Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Problem z połączeniem się z komp.diagnostycznym

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa

    Problem z połączeniem się z komp.diagnostycznym

    Panowie, otóż przy okazji możliwości skorzystania ze zdiagnozowania auta(M60B30) podłączając je pod kompa pojawia sie problem.Mianowicie komp się pluje że na pin-ie nr.17 jest za niskie napięcie.Miałem okazję podłaczyć auto do dwóch typów urzadzeń diagnostycznych i zero komunikacji.Generalnie na pin-ie nr.17 niema napięcia.Całą instalacja w aucie wygłąda tip-top i niewidać sladów żadnych ingerencji w nią.Z wyjątkiem istnienia instalacji LPG.Wyjąłem dla pewności bezpiecznik od zasilania kompa LPG aby wykluczyć że coś złego to powoduje (że coś zamotali podczas montażu) ale nic to nie zmieniło w temacie.Oprócz ciekawości co powie mi komp.diag. to powodem jest migająca przez jakiś czas a pożniej świecąca na stałe kontrolka Airbag.Poprzedni włąsciciel poinformował mnie że padł włącznik świateł i po wizycie u elektryka który ponoć musiał zdjąć kierownicę pojawił sie temat z tą kontrolką.Osobiście podejrzewam że palant uszkodził taśmę łączącą czy jeszcze gorzej.Tak czy inaczej nie mogę się połączyć z kompem a nie mam technicznych warunków ani czasu do grzebania w elektryce auta niewiedząc do czego się dorwać nasamprzód.Może ktoryś z kolegów ma doświadczenia związane z takim problemem? 8/

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Jak ściągał kierownicę (nie wiem po co ) to mógł włączyć zapłon bez niej i złapało błąd poduszki i go powiela - jeżeli tak to skasowanie załatwi problem. Jeżeli nie to może coś nie tak z taśmą lub wtyczką taśmy.


    Co do podłączenia kompa - jeżeli nie masz o tym pojęcia i czasu to oddaj fachowcowi (może być przerwa w wiązce, lub uszkodzona wtyczka itp ) - trzeba szukać.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa
    Zdemontowalem to zlacze i wyglada Ok.Nie ma zwarcia.Liczylem ze ktos mial dokładnie taką akcję i mnie naprowadzi.Słyszałem że może to powodować problem z modułem sterującym klimatyzacją,ale ten system działa u mnie OK.Problem jak cholera to jest bo demontować krok po kroku całą wiązkę od tego to czaso i pracochłonne.Nie mam serca do tego bo wszystko wygłada jakby od fabryki było nieruszane.Co do kontrolki airbag-u to przy okazji naprawy włacznika świateł stopu obadałem złącza (wtyczki) od poduszki i są ok.Nie wiem jak z taśmą bo kierownicy nie demontowałem.A nawet jesli naprawię przyczyne to z tego co wyczytałem bez kompa tej walącej po oczach kontrolki nie da sie zresetować.Co do włacznika swiateł poprzedni właścicel pewnie neiwiedział jak sie do tego zabrać albo wyciagał zegary coby zmniejszyc wskazanie licznika km :razz: No i szkoda że nie moge sie z tym komp. diag.połączyć bo ciekawi mnie co by za error-y wskazał.Ostanio nagle przestało mi działać PDC i o sondach chciałem sie coś dowiedzieć i elektrozaworach w skrzyni i inspekcja krtyczna się świeci a nie daje się skasować metodą zwierania pin-ów ;(

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Co do błędu poduszki - nie musiał elektricos niczego popsuć - wystarczyłoby jakby odpiął akumulator, a tak przy przerwanym obwodzie dla AirBag wdarł się błąd i się powiela póki go nie skasujesz.

    A co do braku połączenia z interfejsem, potrzebujesz troche zacięcia - tu się tak zdarza (znam choćby z autbiografii), że się złącze diagnostyczne tak jakby usypia i trzeba troche się pobawić, aż za którymś razem zadziała, i to zarówno na Inpa, jak i DIS

  5. #5
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez Megablast73
    Nie wiem jak z taśmą bo kierownicy nie demontowałem.
    Przy złym zamontowaniu lub uszkodzeniu taśmy,odczuł byś to na kierownicy (chrupotanie przy skręcie),co do reszty ,czyli braku łączności diagnostycznej,proponuję przejrzeć skrzynkę z bezpiecznikami ,nie chodzi o bezpieczniki tylko o styki ,i oczywiście przewody masy i +
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •