Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Wątek: Układ chłodzenia M62. Pekła chłodnica, poźniej zbiorniczek.

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    10

    Układ chłodzenia M62. Pekła chłodnica, poźniej zbiorniczek.

    Witam. Jechałem kilkadziesiąt kilometrów przepisowo (spokojnie), późnij lekki but i pękła chłodnica z boku. Laweta, zmiana chłodnicy. Na postoju chodził 30min, test nr.7, gazowanie, temperatura od 102- 106'C. Zrobiłem ok 70km w kawałkach i ok. Później normalna jazda i na małym odcinku rozpędzenie się do 200km/h i pękł zbiorniczek wyrównawczy. Silnik M62 97r. Co może byc przyczyną,bo już obawiam się najgorszego (głowica, uszczelka).

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Podmień zbiorniczek i do następnej próby podejdź z korkiem zbiorniczka dokręconym do lekkiego oporu.

    Zorientuj się czy na wolnych obrotach nie pojawiają się bąbelki powietrza w zbiorniku wyrównawczym, mogą być bardzo małe i trudne do zauważenia.
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    Najmarniej pompa wody zapowietrza uklad (jakies 600zl zamiennik)
    albo uszczelki pod glowica (2000zl )
    lub pekinieta glowica (nie pytaj)
    badz wszystko na raz
    temat przerabialem (u mnie walnął wyrównawczy i kable rozrywalo)

    a i nie zapomnij po robocie wymienic wszytkich kabli od wody bo juz raczej nie maja swoich wlasciwosci
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    10
    Jeśli można zapytac w jaki sposób pompa wody może zapowietrzyc układ? Mechaniki nie mam tak ogarniętej:)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    121
    BMW
    735
    Skąd
    wlkp
    Witam
    Jak by kolega potrzebował pompy wody na podmiankę to mogę koledze pomóc jakąś mam tam w garażu, może to własnie być że pompa zapowietrza.

    pozdrawiam
    MIGL@NC

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    10
    Na dodatek dodam,że korek oleju jest tylko od oleju, a korek zbiorniczka tylko od płynu, więc może ewentualny problem z głowicą/uszczelką można wykluczyc? Jest możliwośc, że uszczelka/głowica tylko przy ostrej jeździe robi takie psikusy? Czy musiała by zwiększac ciśnienie cały czas?
    E38MIGLANC- dziękuję za zaangażowanie, w razie czego wiem do kogo się zgłosic.

  7. #7
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Miałem podobny przypadek. U mnie okazało się, że chłodnica była zapchana i już nie chłodziła. Wymień chłodnicę, zbiorniczek i patrz co się dzieję. U mnie po takiej wymianie było wszystko OK.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 1endzi
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    116
    BMW
    e34 524td i 535i, obecnie e38 730i
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez EVAN
    Miałem podobny przypadek. U mnie okazało się, że chłodnica była zapchana i już nie chłodziła. Wymień chłodnicę, zbiorniczek i patrz co się dzieję. U mnie po takiej wymianie było wszystko OK.
    chłodnice zmienił, no chyba że nie na nową

    w korku wyrównawczego jest jak pamiętam zawór, może on padł, wymień dla pewności korek

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Po pierwsze korek to koszt z 60zł a on dba o ciśnienie

    Po drugie w silnikach M62 standardem jest rozwalającą się chłodnica węże zbiorniczek itp ten silnik chodzi w ponad 100 stopniach co strasznie niszczy wszelkie układy chłodzące. Praktycznie każde M62/TU ma te problemy lub będzie je mieć.

    Jedź do mechanika niech obejrzy pompę wody za około 500zł są już dobre zamienniki.

    No i wymiana profilaktycznie chłodnicy jeżeli założyłeś używaną potem zbiorniczka, korka i dobrze obejrzyj wszystkie wężę zwłaszcza te przy pod szybiu czy nie łapie tam powietrza.

    A cod o straszenia remontem uszczelek to koszt uszczelek to z 300-400zł także bez jaj panowie.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I

    A cod o straszenia remontem uszczelek to koszt uszczelek to z 300-400zł także bez jaj panowie.
    i zapewne kazdy mechanik wymieni je za darmo
    co to za problem zdjac dwie glowice , splanowac i tak dalej to wszystko robia za darmo...
    napisalem ze lacznie bedzie kosztowac jakies 2000zl
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •