Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Wątek: Układ chłodzenia M62. Pekła chłodnica, poźniej zbiorniczek.

  1. #41
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez mario7
    Ja powiem tylko tyle wymienić cały układ chłodzenia i po sprawie ja tak zrobiłem i zapomniałem o problemach z chłodzeniem auta czy cieknącym układem ;)
    :706:

    NOWE - to słowo klucz do wielu tym podobnych kwestii.

    Nie wygra z tym silikon, zakręcana po tysiąc razy stara uszczelka, zużyty oring czy 15 letnia chłodnica z kruszejącym plastikiem, zapchanymi lamelkami i wydajnością po której nie zostało już nawet wspomnienie.

    Szkoda że zwolennikami druciarstwa i składania wszystkiego na siłę z pominięciem podstawowej warsztatowej etyki okazują się tutaj osoby, które w swojej zajebistości chciałyby uchodzić za forumowe ikony tuningu M60 i ekspertów w dziedzinie zwiększania osiagów 740i, pomiarów na hamowni i kultu mocy.
    Hipokryzja i amatorka po całości.

    Jedyne zdrowe podejście do tego tematu:

    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Chłodnicę do tak starego samochodu kupuje się tylko nową. Używane skwarki z allegro po założeniu najczęściej okazują się nieszczelne (mimo, że przed wysyłką trzymały ciśnienie). Osobiście widziałem już kilka takich przypadków...
    Tuczi też zdaje się był adwokatem "nie oszczędzania" na układzie chłodzenia.
    Nie chce mi się szukać cytatów, pewnie i tak połowa znawców się z tego wykręci, bo przecież pisząc to czy tamto, jak zwykle mieli co innego na myśli.

    Wyciek o którym pisze powyżej Mrekor - rozszczelnienie insertu przewodu chłodnicy automatu znajdującej się w chłodnicy wody, jest kolejnym dowodem na to co napisałem powyżej.
    Mam ze trzy takie chłodnice BEHR'a z pod M30, na warsztacie kolejnych kilka, w garażu jeszcze jedną, moge zrobić zdjęcie na tle dzisiejszej gazety nawet - tylko po co?
    Przekonywanie zadufanych teoretyków to lipa, wysiłek spory a etos żaden.
    W sieci znajduję kolejne zdjęcia ukazujące takie samo uszkodzenie o jakim pisze mrekor w ciągu 15 sekund. Na ten sam problem cierpi, albo będzie cierpieć każda fabryczna chłodnica BEHR w 750i. Nie ma to związku z temperaturami, bo słabych punktów jak widać jest więcej niż ten wyimaginowany "górny lewy róg" w którym zresztą jest przelew i stała cyrkulacja chłodziwa.
    Upatrywanie istoty tych uszkodzeń w jakimś wyimaginowanym "podwyższeniu temperatury" jest i będzie dla mnie niedorzecznością, podobnie jak składanie motorów klasy M62 na używanych uszczelkach i silikonie, trytach, gafrze i drucie.
    Czarne e32 w benzynie!


  2. #42
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Tuczi też zdaje się był adwokatem "nie oszczędzania" na układzie chłodzenia.
    Zgadza się, i to się nie zmieniło. Choć akurat w moim przypadku udało mi się dorwać użytkowaną przez rok w 540iA na terenie Szwajcarii chłodnicę produkcji Nissens od kolegi handlującego częściami do E30/32/34/36/38/39. Stwierdziłem, że jest to kompromis, na który mogę pójść. Mrekor ją widział - jeszcze się alu świeci :D

  3. #43
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    sz4l0ny i Zdzira 850I zalecam prowadzenie "niesmacznej"dyskusji poprzez PW lub na gg.

    Na początek usunąłem po jednym Waszym poście i ostrzegam, że zbliżyliście się obaj do cienkiej czerwonej linii wyznaczonej przez Regulamin Naszego Forum :)
    Gra muzyka

  4. #44
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Panowie na co dzien borykam sie z robotami "fachowcow" majacych duzo czasu i robiacych remonty silnikow za 500zl ;D Po takiej robocie nie ma grama nowych uszczelek :( wszystko zapackane silikonem a i czesto zdarzaja sie STARE USZCZELKI zalozone poraz drugi pod glowice !!! (to nie zart!)

    Fachowosc osoby X lub Y jest dyskusyjna i nie do jednoznacznego ustalenia w dyskusji, jednak kazdego "fachowca" weryfikuje zycie i klienci - nie wiem jak u was ale u mnie w miescie mechanicy majacy troche oleju w glowie maja zawalone terminy przynajmniej 1-3 tygodni do przodu- wiec raczej nie jest problemem wydedukowac co reprezetuje taki co ma full czasu i niskie ceny...

    Niestety nie da rady fachowo wymienic uszczelek pod glowica w M60/M62/M62TU za kwote nizsza jak 1000zl
    1. uszczelki
    2. sruby
    3. uszczelki dekli
    4. obrobka 2 glowic - planowanie, docierka zaworow
    5. uszczelniacze
    6. majac otwarty silnik lepiej przyjrzec sie przynajmniej slizgom lancucha- zaden 15-to letni silnik nie ma ich "zdrowych"
    7. ewentualne niespodzianki - a tych tez nie brakuje a tez bija po kieszeni :D

    wiec chcac zrobic ten zabieg fachowo to na same czesci ponad 1000zl peknie + koszt robocizny (to juz zalezy od danego warsztatu)
    przy silniku TU nie ma szans zeby ktos zlozyl go POPRAWNIE za 500-600zl tu ceny roboty zaczynaja sie od 1500zl w gore a znalezienie kogos kto naprawde poprawnie zlozy graniczy z cudem

    p.s: ceny w realoem sa cenami netto wiec trzeba do nich doliczyc 22% naszego vatu
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #45
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Podzielam zdanie BOSSa. To jest w cholere roboty, za 500zł mozna zrobić silink 4 cylindrowy, a nie V8.
    Oczywiście, że ceny sa różne. Tak samo jest np z malowaniem.
    Można pomalować element za 100zł albo za 500zł tylko przy takich pracach cena nie jest głównym wyznacznikiem, a jakos wykonanej usługi.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  6. #46
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Podsyłam ceny części będące wspomnianym "absolutnym moralnym minimum":

    11127583115 cena jednostkowa za szpilke 120 zł
    11121741472 330 zł
    11129069055 zestaw uszczelek bez uszczelki głowicy 1630 zł

    Podane ceny są cenami detalicznymi ASO BMW, bez rabatów.
    Czarne e32 w benzynie!


  7. #47
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Mieliśmy wrócic do chłodnic ponoć????

    Apropos chłodnic szalony jak zaczniesz czytać ze zrozumieniem i dokładnie to zobaczysz, że kazałem autorowi kupić nowa chłodnicę zbiorniczek i korek :)

    Juz z M62 przeskoczyliśmy na wersję z vanosem??

    Wiadomo, że wersja z vanosem do remontu głowic jest gorsza ale rozmowa doszła do momentu M60/M62 nie M62TU.

    Hmmm co do fachowców zawalonych czasem kto powiedział ,że mój nie jest???

    A to, że dobry kolega i klubowicz mojego klubu i robi mi za tanio to kogoś boli??

    A po drugie to najczęściej fachowcy robiący tanio są zawaleni robota bo polak jak to polak musi zaoszczędzić często na siłę i zawsze szuka po taniości odzwierciedlenie mamy w trupach na alledrogo.pl

    aha szalony po jaka cholere liczysz ceny z ASO??? Co to uszczlek pod głowice nie idzie kupic poza ASO bo jak chciałeś liczyć cenami z aso to trzeba było od razu tak mówić to racja na same części nie starczy 2 koła tylko kto zdrowy na umyśle kupuje czesci w aso skoro tej samej jakości zamienniki sa połowe tansze??

  8. #48
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    11127583115 cena jednostkowa za szpilke 120 zł
    11121741472 330 zł
    11129069055 zestaw uszczelek bez uszczelki głowicy 1630 zł

    A samochód należy serwisować tylko w aso... Błagam :what:

  9. #49
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    11127583115 cena jednostkowa za szpilke 120 zł
    11121741472 330 zł
    11129069055 zestaw uszczelek bez uszczelki głowicy 1630 zł

    A samochód należy serwisować tylko w aso... Błagam :what:
    Panie moderator - zerknij se pan do regulaminu - co pana post wnosi do tematu?

    Piszesz pan upomnienia o zachowanie i merytoryke postów to tym bardziej sam sie tego trzymaj.
    Nie podoba ci sie ASO - twoja rzecz, ale trzymaj poziom wypowiedzi bo to nie jest bazar.


    To co napisałem tyczyło się wypowiedzi BOSS'a:

    " ceny w realoem sa cenami netto wiec trzeba do nich doliczyc 22% naszego vatu"

    Nie ma sugestii odnośnie zlecania serwisu auta w ASO, są natomiast ceny części, stanowiące pierwszy w tym temacie jasny odnośnik do cen materiałów przy zlecaniu napraw.

    Różnica zasadnicza.

    PRÓBY EDYCJI BĄDŹ CIĘCIA POWYŻSZEGO PROSZE SOBIE ODPUŚCIĆ!
    Czarne e32 w benzynie!


  10. #50
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I
    Juz z M62 przeskoczyliśmy na wersję z vanosem??

    Wiadomo, że wersja z vanosem do remontu głowic jest gorsza ale rozmowa doszła do momentu M60/M62 nie M62TU.

    Hmmm co do fachowców zawalonych czasem kto powiedział ,że mój nie jest???

    A to, że dobry kolega i klubowicz mojego klubu i robi mi za tanio to kogoś boli??
    Czytaj posty ze zrozumieniem- to co napisalem wczesniej tyczy sie wszyskich silnikow V8 w E38, przy TU zaznaczylem tylko ze bedzie jeszcze drozszy w robociznie wiec nikt tu nie odwraca kota ogonem, a koszty podstawowe ktore podalem w punktach sa w kazdym M6X podobne i niestety grubo wyzsze jak 1000zl :(

    Zdzira nie wiem jak zawalony jest twoj fachowiec- nie ma to wiekszego znaczenia i nie to bylo sensem mojej wypowiedzi- odnosilo sie to do dyskusji o "fachowosci" ktorej niestety nie mozna zmierzyc/wypisac na szyldzie itp. dywagacje i przekomarzania o tym nie maja wiekszego sensu, a ilosc zadowolonych klientow ktorzy wracaja do danego mechanika tworzac kolejke jest chociaz w jakims stopniu miarodajna.

    odnosnie cen na realoem i vat`u chodzilo mi o wypowiedz kolegi Poles`a ;) i wcale nie sugeruje ze trzeba koniecznie kupowac wszystko w ASO :] (to juz osobisty wybor kazdego zainteresowanego)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •