Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: [mechanika] [mechanika]Silnik - masa błędów, dziwny dzwięk

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski

    [mechanika] [mechanika]Silnik - masa błędów, dziwny dzwięk

    Cześć Wszystkim!
    Dzisiaj wkoncu udało mi się podpiąć moją dame pod kompa i jest raczej nie ciekawie, od pewnego czasu autko bardzo dużo pali - kolo 30 na setke, trzęsie nie ma raczej takiej mocy jak mieć powinna. Dzwięk wydobywający się z silnika również do ciekawych nie należy. Na początek lista błędów INPA :
    140 Output Thermostat Map cooling - błąd termostatu?
    141 Output Engine Fan 0 wentylaytor silnika?
    98 Tank ventilation valve output - zawór wentylacji?
    166 Output Vanos Bank 2 - i tego najbardziej sie boje.
    121 Wheel sensor failure - nie dziala dsc i abs - zapewne któryś z czujników abs w którymś kole.
    120 Vehicle speed - nie wiem co to oznacza?
    62 Misfire detection, sum error - wypadanie garów?
    damaging cat. Error current - uszkodzony katalizator?
    damaging Cat. Error initial
    Misfire detection zyl.6 wypadnie zapłonu na 6 cylindrze - może wtryskiwacz?
    Misfire detection zyl.5 wypadnie zapłonu na 5 cylindrze - wtryskiwacz?
    Hot film air mass meter przepływka zbyt niskie napięcie? Przepływka pare chwil przed podłączniem do kompa była odpieta wiec to chyba dlatego wywaliło błąd?
    voltage value to low currnet
    voltage value to low initial
    Nagrałem filmik jak chodzi silnik
    http://www.youtube.com/watch?v=nlOduOJC5N0
    Od czego wogóle zacząć? Przepyłwka? Dodam ze jak jest zimno to widac ze z lewej strony silnika kopci - zapewne przedostaje sie paliwo do 5 i 6 cylindra i jest przepalane czy myle się?
    Co oznacza w inpie error frequency i logistic counter?
    Pomocy :)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    Nikt nie jest mi w stanie pomóc? :( Dzisiaj silnik zaczął jeszcze bardziej cykać - czyli pewnie vanos sie konczy :(

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    vechice speed to czujnik prędkości prawdopodobnie z dyfra, dość częsty błąd, ale mało istotny, odnośnie wypadania zapłonów sprawdź świece fajki cewki , i pasowało by zmierzyć kompresje może zawory są nieszczelne, u mnie jak była sonda walnięta po stronie pasażera to kopcił z lewego wydechu parą bardziej i trzepało silnikiem. Pasowało by również skasować wszystkie błędy pojeździć z tydzień i znowu podpiąć i zobaczyć co jest aktualne bo tamte mogą być już z dana sterownik chwycił i zostały

  4. #4
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Cytat Zamieszczone przez 525d
    Pasowało by również skasować wszystkie błędy pojeździć z tydzień i znowu podpiąć i zobaczyć co jest aktualne bo tamte mogą być już z dana sterownik chwycił i zostały
    Dokladnie i najlepiej wszystkie stery wyczysc!
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    A co powiecie na ten dźwięk który nagrałem? Nie jest chyba normalny? Oczywiscie błędy wykasowałem, zostały 4 wie moze ktos z was co to jest ten tank ventilation value? Czy termostat map cooling może mieć wpływ na prace silnika? Co do wypadających garów to będe sprawdzał świece, cewki fajki, i co się tylko da, cieknie mi z delki wiec może zalewa ten 5 i 6 cylinder bo jak jest zimno to widac ze od nich wydowyba sie mały dymek.
    525d ale trzepało Ci silnikiem jak był zimny jak i ciepły? Umnie nie trzepie dosłownie może przez pierwsze 2 sekundy od odpalenia potem już cały czas, najgorzej jest kiedy powiedzmy skrece go na 3 tysiace obrotow i odpuscze gaz wtedy podczas schodzenia najmocniej strzepie.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    U mnie po odpaleniu nie trzepało może z 30 s potem czuć było drgania po rozgrzaniu również

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    ... czasem jeden czujnik uszkodzony potrafi wysypać kilkanaście błędów. Odczyt błędów to nie wszystko w takim przypadku - należałoby sprawdzić parametry pracy silnika i poszczególnych czujników.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    Vanosy + Rozrzad + Hydarauliczne popychacze do wymiany , jak rozbierzesz okaże się co dalej. Programowo tego nie naprawisz.
    Zacznij od mechaniki

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    Czy jest ktoś w stanie potwierdziec ze Output Vanos Bank 2 to błąd czujnika położenia wałka?
    Dziwne że dźwięk nasila sie po przełączeniu na LPG, juz sam nie wiem może sonda?
    Czy błąd termostatu może powodowac wypadanie garów? Kiedys czytałem problem z wypadajacym garem i winą jego był ponoć termostat czy to możliwe?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    Po przełączeniu na LPG będzie stukać ponieważ wtryskiwacze gazowe wydają podczas pracy dźwięk sieczkarni.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •