Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: [ elektryka] Jak nie wyjmę bezpiecznika to auto się nie usyp

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków

    [ elektryka] Jak nie wyjmę bezpiecznika to auto się nie usyp

    Witam,
    Proszę o informacje w temacie, mianowicie chodzi o to że jeżeli nie wyjmę bezpiecznika(foto) z listwy bezpiecznikowej w bagażniku to auto nie usypia się,dodam że czerwona dioda koło lewarka zmiany biegów świeci cały czas.
    Natomiast kiedy wyjmę ów bezpiecznik auto po około 22 minutach usypia się prawidłowo wszystko "śpi" i czerwona dioda nie świeci, w tym stanie w aucie jest prawidłowy pobór prądu rzędu 0,03 A
    Co może być przyczyną? spotkał się ktoś z takim zjawiskiem? dodam iż mój kolega miał już kiedyś taki sam problem lecz zanim go rozwiązał to sprzedał samochód ;(



    Uploaded with ImageShack.us

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    E38 750IAL
    Skąd
    Warszawa
    zobzcz za co odpowiada bezpiecznik i tam szukaj

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Kolego, bezpiecznik wydaje mi się być od sprzetu audio, a konkretniej od Zmieniarki, monitor (jeżeli masz), radio.. także poszukaj w tym :) powodzenia
    Biały

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez bialydaro
    Kolego, bezpiecznik wydaje mi się być od sprzetu audio, a konkretniej od Zmieniarki, monitor (jeżeli masz), radio.. także poszukaj w tym :) powodzenia
    kolego dokładnie tak jak piszesz, jeżeli wyciągnę ten bezpiecznik nie działa całe audio, monitor również (bo posiadam 14/9) zastanawia mnie tylko które z urządzeń może być sprawcą tego "wybudzania"

    Najciekawsze jest to że jest to chyba zjawisko które często zdarza się w E-38 bo tak jak pisałem na początku znam Kolegę który miał takie auto z takim samym audio (TV) i miał to samo zjawisko, ale on po prostu nie miał "weny" z tym walczyć :) a sytuacja w jakiej był skłoniła go do sprzedania auta i nie rozwiązania zagadki :D

    Dodam jeszcze że jakiś miesiąc temu autko normalnie się usypiało, bo sprawdzałem to amperomierzem zaraz po kupnie żeby mi akumulator nie rozładowywał się jak autko stoi w garażu (E-38 jest moim drugim autem do jazdy)

    proszę o jakieś informacje w temacie :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    masz zmieniarke? Jeżeli tak, odłącz z niej zasilanie i sprawdz czy nadal nie usypia się samochód..
    wydaje mi się, żę to właśnie zmieniarka śiga ciąle.. nie słychać jej ?
    Biały

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    zmieniarkę mam, i powiem Ci że właśnie stawiałem albo na czytnik navi, albo na zmieniarkę,wczoraj wieczorem nawet wypiąłem kostki (niebieska i różowa- chyba bo było ciemno) z czytnik navi ale to spowodowało że radio jak i wyświetlacz (TV) nie włączył się więc wpiąłem kostki z powrotem do navi i jak co wieczór wyciąłem ów nieszczęsny bezpiecznik :(

    spróbuje jeszcze z ta zmieniarką

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Makaron
    zmieniarkę mam, i powiem Ci że właśnie stawiałem albo na czytnik navi, albo na zmieniarkę,wczoraj wieczorem nawet wypiąłem kostki (niebieska i różowa- chyba bo było ciemno) z czytnik navi ale to spowodowało że radio jak i wyświetlacz (TV) nie włączył się więc wpiąłem kostki z powrotem do navi i jak co wieczór wyciąłem ów nieszczęsny bezpiecznik :(

    spróbuje jeszcze z ta zmieniarką
    Spróbuj, spróbuj.. podepnij sam tuner TV, bezpośrednio do radia, omijając czytnik navi, może na navi pobiera?
    to takie wróżenie, musisz pokąbinować sam, niestety nie jestem w stanie Ci pomoc, na odległość.. Powodzenia
    Biały

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    dzięki za rady będę próbował, tylko powiedz mi jeszcze jedno mianowicie te wtyczki które wypnę z navi mam wpiąć do tunera radia? tak na głupi rozum zamąć obwód? żeby reszta działała?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Makaron
    dzięki za rady będę próbował, tylko powiedz mi jeszcze jedno mianowicie te wtyczki które wypnę z navi mam wpiąć do tunera radia? tak na głupi rozum zamąć obwód? żeby reszta działała?
    Kolego, teraz obraz na monitorze idzie z navi.. odepnij dwie wtyczki z navi, i te wtyczki co wyciagles z navi, podłącz bezpośrednio do TUNERA TV, dokłądnie zamknąc obwód, pomijając navi..
    Gdy wszystko zadziała, na monitorze zniknie funkcja Navi, sprawdzisz wtedy sobie czy usypia się samochód. Po podłączeniu tak jak było prędzej, opcja Navi znów pokaże się na TV :)
    Biały

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    ok ta informacja bardzo mi pomoże w ogarnięciu tematu, naprawdę wielkie dzięki za zainteresowanie tematem, jutro z próbuje i napiszę co i jak :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •