Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [mechanika] m62 Dymi na szaro Ginie płyn chłodzący

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    7
    BMW
    525
    Skąd
    Toruń

    [mechanika] m62 Dymi na szaro Ginie płyn chłodzący

    Witam niedawno nabyłem 740 m62 4,4 z dnia na dzień pojawił się szary dym po odpaleni i podczas jazdy czy jest możliwości że uszkodzeniu uległa odma , ubywa olej , przed tym zanim auto zaczeło dymić był mały wyciek teraz go niema z miarki syłchać dziwęki jak odkurzacz
    A drugi zaś problem to znikający płyn chłodzący auto temperaturę nabiera normalnie lecz słabo grzeje ogrzewanie Proszę koledzy o jakąś pomoc . Miły początek z e38
    bmw to pasja |o(OO===[][]===OO)o|

  2. #2
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    pewnie ktoś zalał jakimś specyfikiem silnik typu Motodoctor przerabiałem to u siebie. Po 2 tyg zaczął ubywać mi olej i skończyło sie na remoncie silnika...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    uszczelka pod głowicą ;( to co do płynu (jak nie cieknie no i kopci)

    albo

    ja bym sprawdził na początek ciśnienie sprężania, może pierścienie\tłoki się kończą?

    co do tych motodoktorów i innych to badziew jakich mało, nie polecam (sprawdzałem w moto, nic nie dało lol)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    Zawsze Ci kopci? Nawet jak jest ciepło? Umnie wymiana odmy niestety nie pomogła, czasem jak sie go odpali to przykopci ale tylko jak jest zimno na dworze, umnie obstawiam przepływke bo czesto nie ma mocy i sporo pali, sprawdz czy nie masz rosołu w płynu wyrównawczym i nalotu na korku od oleju. Co do odmy to musialbys miec pecha ze akurat była na wykończeniu ale w sumie wszystko mozliwe. Aha i jak kopci to spróboj na zapach ocenic czy oprócz paliwa nie wydobywa sie przez rury coś "gratis". A motodoktory i inny syf to wiadomo - od tego bardziej dojedziesz niz uleczysz silnik ale to są zagrywki sprzedajacych niestety.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    tak to jest jak sie tanio probuje kupic e38
    albo dasz wiecej i masz spokoj albo grosze i dokladasz i prawie wychodzi na to samo.
    Apropo tematu to mozesz zaczac zbierac na remont albo kup anglika i przeluz silnik z osprzetem
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    7
    BMW
    525
    Skąd
    Toruń
    kopci rano jak jest zimna i potem letko chyba ze dodaje gazu , jak sie rozgrzeje też leko kopci lecz nie było tak pojawiło sie gdy zapchałem wyciek oleju ? czy odma mogła byc już leko uszkodzona i jak usunełem wyciek to uszczelniłem silnik to rozerwało membrane odmy do kąca i teraz leje do kolektora ? i po chwil samochod zaczoł kopci a przed tym chodzi idealnie co moge dodac aut ciągle wkreca sie dobrz no i ma moc , zamówiłem odme
    Narazie odstawiłem auto i czekam na odme bo nieche zaolejic tłumników i katalizatorów a z ogrzewaniem odpowietrzyłem układ i zaobserwoje co sie bedzie działo
    bmw to pasja |o(OO===[][]===OO)o|

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz
    Kolego, mówisz że z miarki oleju dźwięk jak odkurzacz - to wskazuje na niedrożność odmy.
    Wymień najpierw odmę, zobacz jak potem będzie zachowywało się auto.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    121
    BMW
    735
    Skąd
    wlkp
    sprawdź czy nie ma czasem plynu w oleju jak tak to głowica (miałem tak w omedze płyn znikał co sie okazało trafiał do oleju) pozdrawiam
    MIGL@NC

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    7
    BMW
    525
    Skąd
    Toruń
    Witam troche to trawło ale auto naprawione , Czekałem długo za odmą i po jej wymianie auto chodzi , a z płynem chłodzącym odpowietrzyłem układ i narazie nie ubywa
    bmw to pasja |o(OO===[][]===OO)o|

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •