Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: Auto Gaśnie po 15 minutach. Pomocy

  1. #21
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    raczej może, ponieważ komputer dostając sygnał o za dużej temperaturze automatycznie gasi auto.Objawy na to wskazują. Po chwili odczekania czujnik i silnik się schładzają i możesz znowu zapalić auto. I tak w kółko.

  2. #22
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Ale czujnik powinno pokazać na kompie... najlepiej jedź podepnijcie auto i czekaj aż zgaśnie to najlepsze rozwiązanie.
    Dreams from Dreams - 7er...

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    33
    no czujnik wykazało na kompie, napisało czujnik temperatury silnika. Ale na początku myślałem że to poprostu termostat, nie wiedzialem że tam jest jeszcze jakiś czujnik. Zamówiłem w ASO we wtorek do odbioru to zobacze czy to wyleczy moją kochaną bunie.
    Piasku

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    33
    Kupiłem ten czujnik nowy i powiem że to nic, a nic nie dało, ani troche. Ja wysiadam nie mam pojęcia co to może być, jak odłącze przepływomierz objawy są takie same, więc przepływomierz odpada chyba. A czujnik temperatury płynu jest raczej dobry bo w teście 7ódmym podajże pokazuje temperature płynu miedzy 70 a 80 stopni jak go zagrzeje. Objawy te same gaśnie po zagrzaniu silnika, i nie chce odpalać, jak troche się ochłodzi to odpala normalnie???? Ale wiadomo już szybciej się zagrzewa no i może z 5 minut dam rade pojechać zanim zgaśnie, i znowu czekanie na ochlodzenie.
    Piasku

  5. #25
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    otwórz maskę i otwórz pokrywę komputera (całą nie tylko od bezpieczników). Uruchom auto i poruszaj tymi kablami zasialającymi komputer może coś nie styka przy kompie tym bardziej , że przypomne wszystkim kolegom , że BMW w roku 1998 uznawało gwarancję na tą nieszczęsną uszczelkę na obudowie komputera > okazywało się , że woda dostaje się do środka.

    Sprawdź i napisz czy przy machaniu kablami zauważyłeś jakieś przerwy w zasialaniu.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    33
    aa
    Piasku

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    33
    Nie zauważyłem żadnych przerw po machaniu kablami. Jestem wkurwiony i to nie mało: Kupiona nowa pompa paliwa, czujnik temperatury silnika i brak rezultatów. Co to może się grzać i wyłanczać silnik??? Nie mam pojęcia. A przepływka może być walnięta??? I po nagrzaniu jakoś wyłanczać silnik??? Tylko że chodzić raczej chodzi bo po przekręceniu wtyczki to czuć jak chwile go przymuli i potem wroci do normy. Obroty mam na poziomie 690 - 710 RPM wg wskazań testu numer 7, a temperatura płynu chłodniczego 75 stopni. I zauważyłem że to gasniecie zaczyna sie coraz to inaczej zachowywać. Dzisiaj wyjechalem pare kick downow jezdzenia po miescie z 20 minut, i zaczal spadac z obrotow, jakby paliwa nie dostawal. Po gazowalem go na postoju, zaczal sie dlawic przy trzech tysiącach. Wyłączyłem go to już nie mogłem go zapalić ponownie, objawy tak jak wczesniej, odczekalem to 10 minut i zapalił znów normalnie i jechałem.
    Piasku

  8. #28
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    ja się zastanawiam czy na kompie wyjdzie zawsze czujnik położenia wału. ale tak na wszelki wypadek wyłącz bezpiecznik od alarmu (tak tylko badawczo) musisz sprawdzić na listę bezpieczników http://www.interdenta.pl/E38/bezpieczniki_e38.pdf

    co jeszcze chodzi mi po głowie otwórz oczywiście maskę (wyłącza nawiwey) i zobacz czy gaśnięcie auta spowodowane jest dławieniem (może membrama odpowietrzająca silnik sie zatkała).
    Pić trzeba ! Jeść można !

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    33
    A co to za membrana gdzie ona jest??? Jeśli ci chodzi o ODME to ją zmieniałem miesiąc temu bo miałem nierówne obroty, chyba że chodzi ci o jakąś inną???
    Piasku

  10. #30
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez piasek2007
    A co to za membrana gdzie ona jest??? Jeśli ci chodzi o ODME to ją zmieniałem miesiąc temu bo miałem nierówne obroty, chyba że chodzi ci o jakąś inną???
    Olejus właśnie o odmie mówił...
    Dreams from Dreams - 7er...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •