Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: pomoc w wyborze oleju i lokalizacji modułu tempomatu

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    18

    pomoc w wyborze oleju i lokalizacji modułu tempomatu

    mam w 2 szybkie pytania

    gdzie znajduję się moduł tempomatu ?? ( tempomat w ogóle nie działa nie reaguje na guzik i żadna kontrolka się nie zapala)
    i jaki olej zalać do silnika ?? myślę że półsyntetyk będzie odpowiedni tylko jaki ?? ( teraz mam zalany syntetyk ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i powiedzieć że silnik już ma przejechane parę ładnych kilometrów)

  2. #2
    ------------------
    Ostatnio edytowane przez Damias ; 16-02-2011 o 12:32
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    18
    widziałem czytałem ale tam przeważnie wszyscy krzyczą syntetyk i tyle w temacie :D

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    widziałem czytałem ale tam przeważnie wszyscy krzyczą syntety
    Bo producent taki olej zaleca i taki trza lać.
    Szajboos swoim 3.0D ma prawie 290tys. KM zrobione. Silnik zalany jest syntetykiem. Nie przepala go, nie gubi. Między wymianami nie widać różnicy w poziomie oleju na bagnecie, więc po co lać gorszy olej?

    Era dużych fiatów i polonezów się skończyła dawno temu, niestety u wielu mechaników pozostało przeświadczenie, że auto o przebiegu >200tys. km musi jezdzić już na mineralu, albo przynajmniej na półsyntetyku, bo pełny syntetyk jest "za dobry".


    Co do tempomatu, to na początku był to osobny sterownik. Bodajże w rejonach GM(za schowkiem) montowany, ew. na kolumnie kierownicy. Pózniej wyleciał, a jego funkcje przejął DME/DDE?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    18
    a w czym półsyntetyk jest gorszy od syntetyku ??




    ja raczej mam tą 1 wersje bo rocznik to 94

    jutro poszukam za schowkiem

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    a w czym półsyntetyk jest gorszy od syntetyku ??
    Tym, że sytentyku jest w nim 15-20% reszta to mineralny.

    Sprawdziłem w WDS'ie.
    Jest on pod maską, za prawym kielichem, tam gdzie sterownik silnika i skrzyni biegów.(tam też są bezpieczniki)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    18
    no dobra to powiedzmy że zostajemy przy syntetyku i teraz samo nasuwa się pytanie jaka gęstość i lepkość oleju ??

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    5W30 lub 5W40
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    18
    ok dzięki ;)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    Lej syntetyk :D
    Moja bunia (też '94) ma przejechane prawie 310 000 i zalana jest Castrol Edge sport 5w40 ;)

    Co do tempomatu jak byś nie znalazł przyczyny to zwróć uwagę na kostkę stacyjki -u mnie od tempomatu się zaczęło ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •