Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Kilka pytań odnośnie e32

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Sugestia-wyrzuc instalację. 6 lat to i tak za długo. Mi silnik padł po 5 w E34. Wywal i założ sekwencje.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Witam. Mam kilka pytań:

    1.Gdzie dokładnie pod maską z m30b30 znajduje się sonda lambda? i gdzie jej wtyczka?

    2.W przepływomierzu, które kable odpowiadają za napięcie... chodzi mi o regulacje przepływomierza (ewentualną, jeżeli jest taka potrzeba). Wyczytałem, że:

    "...napięcie z wyjścia przepływki to na biegu jałowym 1V a przy 3000 obr 2V..."

    Pod które kable muszę się podpiąć miernikiem, żeby to zmierzyć?


    Z góry dzięki!

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    [QUOTE=benyhp;218781]Witam. Mam kilka pytań:

    1.Gdzie dokładnie pod maską z m30b30 znajduje się sonda lambda? i gdzie jej wtyczka?

    Sonda kochany znajduje sie na wydechu:) tego z komopry silnika nie zobaczysz:) a wtyczka znajduje sie po lewej stronie(od kierowcy) taka okragla:) przymocowana do bloku silnika:P musisz ja tak jakby odkrecic:P i wyjdzie:P (blizej szyby szukaj troche nizej silnika) co do elektryki pojecia nie mam:P

  4. #14
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    masz schemat gdzie mniej wiecej jest lambda, element nr 18 na rysunku
    uklad wydechowy

  5. #15
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    [QUOTE=JointoVicz;218789]
    Cytat Zamieszczone przez benyhp Zobacz posta
    Witam. Mam kilka pytań:

    1.Gdzie dokładnie pod maską z m30b30 znajduje się sonda lambda? i gdzie jej wtyczka?

    Sonda kochany znajduje sie na wydechu:) tego z komopry silnika nie zobaczysz:) a wtyczka znajduje sie po lewej stronie(od kierowcy) taka okragla:) przymocowana do bloku silnika:P musisz ja tak jakby odkrecic:P i wyjdzie:P (blizej szyby szukaj troche nizej silnika) co do elektryki pojecia nie mam:P
    ja bym dodał że pod kolektorem dolotowym

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kolejne pytania:


    Po odpaleniu czasami pojawia mi się troche dymu pod maską, po chwili ustaje, zazwyczaj podczas dodawania gazu. Może to mieć związek z falującymi obrotami? Może gdzieś łapać lewe powietrze? Miał ktoś coś takiego, wie gdzie szukać przyczyny?

    Dodam , że przy palcu rozdzielacza wydobywa mi się olej, cały silnik od tego jest mokry. Nie wydobywa się go tyle, zebym musiał dolewać, ale jednak...

    Dzisiaj podpinałem sprawny nowiutki przepływomierz, silniczek krokowy i to samo! Czyli moje też są sprawne. Przewody nowe...czyli przyczyna leży gdzieś indziej. Pomożecie?

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Co do dymu pod maska to moze uszczelki kolektora wydechowego moga przepuszczac. A skad wylatuje ten dym ? A a rury gumowe przy przeplywomierzu i przy filtrze powietrza masz cale ?

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    powiem Ci, że cieżko mi powiedzieć skąd wydobywa się ten dym. Po prostu czasami się pojawia, ale dokladnie nie moge zlokalizować skąd. Rury od przepływomierza..hmmm, ktoś tam kiedyś zalozyl od gazu taką klapke. Też to podejrzewałem, więc wziąłem długi kawał dentki, i poobwijałem bardzo dokladnie. Nie ma raczej opcji, żeby tamtędy lewe powietrze wlatywalo. Czy ten simering przy palcu rozdzielacza może mieć znaczenie? Może dym tamtędy uciekac?

  9. #19
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland
    1. Problem z silnikiem, otóż, mimo iż trochę benzyny w baku jest to czasami mam problem z odpaleniem, a jak odpali to po naciśnięciu gazu tak jakby się dusi. Dzieje się tak raczej na zimnym silniku na Pb, po przełączaniu na gaz silnik chodzi równo i jak należy. Co to może byc?

    NIECO PRZYTARTĄ MASZ PEWNIE POMPE PALIWA I DAJE ZA SŁABE CIŚNIENIE NA ZAWORY


    _________________________
    4. Prawy fotel działa jak należy, ale fotel kierowcy niestety nie. Nie działa pompowanie ani podgrzewanie. Kabelki są popodpinane od dołu, ale przycisk od pompowania w ogole się nie świeci, a od pogdgrzewania się zapala normalnie, ale daje żadnego rezultatu jego naciśnięcie. Co to może byc? Czy po prostu jakieś bezpieczniki czy fotel jest zepsuty?

    BEZPIECZNIK JEST POD MASKA OD ELEKTRYKI FOTELI
    A SWOJA DROGA KTOS POZADNIE PEWNIE KIEDYS ZALAŁ FOTEL I DLATEGO TAK JEST MASZ ZAŚNIEDZIALE STYKI KTÓRE PRZESTAŁY PRZEWODZIĆ W FOTELU LUB KTÓRYŚ KABEL NA WIĄZCE FOTELA
    _________________________
    SCHEMATY CZĘŚCI i ELEKTRYKI KONKRETNYCH ELEMENTÓW MOGĘ PODESŁAĆ NA EMAIL, POSIADAM BARDZO DUŻE BAZY DANYCH ODNOŚNIE BMW




    MOD EDIT: Edytuj posty - napisałeś 3, jeden po drugim. Nie krzycz - używaj małych liter! Pisz po Polsku.
    Ostatnio edytowane przez xsilver ; 03-02-2011 o 22:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •