Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: BLOS i m30b35 / jaki reduktor?

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    19
    BMW
    e32
    Skąd
    Poznan
    Chcialbym odswiezyc temat i bardzo prosic was o wklejenie wiekszej ilosci fotek koledzy na temat montazu Blosika. Mecze sie z moim 735 juz 2 dni i ciagle problem :( I widze ze tu kolega pociał orginalna gume przeplywki moze ktos mi powie w ktorym miejscu i jak bo tu slabo widzac :(

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    23
    Nie wiem jak w Twoim autku, ale u siebie w e23 uciąłem oryginalna gumę od razu za ostatnim "rozgałęzieniem" - od rury odchodzą trzy mniejsze (między innymi powietrze od jałowego, więc musiało być za BLOSem). Potem BLOS, a potem końcówka oryginalnej rury, żeby połączyć z przepływką. Gdzie utniesz zależy od tego, jak u Ciebie ta rura wygląda i czy jest miejsce nad silnikiem - musisz sobie go wpasować.
    BLOSa wg. zasad sztuki trzeba montować możliwie blisko kolektora, ale nie zawsze się da :). Natomiast nie jest dobrym pomysłem montować go przed przepływomierzem - ale też tak robią.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    BLOS sam w sobie spełnia rolę antywybuchu, w przypadku gdy jest źle wyregulowany i wali w kolektor. Montarz przez przepływką nie jest mądry.. Idea instalacji LPG II gen. polega na tym by dostarczyć drogą dolotu, odpowiednio przygotowaną mieszankę gazu i powietrza. W proporcjach gotowych do spalenia. Im więcej tej mieszanki poza komorą spalania, tym większe ryzyko eksplozji niekontrolowanej. Np. w skutek nieszczelności, o którą w m30 z BLOS'em nie trudno.

    Kjubus, zapodał moją fotkę sprzed wersji końcowej, ponieważ docelowo zastapiłem redukcje oryginalną gumą. Odmę wprowadziłem spowrotem do kolektora. Ustabilizowało to pracę silnika na wolnych obrotach. Troszkę je nawet podniosły. Tak jeździłem bezproblemowo do sprzedaży. Spalanie w przedziale 11/13l w trasie (w zalezności od jazdy i obciążenia), wkręcał się do końca...

    I ważna wskazówka... Ja w swoim m30 nie miałem silnika krokowego, tylko EML... W silnikach z silnikiem krokowym blos musi być za przepływomierzem, a przed krokowym!


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    23
    Co do tej wytrzymałości antywybuchowej BLOSa to ja nie wiem - w sumie ta przesłonka w BLOSie jest chyba z jakiegoś plastiku, a że porządny wybuch potrafi rozsadzić przepływomierz, to wolałbym na BLOSIe nie sprawdzać :) Ale faktem jest, ze gdy BLOS jest bliżej kolektora , to i gazu, który może wybuchnąć, w dolocie mniej. A przy dobrej regulacji ryzyko wybuchu związanego ze złym składem mieszanki jest zminimalizowane (ja od założenia nie miałem ani jednego strzału, a przedtem kilka, a jakże) Natomiast jeśli są kłopoty z instalacja zapłonową lub zaworami...

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    a ja uważam że montaż bloss'a w dzisiejszych czasach nie ma sensu czemu już tłumacze :

    Blos ok.350zł
    Porządny Reduktor ok. 250zł
    Elektrozawór ok 35zł
    Przełącznik gaz benzyna 35zł
    Emulator Wtryskiwaczy 60zł
    Elektronika Sterująca wraz z emulatorem sondy lambdy (jest potrzebna by przeszedł legalnie przegląd) 135zł
    węże cybanty itp około 50zł

    więc mamy 865zł pociętą rurę dolotowa (ok 100zł) i dalej nie zapieczony przepływomierz (ok 500zł) a przepływomierz to nie jedyna rzecz która może pójść od strzału a w możliwości blosa jako anty buma nie wierzcie , klapy anty bum nie dają rady jak mocny strzał to bloss ma pomóc ?

    można porównywalne pieniądze można założyć sekwencje i to wcale nie najgorsza :0

    Elektronika Stag 200-6 (trzeba podzwonić popytać można jeszcze kupić) 450zł
    Reduktor SCORPION ST 230zł
    2 x Listwa Wtryskowa Valtek po 130zł
    Filtr Fazy Lotnej gazu fazy lotnej 10zł
    węże około cybanty itp 50zł

    Mamy 1000zł czyli 135zł czyli biorąc pow uwagę że zniszczyliśmy rurę dolotową za około 100zł

    koszty wychodzą te same

    poza tym na sekwencji lepsze osiągi , niższe spalanie , przepływka nie padnie , lepsza reakcja na pedał gazu i czystsze sumienie zupełnie inna jazda


    Wybór pozostawiam wam nie ma tanio i dobrze ale uważam że rozwiązanie numer 2 czyli montaż sekwencji jest ekonomicznie uzasadniony

    a tak w ogóle wg mnie Blos czy gaz na śrubę w aucie z wielopunktowym wtryskiem to profanacyjna . przerabiać auto z wtryskiem i to wielopunktowym na gaźnik ? przerabiać auto na gorszę ?


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    23
    No i nie mogę się do końca zgodzić.
    Po pierwsze BLOS naprawdę zabezpiecza przed wybuchem związanym ze złą mieszanką (przynajmniej w dużym stopniu) - jeśli jest odpowiednio wyregulowany. Strzał występuje przy zbyt ubogiej mieszance, więc jeśli ktoś nie będzie na siłę usiłował oszczędzać paliwo...
    Co do zabezpieczenia w razie wybuchu, tak jak pisałem - mam wątpliwości. Ale jeśli się dba o instalację zapłonową i ma wszystko dobrze wyregulowane - strzału być nie powinno. Zanim założyłem BLOSa - strzelał mi wielokrotnie, raz wywalając mi pokrywę przepływomierza. Od założenia - ani razu. A osiągi poszły w górę.
    Co do tego czy lepszy BLOS czy sekwencja - no zapewne sekwencja. Co do kosztów - nie znam kosztów sekwencji, więc się nie wypowiem, ale obawiam się czy tania sekwencja jest tak samo dobra jak droga - cena chyba z czegoś wynika. Więc żeby się nie okazało,że jednak najtańsza sekwencja nie jest lepsza :) Ale tu się nie wypowiem, badań nie robiłem. Natomiast mogą być inne sytuacje: albo masz już instalację starego typu i chcesz ją usprawnić przy niewielkich kosztach- dokupujesz BLOS i za 300 masz o niebo lepiej. Albo też masz samochód, gdzie sekwencji nie można założyć - z tego co kojarzę, do sekwencji potrzebna jest sonda lambda, ja na przykład jej nie mam.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    Blos ok.350zł
    Porządny Reduktor ok. 250zł
    węże cybanty itp około 50zł
    ok

    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    Elektrozawór ok 35zł
    Przełącznik gaz benzyna 35zł
    Emulator Wtryskiwaczy 60zł
    Elektronika Sterująca wraz z emulatorem sondy lambdy (jest potrzebna by przeszedł legalnie przegląd) 135zł
    To wszystko przeważnie już w aucie jest. Zwróć uwagę, że większość montujących BLOS już ma I lub II generację i chce ją po prostu usprawnić.


    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    więc mamy 865zł
    650zł

    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    pociętą rurę dolotowa (ok 100zł)
    Nowa rura w ASO kosztuje około 70zł. A ile kosztuje nowy kolektor, który też się niszczy montując wtryskiwacze gazu? Moim zdaniem ta pozycja w zestawieniu kosztów jest bez sensu.


    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    i dalej nie zapieczony przepływomierz (ok 500zł) a przepływomierz to nie jedyna rzecz która może pójść od strzału a w możliwości blosa jako anty buma nie wierzcie , klapy anty bum nie dają rady jak mocny strzał to bloss ma pomóc ?
    A tutaj się niestety muszę zgodzić. Z doświadczenia wiem, że BLOS w żaden sposób nie zabezpiecza przepływomierza przed strzałem.



    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    Elektronika Stag 200-6 (trzeba podzwonić popytać można jeszcze kupić) 450zł
    Reduktor SCORPION ST 230zł
    2 x Listwa Wtryskowa Valtek po 130zł
    Filtr Fazy Lotnej gazu fazy lotnej 10zł
    węże około cybanty itp 50zł

    Mamy 1000zł
    Plus montaż pewnie ze 300-400 minimum. Blos zamontujemy i chociaż wstępnie ustawimy sami. Sekwencję wątpię...

    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    poza tym na sekwencji lepsze osiągi , niższe spalanie , przepływka nie padnie , lepsza reakcja na pedał gazu i czystsze sumienie zupełnie inna jazda
    Myślę, że tego raczej nikt nie kwestionuje. Ale porównując 650 a 1300-1400...

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    sekwencje można założyć samemu

    jeśli ktoś ma problem mogę pomóc podpowiedzieć co i jak


    koszt reduktora nie napisałem bez powodu ponieważ bloss jest mniejsza zwężka i wymaga mocniejszego reduktora , gazownicy przeważnie wkładają za słabe reduktory dlatego napisałem o wymianie.


    co do kolektora ssącego używany na szrocie 50zł , a poza tym zawsze można zaślepić śrubkami

    co do regulacji sam sobie poradzisz , wystarczy tylko kabel (albo sam go zlutujesz (koszt części poniżej 10zl) albo wykorzystasz jakiś od telefonu albo kupisz gotowca za 50zl

    i zaoszczędzisz w ten sposób na przyszłych regulacjach nie będziesz musiał jechać do gazownika

    regulacja sekwencji to po prostu zabawa na komputerze w porównaniu do regulacji bloss'a

    niestety się spóźniłem bo mogłem zrobić fotorelacje z opisem jak gazować M30 i M60 w e32 ehh :(

    więc jak by ktoś chciał założyć sekwencje do e32 i nie czuje się na siłach (tzn nie jest do końca pewny) służę pomocą :)


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    409
    BMW
    g11 740d xdrive
    Skąd
    Elbląg.Cork
    a co do sekwencji to nie obejdzie się bez sondy lambda ??myślę nad założeniem sekwencji a moja bunia nie posiada sondy ;( i teraz mam rozkmine ....

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    obędzie się musisz po prostu mieć kogoś co ma ta sama instalacje gazową w tym samym aucie (wyposażony w sondę l) i skopiować ustawienia

    2uga metoda to dołożenie sondy lambdy (wspawanie "nakrętki w wydechu") , dołożenie przekaźnika i bezpiecznika od grzałki od sondy lambdy i wymiana sterownika na taki co obsługuje sondę lambdę (albo samego programu)

    2uga metoda w wersji light to dołożenie sondy lambdy tylko w celu podglądu w sterowniku instalacji gazowej w celu strojenia gazowni

    metoda 3 strojenie szerokopasmową sondą na hamowni

    metoda 4 ustawienia na pałę -> podobno się da


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •