Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Wątek: Olej opałowy do 730d

  1. #21
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    O mader ale wizja może i to pójdzie ale :

    1 nie wypada bo to 7er
    2 zarżniesz pompę wtryskową albo cały silnik
    3 jak cie miski złapią to h.. z twoich oszczędności
    4 to 7er NIE ROB TEGO

  2. #22
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    FuTuRee, OPAŁ NIE JEST LEGALNY po wsi możesz sobie jeżdzić ale nie widzę w tym oszczędności gdy cie złapią gdzieś na trasie
    a po za tym silnik ciepri

  3. #23
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    143
    BMW
    bmw e-38 740 11/1999
    Skąd
    Bolesławiec
    ŁEEEEEEEEEEEEEEEE jaki opał!!! :>
    Dziecko małe było to pchało łapki do kontaktu i pokopało ;D i tak mu zostało .
    Dobrze że jego rodzice tego nie widzą bo by się ze wstydu zaczerwienili :P
    M POWER;)

  4. #24
    Początkujący Użytkownik Awatar FuTuRee
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    86
    BMW
    e38 m62b44 e65 n62b36 e70 n52b30
    Skąd
    Mała wioska gdzieś w środku
    To, że nie jest legalny to inna kwestia z tym zgodzę sie (kara 3000zl ) Inna kwestia głównie sprawdzaja auta dostawcze i ciężarowe osobowe mniej. To jest właśnie ryzyko. Tak samo jak przekraczasz prędkość. Wiesz, że jedziesz za szybko ale mimo wszystko ryzykujejsz. Ja tylko opisałem swoje przeżycia związane z tym paliwem. Nigdy nie miałem problemów lejąc je do silnikow wymienionych w moim poprzednim poście. A Ty Jarek88 masz jakieś doświadczenia w tej kwestii. Masz wiedzę z zakresu mechaniki. Możesz powiedzieć dlaczego zarżnę pompę, czy tylko słyszałeś, że tak jest i piszesz to samo dalej?? (Bez złości poprostu pytam aby wymienić informacje:) ) Co do 'to 7er nie rób tego" jak pisałem wcześniej masz racje to jest auto luksusowe i bardzo komfortowe. Niestety ma też swoje lata coraz więcej osób stać jest na nie. Dlatego takie tłumaczenie mnie nie przekonuje nie czuję sie specjalnie wyróżniony, i nie zadzieram nosa z powodu, iż jeżdzę e38 mimo, że kocham mój samochód. Autko mam dla siebie a nie na pokaz. To ja mam cieszyć sie z tej wygody jeżdźąc nim.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    Sumując:

    - OO dla 730d czy 740d jest niezdrowy - duża ilość siarki (choć jest też coś takiego jak OO lekki, o małej zawartości siarki, nie wiem czy wtedy fizycznie można go stosować)
    - OR dla 730d czy 740d jest niezdrowy - zatyka wtryski, z tego co wiem może uszkodzić elementy gumowe
    - Stosowanie OO i OR jest nielegalne o ile nie zapłacisz za to paliwo akcyzy (wtedy przestaje być opłacalne)

    Jeśli już to OR i 725 TDS. Mimo wszystko radzę pozostać przy LPG i uważniej operować pedałem gazu, gra w wymianę samochodu na diesla raczej niewarta świeczki.

    Nie rozumiem stwierdzenia "Masz 7er to Cię stać". Obecnie e38 i tym bardziej e32 to samochody tanie w zakupie. Zakup i powiedzmy dwu- / trzy- letni okres użytkowania z pominięciem kosztów paliwa kształtuje się w cenie nowego samochodu segmentu B. Różnica jest tylko w koszcie zużywanego paliwa i właśnie mówimy o rozwiązaniu tego problemu.
    Wiem, że e38 w oczach wielu ludzi wygląda na samochód 5-7-letni, ale problemem jest kiedy jako użytkownicy zaczynamy w to wierzyć ;]

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    185

    Re: Olej opałowy do 730d

    Cytat Zamieszczone przez Yngvie
    Witam!

    Czy ktoś z forum jeździ może na oleju opałowym? Zrobiliśmy już 20 tyś km Golfem 1.9 TDi mojej dziewczyny i jbrak róznic miedzy Opałem a ON. Moja 7 mam w LPG, ale oszczednosc na opale ktory latem mozna kupic po 2,4PLN/l jest ogromna....

    Aha, podobno wazna jest jakosc opalu, ja biore od sasiada ktory zaopatruje sie bezposrednio u statoila;)

    Pozdro!
    roznice zauwazysz na sto procent i to juz niebawem, bo on napedowy to do golfa 2 ...
    kolego, jak ciebie nie stac na jazde golfem tdi na normalnym paliwie, to ciebie nie stac na posiadanie samochodu
    ale na wsi juz tak jest, pod chata nowy passat a w baku paliwo do ciagnika he he

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    A wlasnie moje zdanie to nie wypada, bo 7, i nie wazne =czy kosztuje 10 000 czy 70 000, tak samo jak nie bardzo przystoi odawalać jakichś głupot na mieście jak ściganty w tuning golfach, astrach i innych kalibrach

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Co do opału, mój wujek ma toyotę rav 4 D4D, zalewał ją opałem pół na pół z ON, no i się zdziwił jak pewnego dnia nie mógł odpalić auta, padły 4 wtryski, uszkodzona chyba też listwa wtryskowa czy coś takiego, płukanie zbiorniczka i coś tam jeszcze okrągłe 13 tys złotych, tylko :-) Polecam zalewanie autek opałem bo naprawdę się opłaca panowie, lejcie do bólu a najlepiej to sobie do baku nalejcie będzie jeszcze taniej.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    9
    BMW
    E38
    Skąd
    Łódź
    W odpowiedzi na pytanie z 1-ego postu - TAK, ja jeżdżę na "opale" i nie ma żadnej różnicy (no może jest znaczna w cenie). Kupuje olej opałowy lekki, którego temperatura minimalna, do wytrącenia parafiny to -30 st. C. Nie ważne, że mam 7-er. Tak jest dla mnie taniej i już.

    Mam jaką taka wiedzę o jakości OO i nie powielam stereotypów, tak jak większość, które tutaj, przed chwila przeczytałem. Proponuję najpierw DOKŁADNIE dowiedzieć się o OO, a później dopiero pisać posty w stylu "że to zarżnie silnik, wtryski, pompę itd".

    Podkreślam jest to mój świadomy wybór, ale wiem, że nic mi się nie stanie. Przy spalaniu na trasie w granicach 6,8/100 przejechanie 100 km za 20 zł limuzyną klasy e38 od razu przyczynia się do pojawienia się banana na buźce :)

    Dla ścisłości jeżdżę TDS-em, a ten silnik spali wszystko, tak jak i wtryski przepuszczą wszystko co im się poda.

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Cytat Zamieszczone przez sq7btu
    Dla ścisłości jeżdżę TDS-em, a ten silnik spali wszystko, tak jak i wtryski przepuszczą wszystko co im się poda.
    Ale pytanie dotyczy 730d a tam wtryskiwacze CR nie przepuszczą wszystkiego co im się poda :]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •