Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: [ elektryka] Jak nie wyjmę bezpiecznika to auto się nie usyp

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez bialydaro Zobacz posta
    Spróbuj, spróbuj.. podepnij sam tuner TV, bezpośrednio do radia, omijając czytnik navi, może na navi pobiera?
    to takie wróżenie, musisz pokąbinować sam, niestety nie jestem w stanie Ci pomoc, na odległość.. Powodzenia
    Witam,
    wracam do tematu, dziś udało mi się rozwiązać moją zagadkę nie usypiania się auta. Winowajcą był jak napisał bialydaro czytnik NAVI , lecz jak wcześniej pisałem samo wyjęcie kostek z czytnika Navi nie rozwiązywało sprawy ponieważ, owszem auto usypiało się po 16-17 minutach lecz nie działał mi wyświetlacz TV,RADIO,TEL,BC więc próbując ogarnąć temat według dalszych wskazówek białydaro wpięcia kostek z Navi i wpięcia ich do tunera Tv (właściwie to tylko niebieskiej wtyczki) też nie dało efektu żeby zadziałał wyświetlacz :(
    Zrezygnowany więc wypiąłem ponownie niebieską wtyczkę od Navi z Tunera Tv (na włączonym zapłonie bo zapomniałem wyłączyć jak sprawdzałem czy wcześniejsza metoda zadziałała) wpiąłem tą samą wtyczkę niebieską od tunera Tv z powrotem w swoje miejsce i ku mojemu zaskoczeniu wyświetlacz sam się załączył w "pozycje" ustawień.
    Ustawiłem datę,godzinę i inne patametry, wróciłem do okna głównego MENU i ku mojemu zdziwieniu wszystko działa jak należy NIE MA TYLKO W "MENU" NAVI czyli o to mi chodziło :) MOJE STARANIA ZOSTAŁY WYNAGRODZONE.
    Dziękuję za wszystkie wypowiedzi i sugestie. Muszę się teraz zająć tematem czytnika Navi dlaczego cały czas tykało coś w środku jak by czytał płytę,ale to inny temat :)

    PS. Autko usypia się dokładnie po 16 minutach ( już nie muszę wyjmować i wkładać nieszczęsnego bezpiecznika) huraaaaa..... jak niewiele potrzeba do radości i cieszenia się z posiadania 7 er :): :): :):
    Pozdrawiam całe Forum

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar royal
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    208
    BMW
    BYLO e39 540i E38 740i E46 330Ci JEST E65 745i
    Skąd
    Skocżów
    u mnie bylo dokladnie to samo dobry 90Ah aku moja beemka wcinala w 7 dni postoju i oczywiscie czytnik navi ...mialem mk1 zmienilem na MK2i kabinacje z wiazka byly ale teraz i navi szybciej chodzi i pradu nie bierze:)
    ...Pełny Serwis AUTOKLIMATYZACJI....

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar daniel_hack
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    189
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Siedlce
    Witam!!!

    Powtórka z rozrywki. U mnie również auto nie usypia i od dwóch dni rozładowuje mi przez noc akumulator. Sprawdziłem, że coś pobiera prąd o natężeniu 5A. Sprawdzają c bezpieczniki za akumulatorem w bagażniku znalazłem bezpiecznik, który po wyjęciu powoduje spadek poboru do 0,06 - 0,05. Tyle chyba by było dopuszczalne.
    To 7 bezpiecznik licząc od lewej strony 7,5A.
    Jakie urządzenie może pobierać prąd (po wyjęciu bezpiecznika nie działa oświetlenie wewnątrz auta, centralny zamek, sterowane szyb i lusterek; działa climatronik, radio).
    Po wyjęciu bezpieczna auto usypia po 2,3 minutach.
    Ostatnio edytowane przez daniel_hack ; 03-02-2012 o 16:28
    t y l k o . . .

    Ex: Fiat 125p 1990, e34 m50b20: 1992

  4. #24
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Cytat Zamieszczone przez daniel_hack Zobacz posta
    Jakie urządzenie może pobierać prąd (po wyjęciu bezpiecznika nie działa oświetlenie wewnątrz auta, centralny zamek, sterowane szyb i lusterek; działa climatronik, radio).
    Lista podejrzanych jest długaaa

    Wcześniej było ok ? Stało się to z dnia na dzień ?
    Może zły bezpiecznik ?

    Cytat Zamieszczone przez daniel_hack Zobacz posta
    Po wyjęciu bezpieczna auto usypia po 2,3 minutach.
    Dziwna sprawa- w sumie na +

    Standardowo 15-16 minut trzeba czekać
    Pewność na każdym kilometrze ...

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar daniel_hack
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    189
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Siedlce
    Szczerze mówiąc od kilku miesięcy nie sprawdzałem czy auto usypia - urządzenia w aucie używałem do oporu. Dopiero gdy akumulator mi siadł zacząłem szukać przyczyny.

    Ten bezpiecznik to chyba nr 55 - servotronic.

    Może to jakiś trop:
    W ubiegłym tygodniu zaczęła mi wyć pompa wspomagania - pierwszy dzień mrozów - okazało się że po dolaniu płynu wspomagania przestało wyć i wróciło do normy. Ale mam obawy - teraz słychać delikatny dźwięk jakby któreś łożysko siadało - może od pompy wspomagania - ale nie chciałbym sugerować.

    Bezpiecznik 55 jest sprawny.
    Po wyjęciu bezpiecznika nie działa oświetlenie wewnątrz auta, centralny zamek, sterowane szyb i lusterek; działa climatronik, radio - czy ten bezpiecznik również może za to odpowiadać?
    t y l k o . . .

    Ex: Fiat 125p 1990, e34 m50b20: 1992

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar daniel_hack
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    189
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Siedlce
    Rozmawiałem dziś z elektrykiem - wyjaśniłem mus sytuację - oczywiście kolejka na dwa tygodnie. Powiedział, że najprawdopodobniej nie ma to związku z servotronikiem a winowajcy szukałby w komforcie. Jak wyjmuję bezpiecznik to z akumulatorem ok. Może macie jakiś pomysł?
    t y l k o . . .

    Ex: Fiat 125p 1990, e34 m50b20: 1992

  7. #27
    Początkujący Użytkownik Awatar zephyr84
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    13
    BMW
    730 i
    Skąd
    iława
    Po tej lekturze zauważyłem ,że moja też się nie usypia...
    Mam 730 z 95 roku bez tv i navi...Za to z niedziałającym szyberdachem i roletą:) Będę szukał,jak znajdę to napiszę co było...
    Choć szczerze nie wiem od czego zacząć...Wiem ,że wtyczka od włącznika szyberdachu jest wyjęta,ale to chyba nie ma znaczenia.

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar daniel_hack
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    189
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Siedlce
    U mnie się już usypia po tym jak wszystkie zamki i czujniki drzwi i klap rozruszałem i nasmarowałem smarem w sprayu i o dziwo wszystko zaczęło się usypiać - ale jest obawa, że znów kiedyś w duże mrozy problem powróci.
    Problem u mnie zaczął się w duże mrozy - być może coś przyłapało, może po myciu na myjce. I nic nie poradziłem jak nie wyciągnąłem bezpiecznika to przez noc i akumulatora nie było.
    t y l k o . . .

    Ex: Fiat 125p 1990, e34 m50b20: 1992

  9. #29
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez daniel_hack Zobacz posta
    Rozmawiałem dziś z elektrykiem - wyjaśniłem mus sytuację - oczywiście kolejka na dwa tygodnie. Powiedział, że najprawdopodobniej nie ma to związku z servotronikiem a winowajcy szukałby w komforcie. Jak wyjmuję bezpiecznik to z akumulatorem ok. Może macie jakiś pomysł?
    Pierwsze, jak masz dokladane audio, wzmacniacze i takie tam, to jestem pewien, ze zmeczyles akumulator. Najpierw podmien go na inny, pewny. Jak sie uspi to przekrec stacyjke i odpal auto, zgas i sprawdz ponownie. Nie patrz na miernik a na diode na skrzyni, jak zgasnie to dziala jak nie to nie. Jezeli aku jest ok to mechanik powiedzial gdzie szukac. Nie napisales jaki masz pobor. Posprawdzaj wszystko zwiazane z ukladem "obiegu zamknietego":
    wszystko co zwiazane z fotelami i ich regulacja
    jak jest elektrycznie ustawiana kierownica to i to sprawdz
    sprawdz oswietlenie auta, bagaznika i schowka
    sprawdz masy drzwi i zamki
    sprawdz uklad "pamieci fotela"

    Musi cos byc uszkodzone, cos nie dziala lub robi zwarcie. Posiedz w ciszy w aucie i zobacz czy cos dziala oprocz wentylatorka w panelu klimatyzacji.
    Jak senna powiedzial lista jest dluga.

    PS. Jezeli pobor masz ze 2A czy cos podobnego po ok 2-3 minutach gdy nawigacja sie rozlaczy to zware robi Twoje dodatkowe audio.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 08-03-2012 o 22:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •