc ? a regeneracja to już grubsza sprawa , którą niestety trzeba przeboleć .
    Ja wierny fan BMW pytam ile jeszcze ??? :)

    Kupie sobie 1.9 tdi i będę miał spokój ;)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    65
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Olkusz/Kraków
    1500zł za regeneracje ? komuś się chyba coś pomyliło 0.o w tym momencie jestem na etapie wymiany sama regeneracja 600 zł z DWU letnią gwarancją + 300 zł demontaż i montaż . Regeneracja odbywa się w firmie w Krakowie a montaż w Olkuszu tak że nie wiem skąd wy takie ceny macie ... ;)

    a od Angola nie podejdzie bo jest kiera po prawej stronie

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez _jahu_ Zobacz posta
    Regeneracja odbywa się w firmie w Krakowie
    Może mają stronę www?
    Ostatnio edytowane przez tgracing ; 28-11-2010 o 12:49
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Kupie sobie 1.9 tdi i będę miał spokój ;)[/QUOTE]

    A co TDI się nie psuje? Oj psuje psuje. Najczęściej trafiające do mnie samochody to właśnie TDI grupa VW. Moze dlatego że najwięcej ich jest, napewno też. Ale w TDI bolączki to np zacinające się geometrie turbo, nastawniki pomp wtryskowych, pompki wtryskowe w silnikach PD, itd, więc wcale nie tak do końca sa takie ok. Niestety czasy prostych samochodów (konstrukcyjnie) dawno się skończyły.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    175
    BMW
    e38 740 1999r m62
    Skąd
    Toruń
    siema.Całkiem fajny temat u siebie też planuje wymienić cała przekładnie.No i teraz pytanie mam szukac z serwotronic czy bez (ja mam w swojej serwotrnic ) czy to jedno i to samo .Ma znaczenie silnik i rok ? czy tylko model e38 prosze o odp.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •