Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Wahacze E32 - jeszcze raz...

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Wahacze E32 - jeszcze raz...

    Byłem na szarpakach wreszcie i dowiedziałem się co stuka - wahacz dolny prawy ma luz. Luz mam jeszcze na końcówce drążka... i może to też puka - to też wymienię... ale zastanawiam się jakie wahacze.
    Poprzednio zakładałem tanie zamienniki w lipcu 2008. Jednakże trzeba przyznać że już w lipcu 2009 (po około 14 000 km przebiegu) guma na tym prawym wahaczu była bardzo nieładna... chyba miała już wtedy pęknięcie. Teraz od zimy stuka coraz bardziej - na początku bardzo mało, teraz już dość mocno.
    Jakie wahacze kupić? Czy kupić:

    - tani z allegro SRL
    - Febi
    - czy inwestować w coś droższego niż Febi? Czy cokolwiek da założenie np LEMFORDER-a?

    Dodam że z lewej strony wahacze są tak samo stare a gumy są znacznie ładniejsze.

    Dużo nie jeżdżę, teraz pewnie poniżej 10 000 km / rok... głównie zależy mi na tym żeby gumy niesparciały szybko. A może je czymś konserwować trzeba co jakiś czas?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    65
    BMW
    e36 cabrio
    Skąd
    Łódź
    jak chcesz pojeździć to na pewno Lemfoerder
    Febi/SWAG/Moog/TRW/Meyle jakościowo też sa ok
    Handluję też SRLem i wbrew pozorom te wahacze nawet się spisują
    AuTOFAB - nowe części do Twojego auta

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Fabian LDZ
    jak chcesz pojeździć to na pewno Lemfoerder
    Febi/SWAG/Moog/TRW/Meyle jakościowo też sa ok
    Handluję też SRLem i wbrew pozorom te wahacze nawet się spisują
    tylko ile dłużej? xsilver pisał coś kiedyś że miał wahacz Lemfoerder-a i wytrzymał całe 34 000 km 8/ Do tego on ma chyba koła 15"? Więc wahacze powinny się oszczędzać :(

    Jeśli by założyć że tani (za 70pln wytrzyma) 11 000 km to koszt razem montażem (50 pln sztuka) wychodzi:

    Lemfoerder (250 + 50) / 34 000 = 0,88 zł / 100 km
    SRL (70 + 50) / 11 000 = 1,09 zł / 100 km

    To SRL wychodzi trochę drożej... gdyby jednak ten tani wytrzymał 17 000 km to mamy:

    Lemfoerder (250 + 50) / 34 000 = 0,88 zł / 100 km
    SRL (70 + 50) / 17 000 = 0,71 zł / 100 km



    Pozdrawiam

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    223
    BMW
    E32 M30B30 '88, G12 750ix
    Skąd
    Wrocław
    Wątpię aby tani wahacz wytrzymał 17 tys. Co najwyżej 10. Przerabiałem to na wahaczach i na drążkach kierowniczych. Prz 6-8 tys już go słychac, a przy 10 tys to już tragedia. Wyglądały jak oryginalne bmw, które były pewnie od nowości. Teraz lemfoerder z 20 tys km i na razie nic się nie dzieje
    <<STOS>>

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez stos
    Co najwyżej 10. Przerabiałem to na wahaczach i na drążkach kierowniczych. Prz 6-8 tys już go słychac, a przy 10 tys to już tragedia. Wyglądały jak oryginalne bmw, które były pewnie od nowości. Teraz lemfoerder z 20 tys km i na razie nic się nie dzieje
    A jakiej firmy brałeś te tanie? Czy do tanich kwalifikujesz również febi?

    Pytanie do xsilivera: czy po 30 paru tyś ten wahacz lemforder miał już luzy czy tylko lekko rozwalone gumy? Po ilu km tłukł się?


    Pozdrawiam

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    223
    BMW
    E32 M30B30 '88, G12 750ix
    Skąd
    Wrocław
    Tanie to shisung hsiang czy coś w tym stylu, china. Testowałem jeszcze jakieś tanie "niemieckie", ale nie pamiętam nazwy.
    <<STOS>>

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez stos
    Tanie to shisung hsiang czy coś w tym stylu, china. Testowałem jeszcze jakieś tanie "niemieckie", ale nie pamiętam nazwy.
    a ktoś testował wahacze Febi i Moog? Czy gumy tych wahaczy nie sparcieją szybko? Czy jeśli na dolnym jest luz a górny ma tylko uszkodzoną gumę mniej roboty mechanik będzie miał robiąc od razu dwa czy może z tym górnym jeszcze zimę przejeździć?
    I tak pewnie będę musiał nie długo robić lewą stronę (która na razie jest OK).


    Pozdrawiam

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    U mnie jeden lemforder wytrzymał 3xtyś - to fakt - z tego co pamiętam to miał minimalny luz, ale nie wydawał żadnych dźwięków - ale zmieniłem go prewencyjnie (chociaż możliwe, że wytrzymałby jeszcze drugie tyle). Ale dla porównania wahacz tani (już nie pamiętam czy teknorot czy szing fang - coś za 100-120zł ) wytrzymał jakieś 11tyś i nie dało się jechać, bo tuleja cała się oberwała (mimo prawidłowego montażu).


    Mam w zawieszeniu 2 wahacze trw - i są chyba najlepsze (mają już chyba po 8lat) - więc chyba mogę je polecić (chociaż były kupowane dawno i nie wiadomo jakie są obecnie produkowane). Ale febi też daje radę (chociaż na razie przebieg ok 20 tyś).


    Co do mooga - mam łączniki stabilizatorów - prawy przód nie wytrzymał 7tyś km...


    Reasumując - nie kupię już nigdy shitu z allegro. Tylko firmowe zamienniki trw, febi ew. lemforder.


    Jeżeli obrywają się tuleje, to może źle były założone (wahacze dokręca się na opuszczonym samochodzie).

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    258
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/DW
    Zestaw Febi/TRW (dolne/górne,kpl .drążków i łączników) - wytrzymały u mnie 30 kkm i sworznie goniły, ( fakt jeździłem różnymi drogami...) potem...
    Cały zestaw Moog-a (j.w.) - było cicho do jakiś 35 kkm, teraz coś tam stuka...
    Nie twierdzę że któryś z w/w jest lepszy czy gorszy, markowe powinny się trzymać, a taka średnia na nasze drogi w moim przekonaniu to 30-35, może 40 kkm, z tym że wszystko zależy po czym jeździmy ;)
    Pozdrawiam
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Ale dla porównania wahacz tani (już nie pamiętam czy teknorot czy szing fang - coś za 100-120zł ) wytrzymał jakieś 11tyś i nie dało się jechać, bo tuleja cała się oberwała (mimo prawidłowego montażu).


    Mam w zawieszeniu 2 wahacze trw - i są chyba najlepsze (mają już chyba po 8lat) - więc chyba mogę je polecić
    a 8 lat to ile km? Co do tulei to dziwne co piszesz bo u mnie teraz tuleje są ok a w poprzednich wahaczach które miałem jak kupiłem auto też były ok za to sworznie wybite...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •