Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: problem z prędkością w e38 - pomóżcie

  1. #1

    problem z prędkością w e38 - pomóżcie

    witam.moze ktos powie jaka jest przyczyna mojej usterki.do tej pory jezdzilem na kołach 255/45/17 i potrafilem zamknąc licznik mojego bmw 740.teraz załozylem koła 235/35/20 przód i 275/40/20 tyl i max predkosc mojego auta to 160-170km/h .dodatkowo jak wcisne gaz do dechy zaswieca mi sie kontrola trakcji i abs i nie gasnie az nie zgasze silnika..moze ktos wie dlaczego tak jest.ja mysle ze dlatego ze roznica w srednicy przednich i tylnych kol to ok 7 cm.zamowilem juz na tyl 265/30/20 wiec bedzie podobnie jak z przodu.myslicie ze wtedy ta dolegliwosc mu przejdzie??

    doradzcie co zrobic??

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    123
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Lublin/Puławy
    Zdecydowanie tak ponieważ jedne koła kręcą się szybciej niż drugie i systemy odczytują to jako poślizg i głupieją. Nie wolno kombinować ze średnicami kół. Czym się kierowałeś zakładając różne średnice?

  3. #3
    Lary, nie kierowalem sie niczym.kupilem zestaw felg z 4 oponami 275/40/20 ale okazalo sie ze sa za duze na przednia oś wiec wymienilem przednie opony na niższe i bylo ok..

    to ze to powoduje zaswiecenie sie kontroli trakcji i abs to rozumie..ale co z ta predkoscia???



    a tak na marginesie to ostrzegam wszystkich przed takim rozmiarem felg..konfort jazdy jest zerowy.wszystko trzesie ,skacze- masakra.wyglada cudownie musze przyznac.ludzie sie ogladaja ale to nie jest tego warte

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    123
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Lublin/Puławy
    jeśli masz za duże koło, to jedziesz szybciej niż pokazuje licznik, jeśli chcesz mieć felgę 20" to musisz na nią założyć naleśnika żeby średnica była jak zaleca fabryka. profil opony to nie są milimetry, tylko % szerokości.

  5. #5
    Lary, wiem o tym ale wlasnie dlatego nie mam pojecia dlaczego to auto nie chce jechac szybciej niz 170km/hi to jest predkosc rzeczywista bo nawigacja pokazuje tyle samo..problem kontroli trakcji i abs jest jasny i wiem ze jak na obu osiach beda podobne srednice opon to problem zniknie.ale o co chodzi z ta niska predkoscia?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    a masz czujnik ciśnienia opon ? czasem po zmianie kół komputer głupieje i robi cuda....
    w moim e60 po zmianie kół na zimowe zaczął komputerek gwizdać że złe ciśnienie, może akurat w e38 ten problem objawia się inaczej ?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    34
    ale co ma wysokość opony przedniej do tylniej przecież nie masz napędu 4x4 więc możesz sobie na przód założyć 15 a na tył 20" i musi śmigać . A zmień kola spowrotem na 17 i będzie to samo podejżewam ze ASC ci siada i komp nie pozwala dalej dla bezpieczeństwa

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    18
    Cytat Zamieszczone przez ...Janek...
    ale co ma wysokość opony przedniej do tylniej przecież nie masz napędu 4x4 więc możesz sobie na przód założyć 15 a na tył 20" i musi śmigać . A zmień kola spowrotem na 17 i będzie to samo podejżewam ze ASC ci siada i komp nie pozwala dalej dla bezpieczeństwa
    jeżeli jest kontrola trakcji to średnice kół muszą być takie same ponieważ jedna oś będzie się kręcić szybciej od drugiej a komputer odczytuje takie coś jako poślizg i głupieje

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    123
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Lublin/Puławy
    Cytat Zamieszczone przez Stachu909
    ...Janek... napisał/a:
    nie jest istotne jaką masz średnice felgi ale do felgi musisz dobrać taki profil opony żeby średnica koła nie odbiegała od fabrycznej.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    18
    pisząc kół miałem na myśli felga+opona ;)


    czyli zestaw felga+opona powinny mieć wszędzie taka samą średnicę

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •