Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Problem z 2,8 M52TU

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław

    Problem z 2,8 M52TU

    Witam

    Rzecz co prawda dotyczy E46, ale niektórzy z Was mają zapewne takie serduszka w 7er - motor M52TU

    Od jakiegoś czasu silnik przygasał na wolnych obrotach gdy był zimny. Poczytałem i doszedłem że to zapewne oringi na Vanosach. Potem dołączyło lekkie telepanie silnikiem też na zimnym - po rozgrzaniu ustawało. Myślałem, że to może wina łożysk w alternatorze, bo zaczęło mi telepać idealnie po wymianie zepsutego alternatora na inny - używany.

    Stary alternator chciałem dać do regeneracji i podmienić z powrotem, żeby sprawdzić czy to on powodował telepanie. Nie zdążyłem - wczoraj silnik zaczął masakrycznie trząść się na po rozgrzaniu na jałowych obrotach - im cieplejszy tym mocniej - połączone jest to z lekkim falowaniem obrotów. Po dodaniu gazu lekko ustaje i chodzi płynnie. Podczas ruszania z miejsca potrafi szarpnąć i zgasnąć. Po otwarciu maski słuchać jakby poluzowaną brzęczącą blachę z okolicy zaworów - ale nie zawsze. Na moje ucho wszystkie gary chodzą

    Ma ktoś pomysł co to? Przed awarią silnik chodził idealnie, palił mało paliwa, zero wycieków, zbierał się jak należy, olej Motul 5W30 wymieniony 6tyś km temu, także wierzyć mi się nie chce że zajechałem motor. Trochę dostawał po tyłku, ale bez rzeźni typu palenie kapcia do zera - raczej ostre przyspieszanie :)

    Do mechanika nie jade z powodu braku zaufania do przedstawicieli tej branży ;)

    Pozdr Szymon

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Siudmy Irl
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    630
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    IRL
    Mialem podobne objawy, jak strzelila membrana w odmie.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Wrocław
    sprawdź ciśnienie na garach, może się uszczelka przepaliła pomiędzy cylindrami
    Chciałbym umrzeć jak mój dziadek, we śnie, a nie w panice jak jego pasażerowie..

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Dzisiaj przyjrzałem się dokładniej - ten rezonans to jednak blacha na sliniku, także jedno z głowy.

    Odpaliłem zimny silnik i na zimno chodzi OK, poza przygasaniem spowodowanym oringami vanosa. W miarę jak się rozgrzewa zaczyna drżeć a po osiągnięciu pełnej temperatury jak harley I chyba jednak nie wszystkie cylindry pracują... Zacznę chyba standardowo od cewek i sprawdzę wasze wskazówki.

    Pozdr

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    37
    BMW
    E39
    Skąd
    Wawa
    Podepnij sie pod kompa i beldy odczytaj tak na wszelki wypadek ;)
    "Ambition is a dream with a V8 engine."
    -- Elvis Presley

    "Are you ambitious or are you still dreaming, huh?"
    -- Condor ;P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •