Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: DYMIENIE...

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    22
    BMW
    730i e38
    Skąd
    uk

    DYMIENIE...

    witam moj pojazd-e 38 730i ma taka przypadlosc...dymi,ale z jednej rury bardziej a z drugiej mniej,dym jest siwy.prosze o podpowiedz jaka moze byc tego przyczyna-dziekuje z gory...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 1endzi
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    116
    BMW
    e34 524td i 535i, obecnie e38 730i
    Skąd
    Warszawa
    ciężko powiedzieć co może być przyczyną, może być ich wiele, generalnie siwy dym oznacza spalanie oleju silnikowego

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    22
    BMW
    730i e38
    Skąd
    uk
    no tak ale dlaczego dymi jedna rura?czy cos z wydechem nie tak???czy moze cos innego...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar klimas70
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    62
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    SZCZECIN
    No jak rura zmilknie to się kolor spalin zmienia ;D tak całkiem poważnie to co pamiętam ze szkoły to czarny dym zła niszanka, niebieski pali, olej biały pali płyn chłodniczy, o siwym nie słyszałem w dużych silnikach biały dym zwłaszcza zinom lub jesienią bywa normą ponieważ powietrze jest mocno wilgotne i dużo pary się wydobywa a jeśli tylko z jednej rury to podejrzewam że masz niebieski i z jednej bo to V i jedna głowica ma uszkodzone uszczelniacze ale przyczyn może być więcej
    klims

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    121
    BMW
    735
    Skąd
    wlkp
    Ja jak kupiłem poprzednia 735 to miałem tak samo auto dymiło w h..y i okazało się że bierze olej na 1000km litr oleju mi znikał więc sprawdz czy olej nie znika

    pozdrawiam
    MIGL@NC

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar klimas70
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    62
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    SZCZECIN
    Kolego najprostszym sposobem wykręć świece i świeca która jest zarzygana olejem to ten cylinder ma jakiś feler przyczyn może być kilka: podam te co mi przyszły do głowy: to tak jak już pisałem uszczelniaczem zaworu leci, lub uszczelka pod głowicą naj gorszy wariant ale mało prawdopodobny to pierścień zbierający się skończył. Jak mi coś przyjdzie do głowy to jeszcze napiszę.
    I jeszcze iedna ważna rzecz często kontroluj stan oleju bo komunikat może przyjść lub nie
    klims

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    możne odme trzeba wymienić :/

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    22
    BMW
    730i e38
    Skąd
    uk
    wlasnie obstawalbym przy uszczelniaczach,ale dym nie jest niebieski,siwy-albo szary ;) oleju troche ubylo od wymiany i problem jest wlasnie z jedna z glowic.po wymianie uszelek jedna strona jest spoko a druga ma delikatne slady zapocenia olejem no i dymienie z jednej rury,czyli wszystko mowi samo za siebie.jestem na tym forum pare dni ale widze ze mozna liczyc na dobre rady kolegow.DZIEKUJE

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Panowie mi silniczek m60b30 bierze 100 ml na 1000 km oleju:) nie ma tragedi chyba co?:> dodam ze nie jezdze jak baba:P tylko lubiue jej depnac:) takze jak na 16 letni silnik ktory dostaje po garkach to nie jest zly wynik?:> oplaca sie za to zabierac?:> zrobilem 3 tys km ponad i dolalem niecale 300ml oleju i znow max na miarce:) tragedia to nie jest?:>

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    jak dymi z jednej strony, to może uszczelka pod pokrywą zaworów?
    Nie ma innych objawów? Np. olej we wnęce od świec albo zapaskudzone świece?

    Sprawdź czy sonda lambda z tej strony z której dymi, reaguje na skład mieszanki.


    P.S. Ja w tym miesiącu tylko zrobiłem 3000km i nie miałem potrzeby dolania ani grama. Aczkolwiek pewna ilość spalanego oleju jest wg. producenta możliwa i jest to zachowanie akceptowalne.
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •