Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Wycieraczki

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    59
    BMW
    BMW 750iA / BMW 120d
    Skąd
    Poznań

    Wycieraczki

    Witam mam problem z wycieraczkami na szybie czasmi chodza normalnie czasami jak włacze chodza tylko na jednym biegu a czasami nie chca sie w ogole wyłaczyć i musze zgasić samochod zeby przestąły chodzi może ktoś mi coś poradzi ? Pozdrawiam

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Wrocław
    Sprawdź fioletowe przekaźniki w puszce bezpieczników/komputerów po prawej stronie (pasażera) pod maską. Znajdują się one na samym dnie. Często bywa, że odpływ wody w tej puszcze zatyka się a one same pływają i korodują. O ile przekaźniki wydają się być nieśmiertelne, to kable potrafią od nich odpaść.
    Chciałbym umrzeć jak mój dziadek, we śnie, a nie w panice jak jego pasażerowie..

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 1endzi
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    116
    BMW
    e34 524td i 535i, obecnie e38 730i
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez exit14
    Sprawdź fioletowe przekaźniki w puszce bezpieczników/komputerów po prawej stronie (pasażera) pod maską. Znajdują się one na samym dnie. Często bywa, że odpływ wody w tej puszcze zatyka się a one same pływają i korodują. O ile przekaźniki wydają się być nieśmiertelne, to kable potrafią od nich odpaść.
    ja miałem podobnie, od groma wody u mnie tam stało i wycieraczki wogóle zdechły, po spuszczeniu wody, odetkaniu spływu, naprawie skorodowanych kabli wszystko wróciło do normy

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    10
    Odwieczny problem w 7er. Też już to przerabiałem :)

  5. #5
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jeśli przekażniki okażą się suche to ,uszkodzony jest silnik wycieraczek ,a konkretnie wyłącznik krańcowy w nim :)

  6. #6
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Ostatnio mój brat w E39 miał podobny problem - pomogło przeczyszczenie styku w przekaźniku.
    Tu instrukcja naprawy, ale do E39 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtop...?f=15&t=122714

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    10
    U mnie przeczyszczenie nie pomogło. Przekaźniki były zgnite :razz: Musiałem założyc nowe przekaźniki, a gniazda wywalic i najlepiej przylutowac (przynajmniej nie zaśniedzieją styki przy następnej wilgoci)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •