Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: [mechanika] [mechanika]Pali jak smok

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Ja raczej codziennie robię podobna trasę do pracy i spowrotem.
    Normalnie jeżdżąc potrafiła palić mi do 12l,a z dnia na dzień nie mogę teraz zejść poniżej 15l ;(
    Dodam,ze po podpieciu dobrego kompa nie ma żadnych błędów.. :/

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Silent
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    582
    BMW
    e38 740iL 1999r
    Skąd
    Będzin (Śląskie)

    Re: [mechanika]Pali jak smok

    Cytat Zamieszczone przez Poles
    Czesc wszystkim :)
    Moja Bunie dopadl kolejny problem, w sumie to wystepowal on od poczatku, dopiero teraz sobie to uswiadomilem. Autko z moich przypuszczen przepala jakies 30-40 litrow na setke :(
    Jak sie wysiadzie to ladnie czuć benzynke, jak przelaczy sie na lpg to mozna nawet poczuc w kabinie zapalniczke:) Autko chodzi nie rowno na niskich obrotach, i mam teraz do was pytanie : Odpalacie rano autko, distance pokazuje wam powiedzmy 60km, po przejechaniu 500m dystans spada do 40, czy wam tez bierze tak przy odpaleniu? Jak noga ciezsza to przy jednym kickdownie dystans spada o 3-4km na odcinku 200-300m, wiec chyba to jednak nie jest normalne spalanie? Z tego co wyczytalem to albo przeplywka albo sonda, czy moze cos innego? W tym tygodniu ide do sasiada podlaczyc pod inpe - pokaze bledy? Dodam ze jak pzelacze na lpg to co jakis czas mruga check engine czyli jakby problem wystepowal z mieszanka?? dlatego jazde na gazie od pewnego czasu sobie odpuscilem, szkoda meczyc motoru :( Ktos ma jakies pomysly? I przy okazji czy przeplywa i sondy boscha sa ok?
    To normalne wskazania komputera po odlapeniu rano jak auto stało cała noc odpalasz masz np. reich na 100km ruszasz zmniejsza sie do 80km mniej wiecej ale później zaczyna rosnąć i pokaże nawet 105km zależy jak jedziesz ostro czy spokojnie :D (na początku komp zawsze oszukuje tak samo jak wskazówka poziomu paliwa musisz przejechać z 1km lub 2km żeby sie ustabilizowało)
    ~3x Black 7er e38~

    ~e38~
    2010r - BMW 740iL (prod. 99r)

    ~EX e38~
    2008r - BMW 728i (prod. 99r)
    2007r - BMW 730i (prod. 94r)

  3. #13
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    Miałem te same objawy i wymiana przepływomierza pomogła. Jest temat o tym.
    http://forum.7er.pl/spadek-mocy-przy...00-vt14442.htm[/quote]

    ja rownież obstawiał bym przepływke , w mojej poprzedniej e38 3.0i jak padła przepływka też palił z 30l/100 wymiana pomogła , komp prawde Ci powie ...............

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Jeżeli czuć paliwo w środku to może być nieszczelny układ paliwowy w tym pompa paliwowa do wymiany bo kiedy aż tak pokazuje spalanie to znaczy że prawdopodobnie pompa paliwowa łyka więcej paliwa bo jest nieszczelna/uszkodzona to się zdarza czasami.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •