Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Jaki olej ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    14
    BMW
    E38
    Skąd
    łasin

    Jaki olej ?

    Witam,

    posiadam bmw e38, rocznik 95, przebieg 350tys km. Od 5 lat auto na gazie w sekwencji.
    Planuję wymienić olej, jednak nie wiem jakie oznaczenie wybrać, jaki byście polecil?

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Ja ma też 350 tyś. i moja bunia latała na jakimś Castrolu syntetycznym. Teraz już drugi raz zalałem Mobil 1 5W50 i jest gicio. Jak miałeś syntetyka to lej go dalej ewentualnie półsyntetyka. Gorzej jeżeli nie wiadomo co było w silniku, bo jak olej był słabej jakości to może być kiepsko po zalaniu syntetyka ale oczywiście nie zawsze, co zresztą kilka razy było już poruszane na forum. Poszukaj.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  3. #3
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Ważne na czym jeździło wcześniej.. poza tym użyj funkcji "szukaj" na forum jest pewnie odpowiedź a jak nie to na pewno jest odpowiedni temat, pozdrawiam.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    14
    BMW
    E38
    Skąd
    łasin
    Szukałem na forum, jednak były to "inne" bemki, typu 3.0 diesel. Nie znalazłem żadnej z podobnym przebiegiem i z gazem.

    Jeśli chodzi o to co było wcześniej - niestety nie wiem bo autko dopiero kupiłem a nie było jak to zwykle bywa karteczki z wcześniejszą zmianą, stąd też nie wiem co zalać.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    Moja ponad 300tkm, z gazem, poprzedni własciciel lał 5w40 ja tak samo.
    Pozdro

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ded
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    115
    BMW
    528i + LPG
    Skąd
    Ciechanów
    Zrob plukanke i zalej 10w jakiejs dobrej firmy np valvo, motul, LM. Jak nie bedzie ubytkow to zmieniaj na 5w. Mysle ze to bezpieczna opcja choc wiele ludzi wlewa na "dzien dobry" 5w i jak gdzies pocieknie to sie zmienia uszczelke i heja.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •