Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: jaka instalacja pomozcie!!!!!

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    dziękuję za wstępne opinie i wypowiedzi w temacie, i ewentualnie proszę o jakieś podpowiedzi co by było dobre, lepsze, najlepsze i oczywiście jakiś zarys kosztów. Ja popytam jeszcze u innych "gazowników" i zobaczymy co dalej.

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Zamiast tych reduktorów może lepszy były 2 x KME Silver. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.
    Wtryski Hana fajna sprawa. Dobre i można wymieniać pojedynczo tylko, że 1 gotowa listwa wyjdzie ok. 500zł ale będzie bardzo dobrze. Gdybyś chciał jednak taniej to może warto pomyśleć o Valtek 34 http://allegro.pl/listwa-wtryskowa-w...393300952.html Niestety one są nierozbieralne, czyli jak padnie 1 wtrysk to wymieniasz całą listwę. Dlatego Hana jest lepsza.
    Generalnie sprawa była już wielokrotnie poruszana. Na instalce do 4.0 i 4.4 nie ma co oszczędzać, bo będziesz później niezadowolony.

    Silwery dobra sprawa moc realna do 150 kucy. Można pomyśleć nad goldami bo one maja realnie 200 (a nie jak producent podaje 360) i nie będą pracować na prawie max jak silwer, chociaż wszystko zależy od właściciela. Jak lubi dlugo butować to radziłbym jednak goldy a jak czasem tylko przyciśnie to silwery objadą.

    Co do Valteków to zarazie bym ich nie polecał. Są stosunkowo nowym produktem i nie wiadomo jak długo mogą pociągnąć. Jak są lepsze 3x o starych to i tak szkoda kasy na nie. Wczoraj kalibrowałem moje valteki typ 30. Od nowości zrobiły 4000 i 5 z 8 było już rozkalibrowane.

    Makaron
    Ceny podzespołów są nast:
    komp ok 800
    wtryski 1000
    2 reduktory 600-700
    butla 500-600
    reszta części ok 600-800
    i tu już jest 3900 za graty
    Gazownicy mają upusty więc myślę żę ich to wynosi jakieś 3000 i z 1000 za robotę. Myślę że na tych częściach to ok 4000 jak nic powiedzą ale musisz pytać
    Ostatnio edytowane przez Adrian1031 ; 11-01-2011 o 13:42

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    Rozmawiałem teraz przez telefon z "gazownikami" o bardzo dobrej opinii w Krakowie i faktycznie z ich wyliczeń cena 5,5 tyś za taki zestaw:

    -sterownik: STAG 300 PLUS
    -reduktor: 2x MAGIC III (3)
    -wtryski: HANA H2000 MODEL A ZIELONY
    -zbiornik: W KOLE
    -okablowanie: STAG 300 "8"
    -wlew gazu we wlewie paliwa
    i jeszcze dodał że oni zasilanie gazu ze zbiornika na reduktory (o ile dobrze zrozumiałem) ciągną dwiema rurkami zasilającymi żeby nie było problemu z niewydajności (braku gazu przy wysokich obrotach)

    czas instalacji dwa dni.
    Proszę o wypowiedzi.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Że tak powiem to trochę drogo:
    tak jak pisałem:
    http://www.drypa.pl/produkt1667_WTRY...ektronika.html
    980 +
    http://www.drypa.pl/produkt1885_REDU...r_Magic_3.html
    2x160 +
    wtryski 1000 +
    http://www.drypa.pl/produkt663_ZBIOR...lny_Stako.html
    350 + wielozawór ok 250+
    reszta 500 (węże, rurki, trójniki itp)

    Wychodzi dla zwykłego śmiertelnika 3400 to trochę za dużo wg mnie za tą instalację sobie życzą a pewnie mają ze 20% zniżki.
    Może spróbuj z mini negocjować cenę.

    Czasami wydaje mi się że jak jacyś mechanicy zobaczą u siebie BMW to im się zapalają dodatkowe kontrolki z zerami.
    Pozdrawiam

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    136
    BMW
    s280 w140
    Skąd
    UK
    Witam a ja dla odmiany polecam BRC, zero problemów co prawda dopiero 20tyś przelatałem na BRC ale na razie odpukać
    jestem zadowolony. Mój znajomy w Audi S8 z 2006 jezdzi 2 rok na BRC i chwali sobie tą instalację.
    Także ilu użytkowników tyle opini. Pozdrawiam

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    Kolego drakula24 dzięki za wyrażenie swojego zdania ,ale powiem ci że w Krakowie jest chyba jeden konkretny warsztat co ogarnia BRC, dlatego zostanę przy STAG 300 (jako sterownik) i teraz zastanawia mnie to co napisał Adrian1031 w ostatnim jego poście czy faktyczne ten "gazownik " z Krakowa z renomą o którym pisałem że wycenił komplet na 5,5 tyś to grubo nie przesadził, choć z drugiej strony wolny termin miał dopiero na 26.01.0211
    Co do osprzętu to też sprawa wygląda tak: CENY ALLEGRO

    GAZOWNIK KRAKÓW 5,5 tyś(całość)

    -sterownik: STAG 300 PLUS cena: od 750-980 zł
    -reduktor: 2x MAGIC III (3) cena: 166 zł/szt = 332 zł
    -wtryski: HANA H2000 MODEL A ZIELONY cena: 112zł/szt = 986 zł
    -zbiornik: W KOLE cena: od 300-400 zł

    GAZOWNIK: AUTOGAZ MONTAŻ - SERWIS 4 2 - 2 6 2 P O C Z E S N A 3100zł
    U L . Ś L Ą S K A 6 9 , B A R G Ł Y
    -sterownik: STAG 300 PLUS cena: od 750-980 (ten sam co w Krakowie)
    -reduktor: 2x MAGIC JET cena: 165zł/szt = 330 zł (cena podobna to i jakość chyba też)
    -wtryski: MAGIC JET cena: 120zł/ chyba cała listwa ( i tu cena może mówić o jakości)
    -zbiornik: W KOLE cena: od 300-400 zł

    Wiadomo że do tego dochodzą dodatki związane z instalacją.

    I teraz moje spostrzeżenie czy nie warto by było u gościa z Poczesnej zmienić w konfiguracji tylko wtryski na HANA H2000 i dopłacić różnice rzędu 700zł bo tak jeden i drugi montażysta daje 2 lata pełnej gwarancji, bo wynika z obliczeń że jeden robociznę liczy około 1000zł a drugi ponad 2000zł

    Chyba że ktoś ma wiedzę NEGATYWNĄ na temat tego gazownika z POCZESNEJ ?

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Co do gazownika z poczesnej to znam tylko jeden temat:
    mianowicie znajomy vectra b pojechał do gościa (ponoć umówiony) a ten nie za bardzo chciał się zabrać za robotę. Znajomy miał tylko padnięte wtryskiwacze. Nie słyszałem żadnych innych negatywnych ani pozytywnych opinii na ten temat ( mieszkam 20km od warsztatu)
    Nie chce go odradzać, nie wiem jak instaluje ale przy instalacji pamiętaj aby wkrętki w kolektorze były jak najbliżej głowicy, wężyki od wtryskiwaczy jak najkrótsze (hany są pojedyncze więc nawet lepiej), butla jeżeli w kole to zawór od strony zderzaka, dobrze jeżeli kolektor ściągany przy nawiercaniu ( wiadomo wióry), czujnik temp gazu tak umiejscowiony aby nie wiało na niego powietrze.

    Jak masz już trochę nalatane na świecach to wymień je przed założeniem instalacji.
    A podstawa i to jest najważniejsze aby auto na pb było na 1000% sprawne.

    Jak się zdecydujesz to daj znać co i jak.

    Jeszcze co do reduktora to zastanów się czy nie dołożyć 300 i kupić 2 kme goldow lu silwerór. Będą bardzo dobrze sobie radziły. U mnie jest już 2.5 roku i chodzi nadal. Co do magiców to słyszałem że lubią sobie puścić gaz do układu chłodzenia a to nie jest zbyt bezpieczne, zresztą patrząc na cenę to bałbym się zakładać do tak mocnego auta.
    Ostatnio edytowane przez Adrian1031 ; 11-01-2011 o 19:55

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    Adrian1031 jeżeli chłop by ściągał kolektory to czy wiąże się to z wymianą uszczelek? czy na starych nie będzie kłopotu z ciśnieniem w kolektorze ssącym i druga sprawa "zawór od strony zderzaka" chodzi o wlew do tankowania gazu? bo ten pisał mi że wlew pod klapką paliwową.

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Co do ściągania kolektorów to na bank muszą być nowe uszczelki. Przy starych mogły by wyjść niezłe klocki z lewym powietrzem. Nie wiem za bardzo jak szkodzi plastyk po wywierceniu dziur na wkrętki. Wiadomo dostaje się do cylindrów. Więc w tym temacie może niech się wypowiedzą ludzie, którzy mają większe pojęcie ode mnie.

    Odnośnie zaworu to chodziło mi o wielozawór wkręcony do butli aby był od strony zderzaka. Jak obrócą w stronę siedzeń to przy końcówce gazu jak będziesz przyspieszał to gaz będzie uciekał do tylu (syfon nie będzie zaciągał gazu) i będą spadki ciśnienia.

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    Może ktoś faktycznie wypowie się odnośnie tego wiercenia w kolektorach, co i jak z tymi wiórami plastyku, bo jakoś nie bardzo wydaje mi się żeby "gazownicy" ściągali kolektory

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •