Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Kilka pytań odnośnie e32

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola

    Kilka pytań odnośnie e32

    Witam. To mój pierwszy post na forum. Od wczoraj jestem posiadaczem e32. Jest w nim niestety kilka rzeczy do zrobienia i właśnie dlatego założyłem ten temat. Ponumeruje pytania, żeby było wam łatwiej odpowiadac (ewentualnie:) )


    A więc tak:

    1. Problem z silnikiem, otóż, mimo iż trochę benzyny w baku jest to czasami mam problem z odpaleniem, a jak odpali to po naciśnięciu gazu tak jakby się dusi. Dzieje się tak raczej na zimnym silniku na Pb, po przełączaniu na gaz silnik chodzi równo i jak należy. Co to może byc?

    2. Panel sterowania klimatyzacji. Nie łapie się w nim zbytnio...ale wydaje mi się, że klima powinna bardziej chłodzic niż faktycznie chłodzi.... Ogrzewanie działa jak należy. Może wybieram coś zle? Nigdy nie miałem klimy i nie wiem jak to do konca działa. W każym razie, naciskam śnieżek, po obu stronach AUTO, i temp na minimum. I leci powietrze po prostu chłodne, tak jakby z dworu, ale nie jest tak chłodne jak powinno byc.

    3. OBC. Pokazuje mi cały czas -35°, poza tym gdzieś znalazłem instrukcję że po naciśnięciu jednoczesnie 1000 i 10 powinno się cos tam zmienic... ale u mnie nic się nie dzieje. Ogółem też nigdy takiego OBC nie miałem, wiec gdyby ktoś miał linka z instrukcją co do czego służy:) Ja szukałem i nie moge znalezc.

    4. Prawy fotel działa jak należy, ale fotel kierowcy niestety nie. Nie działa pompowanie ani podgrzewanie. Kabelki są popodpinane od dołu, ale przycisk od pompowania w ogole się nie świeci, a od pogdgrzewania się zapala normalnie, ale daje żadnego rezultatu jego naciśnięcie. Co to może byc? Czy po prostu jakieś bezpieczniki czy fotel jest zepsuty?

    5. Wskaźnik ilości gazu nie działa. Zalewam gazu za 50zł i i tak jest pusto wg wskaźnika. Manualny na butli również nie działa - pokazuje rezerwe. Jakieś pomysły? :)


    No i to by było na tyle, liczę na szybką odpowiedź, dzięki!!:)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Cytat Zamieszczone przez benyhp
    1. Problem z silnikiem, otóż, mimo iż trochę benzyny w baku jest to czasami mam problem z odpaleniem, a jak odpali to po naciśnięciu gazu tak jakby się dusi. Dzieje się tak raczej na zimnym silniku na Pb, po przełączaniu na gaz silnik chodzi równo i jak należy. Co to może byc?
    Pierdylion rzeczy, ale najprawdopodobniej przepływomierz lub lewe powietrze..

    Cytat Zamieszczone przez benyhp
    2. Panel sterowania klimatyzacji. Nie łapie się w nim zbytnio...ale wydaje mi się, że klima powinna bardziej chłodzic niż faktycznie chłodzi.... Ogrzewanie działa jak należy. Może wybieram coś zle? Nigdy nie miałem klimy i nie wiem jak to do konca działa. W każym razie, naciskam śnieżek, po obu stronach AUTO, i temp na minimum. I leci powietrze po prostu chłodne, tak jakby z dworu, ale nie jest tak chłodne jak powinno byc.
    Po prostu klima nie działa. Powód to pierdylion rzeczy..

    Cytat Zamieszczone przez benyhp
    3. OBC. Pokazuje mi cały czas -35°, poza tym gdzieś znalazłem instrukcję że po naciśnięciu jednoczesnie 1000 i 10 powinno się cos tam zmienic... ale u mnie nic się nie dzieje. Ogółem też nigdy takiego OBC nie miałem, wiec gdyby ktoś miał linka z instrukcją co do czego służy:) Ja szukałem i nie moge znalezc.
    Masz uszkodzony czujnik temperatury lub go wcale nie ma, a o testach obc było pierdylion razy.. Poszukaj ;)

    Cytat Zamieszczone przez benyhp
    4. Prawy fotel działa jak należy, ale fotel kierowcy niestety nie. Nie działa pompowanie ani podgrzewanie. Kabelki są popodpinane od dołu, ale przycisk od pompowania w ogole się nie świeci, a od pogdgrzewania się zapala normalnie, ale daje żadnego rezultatu jego naciśnięcie. Co to może byc? Czy po prostu jakieś bezpieczniki czy fotel jest zepsuty?
    To że nie świeci, to sprawa podświetlenia przycisków, a to że nie działa, to musisz rozebrać fotel i poszperać z tyłu. Czy słychać jakieś silniczki, czy całkiem kaput?
    Skoro nie grzeje znaczy że mata grzewcza leży..

    Generalnie może być też pierdylion rzeczy..

    Cytat Zamieszczone przez benyhp
    Wskaźnik ilości gazu nie działa. Zalewam gazu za 50zł i i tak jest pusto wg wskaźnika. Manualny na butli również nie działa - pokazuje rezerwe. Jakieś pomysły?
    Pierdylion rzeczy, ale zacznij od wizyty u gaziarza ;)


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  3. #3
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Klima nie działa bo może nie być gazu, albo uszkodzona chłodnica - pojedź do kogoś kto zajmuje się klimatyzacjami :)

    P.s. Kafarek, musisz zmienić nick na Pierdylion :)

  4. #4
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Pierdylin - dobre, bardzo dobre ;D

    Faktycznie funkcja "szukaj" bardzo by Ci pomogła.

    Ale :
    Cytat Zamieszczone przez benyhp
    1. Problem z silnikiem, otóż, mimo iż trochę benzyny w baku jest to czasami mam problem z odpaleniem, a jak odpali to po naciśnięciu gazu tak jakby się dusi. Dzieje się tak raczej na zimnym silniku na Pb, po przełączaniu na gaz silnik chodzi równo i jak należy. Co to może byc?
    Dolewałeś kiedykolwiek tam benzyny ponad 1/2 baku? Zaglądałeś do baku czy tam czase mnie masz już brunatnego szlamu. Bo jak masz to i filtr paliwa może już tego szlamu nie przepuszczać.

    Cytat Zamieszczone przez benyhp
    2. Panel sterowania klimatyzacji. Nie łapie się w nim zbytnio...ale wydaje mi się, że klima powinna bardziej chłodzic niż faktycznie chłodzi.... Ogrzewanie działa jak należy. Może wybieram coś zle? Nigdy nie miałem klimy i nie wiem jak to do konca działa. W każym razie, naciskam śnieżek, po obu stronach AUTO, i temp na minimum. I leci powietrze po prostu chłodne, tak jakby z dworu, ale nie jest tak chłodne jak powinno byc.
    Klima to nie jest agregat chłodni. Minimalna temperatura klimy (o ile mnie pamięć nie myli) to 16 st. C. Jak na zewnątrz jest dla przykładu 7 st. C to czego się spodziewasz - szronu na szybach ??

    Cytat Zamieszczone przez benyhp
    3. OBC. Pokazuje mi cały czas -35°,
    Tak jak wyżej napisał Kafarek, czujnik się rozpadł albo go w ogóle nie ma.

    Co do reszty to już sobie daruję. Bo jak w grę wchodzi "pierdolin" to szklana kula też nie pomoże.
    Gra muzyka

  5. #5
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Pierdylion?? to poleciałeś...nie wiem czy to miało byś śmieszne czy co??

    A tak na poważnie to kolego użyj opcji szukaj bo wszystko było i bez sensu pisać ciągle o tym samym...Kafarek chyba chciał powiedzieć to samo i zrobił sobie żart ze swojej wypowiedzi...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Ok. Jeszcze jeden problem o którym nie napisałem. Otóż szyba od strony kierowcy była zamknięta i nie otwierała się. Dzisiaj odkręciłem boczek, poruszylem cos i działa, ale niestety nie zamyka się do końca. Od góry zostaje mała szparka. Jak wciskam domykanie to słychac wyraźnie, że silniczek pracuje ale niestety nie domyka. Tak jakby zeskakiwała zębatka, takie pukanie...ale nie wiem. Pomożecie? 8/

  7. #7
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez benyhp
    Tak jakby zeskakiwała zębatka,
    Wymień zębatkę.
    Gra muzyka

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Jeśli chodzi o lpg to identycznie miałem w E34. Okazało się że poprzedni właściciel jeździł tylko i wyłącznie na gazie i wtryski były do czyszczenia i ogólnie instalacja do wymiany. Poza tym kolego czytaj posty na forum-poświęc kilka chwil i będziesz dużo wiedział bez zadawania pytań na pytania które były omawiane.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Przerabialem kolego te problemy jakies 2 lata temu i byl o tym szeroki watek na forum - poszulaj w moich postach i tematach - znajdziesz interesujace Cie informacje.
    Gilu_e32

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Ok. Doszedlem do ladu ze wszystkim. Teraz tylko jeszcze jedna rzecz.


    Strasznie kopci na biało, i to chyba nie uszczelka pod głowicą. Nie ubywa płynu chłodniczego ani oleju, nie ma w oleju tej piany całej. Ogólnie odpalam na benzynie i na benzynie chodzi troszke nierówno ale nie zawsze. Czasami odpala od strzału, czasami musze go sekundke popilowac. Są momenty że na benzynie tak jakby się dusi jak dodaje gazu, jednak po chwili chodzi już dobrze. Na gazie chodzi bardzo dobrze i dynamicznie.

    Biorę pod uwagę filtr paliwa, że jest zapchany i do wymiany, może wtryski przez tą instalację gazową która jest już od 2004r w tym samochodzie... Ogólnie to instalacja jest regulowana na taką śrubę. Nie potrzeba nawet rozgrzanego silnika żeby przełączyc na gaz i żeby chodziło.

    Może macie jakieś sugestie?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •