Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Spalanie E38 728i

  1. #11
    Początkujący Użytkownik Awatar B.
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    28
    BMW
    E38 728 iA
    Skąd
    WROCŁAW
    Przypadek przypadkowi nie równy, tym bardziej w e38 :) U mnie było podobnie, exit14 wymienił połowę osprzętu na silniku i nic. Przepływka, sondy, wtryskiwacze, cewki, świece, komputer, odma, regulacja vanosa i ciągle to samo: po resecie przez 100 km jechała normalnie, później rozjeżdżały się mapy paliwa i mało kto był w stanie ogarnąć temat. Pomagał tylko reset co 3 dni.

    Wszystko wskazywało jeszcze raz na przepływomierz, bo na odpiętym problem z odpalaniem i jako taką jazdą się kończył. Koniec końców padła uszczelka pod głowicą, wszystkie bebechy w głowicy nowe i jakbym zrzucił tonę z pleców.
    "Hamulce są dla tchórzy"
    "Skasuj bilet"

  2. #12
    Nowy przepływomiesz kosztuje około 600zł i to musi być simens 5WK 9 600i nic innego a za 300zł to ewidentnie podróba, jak chcesz ja mam sprawny taki jak potrzebujesz,mogę odstąpić ;)

  3. #13
    Racja, ale jak sam mówisz :

    Cytat Zamieszczone przez B.
    Przypadek przypadkowi nie równy, tym bardziej w e38 :)
    więc proponuję jednak od przepływki zacząć.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój

    Re: Spalanie E38 728i

    Cytat Zamieszczone przez Proyer
    Witam koledzy. Ostatnio zauważyłem że moje e38 dużo pali miasto 20-30l , trasa 15-18l PB (przy normalnej jeździe). Więc pojechałem na komputer i pokazało jakiś błąd sondy lambda. Czy to możliwe że przez to czy może kryć się za tym coś innego ?
    Kolego a na OBC jakie Ci pokazuje spalanie? mi w mieście 14L
    ale tez mam muła, od niskich obrotów do 4000..
    i
    Biały

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    412
    BMW
    E39 540iA 2002r EX:E38 728i
    Skąd
    Świecie

    Re: Spalanie E38 728i

    Cytat Zamieszczone przez bialydaro
    Cytat Zamieszczone przez Proyer
    Witam koledzy. Ostatnio zauważyłem że moje e38 dużo pali miasto 20-30l , trasa 15-18l PB (przy normalnej jeździe). Więc pojechałem na komputer i pokazało jakiś błąd sondy lambda. Czy to możliwe że przez to czy może kryć się za tym coś innego ?
    Kolego a na OBC jakie Ci pokazuje spalanie? mi w mieście 14L
    ale tez mam muła, od niskich obrotów do 4000..
    i
    No mi niestety w mieście nie spada poniżej 17l przy jeździe ala emeryt. Ale średnio to 20l. Przy dynamicznej jeździe 30-37l...

    A co do mula to u mnie jest ogólnie OK tylko na 1 biegu jak dam mu za dużo gazu to go muli. A potem jest dobrze... no chyba ze się mylę bo nie mam porównania bo zawsze miałem słabszy samochód

  6. #16
    to ja nie wiem co wy macie zgrane mi na monitorze pokazuje 11,5 w mieście ale napewno spali około 12 litrów, a na trasie 10l gazu mi wychodzi ;)

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    569
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Bytom
    zacznij od przepływki, ja kupiłem używke i jest ok, nowa siemensa to ok 730zł... tyle mi powiedzieli w silesia parts...

    mi w mieście pali ok 15-16/100km lpg,

    manuale powinny spalić ze 2 litry mniej...

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    412
    BMW
    E39 540iA 2002r EX:E38 728i
    Skąd
    Świecie
    Coś takiego by mogło być ? Co myślicie ? Nie widzę droższych do 728i...

    Przepływomierz

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    569
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Bytom
    tak jak pisali wcześniej, podróby długo nie wytrzymają ! to lepiej za 200 kupić ori siemensa używke !

  10. #20
    Ja napisałem Tobie, że tylko ori ma być nie żadna podróbka,jak chcesz mam taki na stanie orginał simens taki jaki powinien byc do tego motorku sprawny na 100%

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •