Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: [mechanika] 2.8 m52 wymiana czujnika poł. wałka

  1. #1
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek

    [mechanika] 2.8 m52 wymiana czujnika poł. wałka

    męczę się z czujnikiem wałka nr17, śrubka jest w kiepskim miejscu bo znajduje się pod włącznikiem elektromagnetycznym, jak się do tego zabrać:( czujnik juz odkręciłem ile sie dało ale dalej już śruby włącznik nie puści:/ jakieś propozycje?
    Real OEM

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój

    Re: 2.8 m52 wymiana czujnika poł. wałka

    Cytat Zamieszczone przez blubas
    męczę się z czujnikiem wałka nr17, śrubka jest w kiepskim miejscu bo znajduje się pod włącznikiem elektromagnetycznym, jak się do tego zabrać:( czujnik juz odkręciłem ile sie dało ale dalej już śruby włącznik nie puści:/ jakieś propozycje?
    Kolego, powiedz mi jakie miałęs objawy, co się działo, że wymieniasz czuniczek ? pzdr
    Biały

  3. #3
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    Po pierwsze podpiąłem pod kompa ponieważ wyrzuciło mi błąd skrzyni. Na kompie znalazło błąd camshaft sensor.Więc zacznę od czujnika bo od czegoś trzeba a on ponoć tez ma wpływ na to że wyrzuca błąd skrzyni. Co do objawów, silnik muł, dziwna praca wtryskiwaczy pb i lpg to akurat u mnie:D a poza tym możesz mieć problemy z odpalaniem, zwiększone zużycie paliwa, zapach niedopalonej benzyny z tłumika. Ogólnie jest o tym troche na forum, poszukaj,

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez blubas
    Po pierwsze podpiąłem pod kompa ponieważ wyrzuciło mi błąd skrzyni. Na kompie znalazło błąd camshaft sensor.Więc zacznę od czujnika bo od czegoś trzeba a on ponoć tez ma wpływ na to że wyrzuca błąd skrzyni. Co do objawów, silnik muł, dziwna praca wtryskiwaczy pb i lpg to akurat u mnie:D a poza tym możesz mieć problemy z odpalaniem, zwiększone zużycie paliwa, zapach niedopalonej benzyny z tłumika. Ogólnie jest o tym troche na forum, poszukaj,
    Ja będe wiedział dopiero w przyszłym tygodniu co mi za bład pokaże.. Ale objawy mam takie same, mul, spalanie na OBC w miescie 18L :/ czasem piluje 3sek, żeby odpalil, czasem na tyk..
    Biały

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PawelG
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    108
    BMW
    szukam 730D VFR 800FI RC46
    Skąd
    Antwerpia BE
    musisz wykręcić włacznik elektromagnetyczny- całkiem i później spokojnie dobierzesz się do śruby trzymającej czujnik, pozatym by wyjąć czujnik i tak musisz się pozbyć włącznika :(

    Jeśli masz smukłe ręce to wyjmiesz wtyczkę czujnika bez rozbierania niczego (tą pod kolektorem) a jęśli nie to proponuję pozbyć się obudowy filtra powietrza (trochę ułatwia to majsterkowanie)

    Co do objawów padniętego czujnika: u mnie auto zapalało po kęceniu około 2-3 sekund, po przekroczeniu 4tys. obr powinien być wyczuwalny "kop" - przełączenie vanosa z padniętym czujnikiem tego nie miałem. A i silnik chodzi trochę mniej "kulturalnie" - wtryski rzucają benzynę po dwa naraz i na obr. biegu jałowego obcinają się czasy wtrysku do około 1,5 ms (normalnie wtrysk jest do poszczególnych cylindrów i czas wtrysku ok. 2,7ms).
    Jeśli ktoś miał do czynienia z sprawnym m52 pozna po "dzwięku i sposbie pracy silnika" objawy walniętego czujnika :)

  6. #6
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    wtyczka wyjęta:D:D to te smukłe dłonie:D:D właśnie nie wiedziałem czy ten włącznik da się odkręcić, jest tam miejsce pod klucz ale nie chciałem na pałę robić żeby nie rozwalić czegoś

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez PawelG

    Co do objawów padniętego czujnika: u mnie auto zapalało po kęceniu około 2-3 sekund, po przekroczeniu 4tys. obr powinien być wyczuwalny "kop" - przełączenie vanosa z padniętym czujnikiem tego nie miałem. A i silnik chodzi trochę mniej "kulturalnie" - wtryski rzucają benzynę po dwa naraz i na obr. biegu jałowego obcinają się czasy wtrysku do około 1,5 ms (normalnie wtrysk jest do poszczególnych cylinfrów i czas wtrysku ok. 2,7ms).
    Jeśli ktoś miał do czynienia z sprawnym m52 pozna po "dzwięku i sposbie pracy silnika" objawy walniętego czujnika :)
    No to tak samo Ci się działo jak u mnie..:) jutro sprawdze Pozdro!
    Biały

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PawelG
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    108
    BMW
    szukam 730D VFR 800FI RC46
    Skąd
    Antwerpia BE
    spokojnie to twardy sprzęt ;)
    Ja niestety muszę demontować obudowę :)
    Czym diagnozujesz buńkę?? (jaki rocznik auta)

  9. #9
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    diagnozowałem na programie INPA. Rocznik 95 grudzień. Mam nadzieje że po wymianie nie będzie wywalać błędu skrzyni:/ strasznie mnie to irytuje, spać nie mogę w nocy :razz:

  10. #10
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    U mnie po wymianie czujnika położenia wałka rozrządu komunikat o przełączeniu się skrzyni w tryb serwisowy zniknął bez śladu. :)
    Gra muzyka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •