Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Auto Gaśnie po 15 minutach. Pomocy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    33

    Auto Gaśnie po 15 minutach. Pomocy

    Witam, mam problem z BMW 740i E38, samochod odpala normalnie, chodzi równo i nagle obojętnie czy jade czy na wolnych obrotach auto gaśnie po 15 minutach od zapalenia. Następnie nie chce zapalić. I dziwne jest to bo mam komfortowy start i jak zgasnie to komputer wcale nie probuje krecic tym rozrusznikiem, tak jakby wiedzial że coś jest nie tak. Jak odczekam 10 minut i przekręce to normalnie odpala i znowu mozna jechac 15 minut i nagle zgasnie, czy to może być pompa paliwowa czy coś innego??? Może jakaś analiza spalin, zła mieszanka i komputer odłancza. Dodam że odłanczałem sondy lambda i silnik zaczął troche telepać i dalej gasnoł po tych 15 minutach od odpalenia. Proszę pomóżcie. Dodam że dzień wcześniej wyjechałem bak do zera, że na komputerze nie pokazywał już ilości kilometrów, I następnego dnia odpaliłem pojeździłem pół godziny i wtedy właśnie zgasł.
    Piasku

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    pompa paliwa jest chłodzona paliwem w baku wiec jeśli wyjeździłeś do zera paliwo to mogla sie zatrzeć pompa.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    33
    No zatrzeć się nie mogła bo chodzi, jak już stracić ciśnienie. Ale żeby tak dziwnie traciła ciśnienie co 15 minut nagle. I potem auto nie może zapalić, a jak się odczeka to pali normalnie na dotyk. Jak byłem w kanale i nagle auto się wyłączyło to było słychać jak paliwo ścieka od silnika przewodami spowrotem nadół, czyli dochodze do wniosku że paliwo tam było. A zaznaczam że auto zgaśnie nagle jakby ktoś zapłon odłączył. Nie zaczyna przerywać ani szarpać w trakcie jazdy tylko poprostu zdechnie w ułamku sekundy.
    Piasku

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    jesli nie szarpie to raczej nie pompa. To tak jakby cos zdazylo sie przez te 15 minut nagrzać, osiągnąć pewna temperaturę i komputer wylącza silnik. a nic sie nie wyswietla. ??(pewnie nie bo bys napisal)

  5. #5
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Ja też stawiam na pompę paliwa niestety... tylko do tego może doszedł filtr paliwa. A jak postoi to zaraz po przekręceniu odpali czy troszkę kręci? Trochę dziwne te objawy...
    Dreams from Dreams - 7er...

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    33
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    Ja też stawiam na pompę paliwa niestety... tylko do tego może doszedł filtr paliwa. A jak postoi to zaraz po przekręceniu odpali czy troszkę kręci? Trochę dziwne te objawy...
    Właśnie mówie, po nagłym zgaśnięciu, nie idzie go odpalić za cholere, Nawet nie zacznie porządnie kręcić, moduł komfortu startu odrazu przestaje po 1 s od kręcenia. Ale jak postoi sobie z 10 minut- 15 minut to pali na dotyk, wystarczy że cykne kluczykiem. Natomiast jeśli poczekam z 4-6 minut to próbuje kręcić i kręci długo ale rzadko załapie,

    Wiku do ciebie: Wyświetlać się nic nie wyświetla właśnie, żaden komunikat i mi to też takie podejrzenia że właśnie coś się stanie w 15 minut i komputer wyłancza zapłon, tylko co się dzieje. Ale pompa też może to być, jestem zielony w tym. A filtr paliwa zdejmowaliśmy no i raczej nie jest zapchany, w trakcie odłączenia węża na wyjściu (out) to w samym fitrze było spore ciśnienie zebrane bo psikało paliwem jak głupie przez 30 -40 sekund.
    Piasku

  7. #7
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Co tu gdybac - musisz zczytac pamiec bledow - na pewno sie dowiesz co jest grane.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    kiedyś gdzieś czytałem że jak nagrzeje się czujnik położenia wału to auto głupieje.... tak czy inaczej komp..

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    Tak piasek, nic tu nie wymyślimy, musisz sczytac błędy.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    33
    to podajcie mi chociaż jakie ciśnienie ma mieć prawidłowo minimalne pompa paliwowa??? w 740
    Piasku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •