Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: E38 750iL 1999 Co robić!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar robert1903
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    510
    BMW
    e38 740iA Alpina
    Skąd
    Łódź

    E38 750iL 1999 Co robić!

    Witam
    Już 2 miesiące obserwuję pewną e38 stojącą w Łódzkim komisie. http://otomoto.pl/bmw-750-bezwypadko...C13800310.html Jest to e38 750iL 1999. Cena jak ją pierwszy raz wystawili powalała bodajże 24tyś. Na taki stan - masakra. Teraz jest 15tys (myślę że za tyle by oddali) I tu pojawia się dylemat. Wiem że z autem jest sporo nie halo i jak piszą wcale nie jest bezwypadkowe. Nie ma ogranicznika w lewych drzwiach latają jak szalone, ma rozwaloną obudówkę z lewej strony od fotela = bity w lewy bok. W środku trochę zaniedbany chodź fotele nie tak bardzo powyciągane. Jakieś ciężko się otwierające schowki czy brak jakiś zaślepek to po tylu latach chyba standard. I tu moje najważniejsze pytanie. Na co patrzeć w takim aucie przy silniku, wiem że kupując takie auto w sumie za grosze bo taniej jak 22-25 nie znajdę podobnej(a nie wiadomo czy nie w gorszym stanie), może być wiele do życzenia. Rozumiem że kupując je bd musiał wsadzić Xtyś w nadanie mu wdzięku. Ale chce je odrodzić bo to egzemplarz Long poliftowy. Wiec chyba warto. Tylko żeby z tego Xtyś się nie zrobiło z 10tyś ....
    Dodam jeszcze że auto jest po windykacji (zabrane z jakieś firmy)
    Pozdrawiam i proszę o jak najwięcej sugestii :)
    Robert.
    Ps jak ktoś z Łodzi miałby ochotę ze mną podjechać i ją oblukać, to byłbym bardzo wdzięczny :)

  2. #2
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Jak ja nie lubię aut z komisów.. Jeżeli tak drastycznie spadła cena to rzeczywiście z tym autem jest coś nie tak, komis Łódź rejestracja Szczecin. Brak ogranicznika i ciężko chodzące schowki to może być sygnał, że auto jet po mocnym dzwonie. Nie pofatygowali się nawet żeby kupić jedną nerkę..

    Moje zdanie jest takie żebyś poczekał i kupił bardziej zadbaną e38, w tą powiedzmy wsadzisz 6tyś a końca nie będzie widać i sprzedasz komuś bubla.. jeżeli ktoś w ogóle kupi. Najprostsza sprawa kup miernik lakieru za 150-200zł i już coś więcej będziesz wiedział o aucie na które chcesz wydać kilkanaście tysięcy :)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Zdaje się, że widziałem to autko już - kolega chciał je kupić... Początkowo stało w Szczecinie w komisie na Tamie Pomorzańskiej... Auto miało wymieniany silnik i to dość nieudolnie (nie zawsze odpalał wtedy). Sprawdź czy to się może zmieniło... W komputerze baaardzo dużo błędów od wszelakich sterowników... Dobrze sprawdź to autko zanim je zakupisz choć liczę, że chociaż cześć tych mankamentów wyeliminowano...
    "Zbieracz bryczek", obecnie w stajni:
    BMW E38 740d
    BMW F02 750Li x-drive
    Corvette C6 Grand Sport
    Audi A8 D3
    Ford F-250 Super Duty
    Mazda RX-8
    Ford KA :D

    >Klątwa nieśmiertelności<

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez robert1903
    Tylko żeby z tego Xtyś się nie zrobiło z 10tyś
    Z takim podejściem lepiej przestań marzyć o V12, a o tym egzemplarzu szczególnie. Dobra rada ;)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    podjechac zawsze możesz, poprosić o dokumentacje, niech uruchomia silnik, jazda próba też Ci sie należy jako mocno zainteresowanemu. obgadać ewentualną negocjacje ceny, ale nie licz że kwota doprowadzenia jej do stanu ideału zamknie sie w kwocie 10 tyś. Już sama cena za rocznik 99 jest bardzo zastanawiająca! Piszą stan bardzo dobry to ciekawe jak wg nich wygląda stan dobry :x :x :x :x

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77
    Cytat Zamieszczone przez robert1903
    Tylko żeby z tego Xtyś się nie zrobiło z 10tyś
    Z takim podejściem lepiej przestań marzyć o V12, a o tym egzemplarzu szczególnie. Dobra rada ;)
    300% racji. Na 10k się raczej nie skończy. Zostaw ten temat, szkoda sobie smaka robić. Odłóż kasę i poszukaj coś co najmniej za 25k. Szczerze ci odradzam ten egzemplarz.

  7. #7
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    Cytat Zamieszczone przez robert1903
    300% racji. Na 10k się raczej nie skończy. Zostaw ten temat, szkoda sobie smaka robić. Odłóż kasę i poszukaj coś co najmniej za 25k. Szczerze ci odradzam ten egzemplarz.
    Jestem tego samego zdania:)
    Ja tez swoja kupiłem za takie pieniądze może troszkę więcej i musiałem włożyć powyżej 10 tys...W pewnej momencie miałem już dość ale przetrwałem kryzys :D

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar robert1903
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    510
    BMW
    e38 740iA Alpina
    Skąd
    Łódź
    A może nie jest aż tak źle, muszę jechać i dobrze oblukać. Co do spraw blacharskich to się znam i znajdę gdzie dokładnie bite, sprawy jak to powiem makeupowe to kwestia czasu i troche grosza, jak mówiłem najbardziej się boję żeby coś w silniku nie było zle, bo wiadomo 12stka troszkę kosztuje w eksploatacji... Na co zwrócić uwagę, gdzie może się "pocić" silnik, jak ma zmieniać biegi itp. Jest to pierwsza 12ka jaka oglądam dlatego pytam... Ale widzicie tu jest auto za 15 tyś i mówicie że mogę włożyć 10 czy wiecej i dopiero bd w miare. A jak kupie za 25 tyś i to samo bd ... To już jest 10 lat i wszystkiego się nie ustali...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    750-tka z 1999roku za 15 tyś. ;D ;D ;D
    Taka okazja nie zdarza się często. Przecież to oczywiste że to kupa złomu. Włożysz w nią 20 tyś i dalej będzie kupą złomu. Nie kupuje się takich aut po wypadku i to jeszcze w bok. Po takiej przygodzie w normalnym kraju już byłaby w hucie.
    Jeżeli 750-tka jest przed serwisem, to wydasz na dzień dobry z 5 tyś na wymianę płynów, klocków i innych pierdół, zakładając, że jest 100% sprawna i do wymiany są materiały eksploatacyjne i trochę bzdetów które jeszcze nie zdążyły się zepsuć, ale są na wykończeniu:)
    Dlatego jeżeli auto jest serwisowane i są na to papiery, a auto niedawno po serwisie, to ceny są wysokie. I takie egzemplarze jeżdżą bezawaryjnie.
    Za takie pieniądze jakie chcesz wydać, to po lifcie znajdziesz same trupy z przeznaczeniem do huty. Z papierów to dowód rej., książka pojazdu i kluczyk do kompletu:) I 140 tyś przebiegu na zegarze:)
    Wybacz jeśli napisałem ostro, ale nie chcę abyś sobie zrobił krzywdę takim zakupem. Poszukaj raczej dobrego egzemplarza z początku produkcji e38. Za te pieniądze powinieneś znaleźć coś dobrego.
    Pozdrawiam
    monster_pl

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    E38 750IAL
    Skąd
    Warszawa
    A ja się z wami nie zgodze...fkt jesli była mocno szturchnięta w bok to nie ma sensu brać....ale co do tematu technicznego to ja uważam że lepiej zpłacić mało i samemu przeserwisować samochód ....a tak to może wydać 25 tyś na bunie...a za tydzień następne 10-15 bo jak to zwykle bywa wiele tematów wychodzi dopiero po kupnie i pośmiganiu troszke samemu i wsłuchaniu się w swoją maszyne...więc przynajmniej takie jest moje zdanie .....kupić tanio i samemu podszykować

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •