Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [mechanika] [mechanika]Pali jak smok

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski

    [mechanika] [mechanika]Pali jak smok

    Czesc wszystkim :)
    Moja Bunie dopadl kolejny problem, w sumie to wystepowal on od poczatku, dopiero teraz sobie to uswiadomilem. Autko z moich przypuszczen przepala jakies 30-40 litrow na setke :(
    Jak sie wysiadzie to ladnie czuć benzynke, jak przelaczy sie na lpg to mozna nawet poczuc w kabinie zapalniczke:) Autko chodzi nie rowno na niskich obrotach, i mam teraz do was pytanie : Odpalacie rano autko, distance pokazuje wam powiedzmy 60km, po przejechaniu 500m dystans spada do 40, czy wam tez bierze tak przy odpaleniu? Jak noga ciezsza to przy jednym kickdownie dystans spada o 3-4km na odcinku 200-300m, wiec chyba to jednak nie jest normalne spalanie? Z tego co wyczytalem to albo przeplywka albo sonda, czy moze cos innego? W tym tygodniu ide do sasiada podlaczyc pod inpe - pokaze bledy? Dodam ze jak pzelacze na lpg to co jakis czas mruga check engine czyli jakby problem wystepowal z mieszanka?? dlatego jazde na gazie od pewnego czasu sobie odpuscilem, szkoda meczyc motoru :( Ktos ma jakies pomysly? I przy okazji czy przeplywa i sondy boscha sa ok?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    podlacz pod kompa, powinno pokazac co jest niehalo, ale wydaje sie mnie ze to moga byc sondy.
    Bosch to jzu nie ten co kiedys, ale wydaje mi sie ze jest to jeszcze jakas tam marka w maire znosna ;)
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    a jak u Ciebie jest z tym dystansem? Tez po odpaleniu i przejechaniu 500m spada o 20km na komputerze?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    18
    miałem to samo podłączyłem pod kompa i wyszło że obie sondy do wymiany

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    a czy jak mało pali to tez moze byc sonda.. mi nieraz wywala bład nieraz nie.. ogulnie mało pali i nie ma tez mocy jak na 4.4 przystało jak pomału wciskam gaz to jedzie jak ostro to poddusi sie...

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez mati-e28
    a czy jak mało pali to tez moze byc sonda.. mi nieraz wywala bład nieraz nie.. ogulnie mało pali i nie ma tez mocy jak na 4.4 przystało jak pomału wciskam gaz to jedzie jak ostro to poddusi sie...
    Kolego podpowiem ci ale nie rób OT.

    Miałem te same objawy i wymiana przepływomierza pomogła. Jest temat o tym.
    http://forum.7er.pl/spadek-mocy-przy...00-vt14442.htm

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    mati-e28 faktycznie malo pali czy tylko na komputerze pokazuje za malo? Bo na kompie pokazuje w miescie spalanie w granicach 15l a jak sie przycisnie to nawet mniej - chyba powinno byc odwrotnie :D a w rzeczywistosci tak jak mowilem 30-40 litrow i na dzien dobry 20km dystansu zabiera.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo

    Re: [mechanika]Pali jak smok

    Cytat Zamieszczone przez Poles
    Odpalacie rano autko, distance pokazuje wam powiedzmy 60km, po przejechaniu 500m dystans spada do 40, czy wam tez bierze tak przy odpaleniu?
    Nie wiem, jak to się ma do benzyny, ale u mnie w dieslu jest tak samo, spadek potrafi być nawet większy. Pytanie tylko, czy po rozgrzaniu dystans wraca mniej więcej do poprzedniej wartości? Jeśli tak, to moim zdaniem normalne, bo zimny silnik zużywa więcej paliwa niż normalnie, i właśnie na to zwiększone zużycie komputer bierze poprawkę i oblicza dystans do przejechania przy aktualnym spalaniu. U mnie jednak po rozgrzaniu dystans wraca do poprzedniej wartości (normalne spalanie) albo nawet lekko się podnosi, zależy od buta ;)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    176
    BMW
    e38 750I Alpina mod
    Skąd
    Jelenia Góra
    u mnie nie spada.. po podpaleniu przy około 100km na wyświetlaczy pali się rezerwa... po czym po przejechaniu około 2-3 km rezerwa gaśnie a dystans zwiększa się do około 110 km :D
    dwa słuszne wybory w życiu to R6 i V12


    BLOG MOJE AUTO
    MOJE AUTO komentarze- te pozytywne jak i negatywne mile widziane.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    W moim wypadku to bez znaczenia, raz nawet rozgrzalem silnik na postuju zeby sprawdzic i niestety tak samo, ogolnie po przebytej trasie komp zawsze zabiera jakies 10km wiecej niz bym przejechal a nie sa to dlugie trasy srednio 15-20 km wiec chyba nie jest ok;/ Spalanie niby w normie pokazuje ~19l/100km a bierze tak okolo 28-30 :(

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •