Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Ogrzewanie przedniej szyby

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik

    Ogrzewanie przedniej szyby

    Witam, moje pytanie jak w temacie ; jak włącza się/ jak działa grzanie przedniej szyby ? (napewno jest ogrzewana) Pytałem bo nigdy nie zwracałem na to uwagi bo niebyło potrzeby a ostatnio przy białej szybie z przymrozku jakoś nie rozmrażało u mnie, przy zapalonym aucie włączałem i tylną szybę i przycisk max nadmuch na przednią i nic, sylwekk podpowiada mi że wg jego obserwacji prawdopodobnie załącza się automatycznie przy niskiej temperaturze razem z lusterkami i spryskiwaczami więc może dlatego że było to już przed południem i temperatura niebyła niska (lusterka niebyły zamrożone) albo mam coś walnięte. Może ktoś jeszcze coś podpowiedzieć bo teraz będzie mnie to gryzło.

  2. #2
    Tak jak Sylwekk podpowiada szyba przednia a dokładniej jej pas pod wycieraczkami grzeje razem z lusterkami bocznymi. Ogrzewanie to włącza się chyba poniżej +6st (lub +9st, nie pamiętam dokładnie).
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Ale lusterka przy wyższych temperaturach grzeją też, przynajmniej u mnie, tzn. latem jakieś 20 stopni w padającym deszczu i grzały bo zrobiły się suche. Najprawdopodobniej szyba grzeje razem z lustrami ale lustra mogą grzać nie zależnie od szyby.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Dzięki, dopytuje żeby ewentualnie zacząć jakieś poszukiwania, przypatrzę się teraz lusterkom czy grzeją. Rozumie że to wszystko ma grzać przy określonej temperaturze i przy zapalonym aucie (ewentualnie zapłon). Nie ma coś w stylu dodatkowych "wymagań" że właczone światła czy np że auto jedzie czy jeszcze coś innego. Zapalam auto, niska temperatura i ma grzać.

  5. #5
    -------------
    Ostatnio edytowane przez Damias ; 16-02-2011 o 12:31
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Damias jeszcze raz dzięki za info. :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •