Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: [mechanika] Kakaowy - brazowy nalot na korku i bagnecie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    38
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Mielec

    [mechanika] Kakaowy - brazowy nalot na korku i bagnecie

    Kilka tygodni temu urwalem pasek klinowy, podczas naprawy zostala wymieniona pompa wody, pasek klinowy i napinacz.
    http://forum.7er.pl/dziwne-objawy-na...mp-vt15957.htm
    Dzis po okolo 3-4 km jazdy zaparkowalem auto i z grila od strony kierowcy zauwazylem dziwna "pare" - po podniesieniu maski wszystko zniklo. Sprawdziem tez bagnet i korek oleju - na obydwoch widoczny jest ciemnobrazowy-kakaowy nalot i olej na bagnecie dziwnie ciemny tez. Woda w chlodnicy w normie, chlodnica wymieniona okolo 6 miesiecy temu, nie widac spadku mocy, wskaznik temperatury wody w pionie, poziom oleju po srodku miarki, waz od chlodnicy lekko twardy - ciezko go bardzo scisnac.
    Jakies pomysly koledzy?
    Dziekuje
    Kuba

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    a kolor wody w porzadku? Jak bedzie ubywac oleju albo plynu to moze uszczelka pod glowica? Chociaz w sumie jak nie kopci to chyba nie.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    38
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Mielec
    Hej Poles!
    Nie kopci wogole - tylko zaraz po starcie... Jutro sprawdze kolor wody to opisze co i jak!
    Kuba

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    Ok, jesli woda bedzie wporzo i upewnisz sie ze do samego oleju nie dostal sie plyn wyrównawczy i odwrotnie to raczej nie powinnes się martwic :) Ale radze Ci sprawdzaj na bieżąco stan oleju i plynu i patrz czy nie ubywa.

  5. #5
    Powąchaj kolego płyn chłodniczy może być czuć spaliny w przypadku gdy weże robią sie twarde a z tego co piszesz to wynika że uszczelka padła pod głowicą

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skąd
    Łódź
    Kolego nie zawsze wszystko widać, zwłaszcza jak dopiero zaczyna się psuć.

    Proforma podjedź do jakiegoś warsztatu i niech Ci zrobią test, na obecność CO2 w zbiorniczku.

    Wtedy wszystko się wyjaśni, a sam zabieg nie jest drogi i trudny, więc warto ; )

    Powodzenia i pozdrawiam !

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    143
    BMW
    bmw e-38 740 11/1999
    Skąd
    Bolesławiec
    Może to być po prostu tandetny olej. W naszym kraju jest pod dostatkiem wiec puki co nie rozbieraj silnika a ni nic w tym kierunku.Obserwowac kontrolowac a jak masz juz nie dużo kilometrów do wymiany to zrób to wczesniej,
    Sam trafiłem raz na tandetną partie mobila i wszyscy doradzali ze to uszczelki i takie tam lecz zalałem to do 3-ech swoich aut i nagle miałem ten obiaw we wszystkich.
    Olej miał w sobie kilka jednostek wody więcej niż normalnie i musiało to odparować.
    W każdym oleju jest woda! jak ktoś nie wierzy to można wysłac olej do ekspertyzy!
    np. na 1000 jednostek oleju dopuszczalne jest do 0012jednostek wody (Tą wypowiedz podpieram testem olejowym wykonanym na oleju ze skrzyni automatycznej więc olej silnikowy na pewno ma inny stosunek czasteczek ze względu na swoje parametry)
    M POWER;)

  8. #8
    Vip Vip Awatar tiron
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    760
    BMW
    E38 750IA ACS INDIVIDUAL, E31 850CSI pakiet,manual :)
    Skąd
    Nowy Targ
    A ja powiem Ci tak.... jedziemy sobie ekipa z Krakowa na mały wypadzik w góry,zauwazam,ze grzeje mi się silnik no to stajemy,mała dolewka wody i jest OK.A właściwie powinno byc OK.NIESTETY-kolega wiktor odkreca mi korek a tam oznaki "musztardy" (nalot pod korkiem).Co sie okazało-uszczelka wywinieta do środka i woda leciała sobie do silnika.Efekt końcowy był taki,ze miałem to gdzies i jeździłem dalej-po zrobieniu 100km samochód zatrzymał się i....nie odpalił a ja musiałem wymieniać silnik.;/
    740 e38 NA CZĘŚCI...czas na zmiany :D

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    38
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Mielec
    Heja!
    Dziekuje wszystkim za wskazowki i rady!
    Jutro rano jade do mechanika i zobaczymy co on na to powie
    Dzis rano mialem zamiar jechac 7 do pracy ale po sprawdzeniu stanu wody w chlodnicy odpuscilem sobie... "plywak" nawet nie wystawal poza poziom korka po jego odkreceniu hmmm.... nie jest dobrze - jeszcze tydzien temu poziom wody byl dokladnie jak powinien byc.

    Okolo 3-4 tygodni temu mialem zmieniana pompe wody, pasek klinowy + napinacz AC, moj mechanik sprawdzil czy glowica silnik nie zostalo przegrzane itp. i nic niepokojacego nie zauwazyl - a tu nagle takie cos ehhhhh!

    PS Przepraszam za brak POL zankow ale pisze z pracy i tu niestety nie mam PL czcionki.

    A co Wy Koledzy na to zeby zmienic olej, dolac plynu + konkretne odpowietrzenie i zobaczyc co sie dzieje - to taki na szybko pomysl ??!!

    Dziekuje za Wasz czas!
    Kuba

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skąd
    Łódź
    Jeżeli poruszamy kwestie oleju, to ja proponuje jedynie Motula, Liqui Moly, ewewntualnie

    Valvoline, ja innych nie "tykam", gdyż większość powszechnie dostępnych takich jak Castrol,

    Mobil itp. jest po prostu podrabianych i nie mają nic wspólnego z tym co sugerują "naklejki"

    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •