Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [ elektryka] spalona pompka elektrozaworów vs ASC vs bezpiec

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków

    [ elektryka] spalona pompka elektrozaworów vs ASC vs bezpiec

    Tak więc mam mały problem, który w większości sam już rozwiązałem - tu dziękuję też za wskazówkę Sylwkowi7


    Mianowicie problem od przedwczoraj - zaczęło się od przepalania bezpiecznika nr 9 (w sumie w zmaganiach 3x wymieniany), jako objaw/test miałem z pierwszego rzutu brak klaksona.

    Okazało się że głównym winowajcą jest pompka wspomagania obiegu "wody", ta przy elektrozaworkach.
    Jak odpaliłem auto z podniesioną maską, to po ponad pół minuty spod elektrozaworków leciał siwy śmierdzący dym (jak palona elektryka).
    Tu wspomnę - bezpiecznik od razu się nie przepalał, tylko po jakimś nieokreślonym czasie w trakcie jazdy.
    Odpiąłem wtyczkę 2-pinową zasilania w/w pompki i problem z dymkiem i palącym się bezpiecznikiem nr9 póki co umilkł (zobaczymy co dalej).

    Wiem że to nie problem, bo znam takich co ową pompkę wymontowali i bez niej długo jeździli/jeźdżą nie odczuwając jej braku


    Ale tu moje pytanie dodatkowe - co do tego ma świecąca się kontrolka ASC???? :?
    ... tego jeszcze nie mogę rozgryźć.

    Kombinowałem na błąd - odłączyłem aku i zgodnie z zasadą spięcia klem i kluczyk w "on" reset kompa - niestety po trzecim odpaleniu auta znów się zapaliło i świeci.


    Tak, tak ..... zaraz będą podpowiedzi podłącz do kompa - ale teraz nie da rady, a może ktoś mi podpowie/doradzi coś skutecznego bez interfejsu

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Re: spalona pompka elektrozaworów vs ASC vs bezpiec

    zrób test ASC


    Pozdrawiam

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Dzięki Michał za podpowiedź - akurat o tym nie pamiętałem,

    ale o dziwo test mi duuuuuużo wyjaśnił: 1 mignięcie = "no fault" (czyt. nie działa - to raczej już wiwem

  4. #4
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    Wiem że to nie problem, bo znam takich co ową pompkę wymontowali i bez niej długo jeździli/jeźdżą nie odczuwając jej braku
    To fakt ,niektóre e34 wychodziły fabrycznie bez dodatkowej pompki obiegu, w e32 możesz to odczuć na postoju (różne temperatury z nawiewów)
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •