Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [układ chłodzenia] Prawidłowe odpowietrzenie,brak strumienia

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skąd
    Łódź

    [układ chłodzenia] Prawidłowe odpowietrzenie,brak strumienia

    Witajcie!

    Mam następujący problem, otóż brakuje u mnie strumienia płynu z rurki, w zbiorniczku wyrównawczym.

    Auto wydaje się odpowietrzone, ogrzewanie funkcjonuje prawidłowo, visco się załącza nie puchną węże, termostat też się otwiera, który dzisiaj de facto również wymieniłem na nowy Wahlera.

    Męczy mnie ta kwestia, gdyż z tego co mi wiadomo, owy strumień jest efektem dobrze pracującego i odpowietrzonego układu chłodzenia.

    Nadmienie, iż kompresja nie bije do układu, czego jestem pewien, jedynie wydaje mi się, że wiskoza nieco już niedomaga, a konkretnie załącza się przy nieco wyższych obrotach ok. 2tyś,
    ale ona raczej nie ma wpływu na ten nieszczęsny strumień.

    Zapomniałem dodać, że z tej rurki coś się jakby minimalnie sączy, ale na pewno nie ma to nic wspólnego z pojęciem "strumienia"

    Pomóżcie mi drodzy forumowicze.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Re: [układ chłodzenia] Prawidłowe odpowietrzenie,brak strumi

    jeśli pompę wody masz fabryczną to też wymaga wymiany pewnie :)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skąd
    Łódź
    Też myślałem nad nią, ale chyba ją już ktoś wymieniał tak mi nadmienił jeden z mechaników swego czasu, ale pewności nie mam.
    Generalnie uciskając wąż przy pompie, czuć przepływ (tak mi się wydaje jutro jeszcze raz sprawdzę).
    Robiłem ostatnio trasę ponad 500 km i nic się nie działo, a przy niesprawnej pompie, chyba byłby kłopot?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skąd
    Łódź
    Dzisiaj przejechałem chwilę i wydaje się w porządku..

    Sam nie wiem, pojeżdżę jeszcze trochę i zobaczę, czy nic się nie dzieje, ale tak czy s

    siak na pewno nie zaszkodzi wymienić jej.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Na otwartym zbiorniku wyrównawczym - jak podniesiesz obroty z jałowego to też się nie pojawia strumień z wężyka przelewowego?

    Jeśli nie ma go przy wyższych obrotach, na ciepłym silniku i przy otwartym termostacie to nie ma ludzkiej siły ale taki układ jest nie sprawny.

    Bez przelewu zagrzeje się szybciej czy później, kwestia tego kiedy złapie dłuższy postój, korek, zwłaszcza bez ogrzewania, samo wisco - nawet ganz nówka w pewnym momencie nie wyrobi, nawet jeśli to zajmie dłuższą chwile.
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar norbitor
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    63
    BMW
    e32
    Skąd
    sc
    Może być zatkany cienki króciec wychodzący z chłodnicy.
    Sciągnij cienki wężyk i przepchaj drutem.
    (0o=[][]=o0)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Dokładnie,tak jak napisał kolega wyżej,w chłodnicy z biegiem czasu zbiera się szlam i tworzy się kamień,możiwe,że jest przypchany króciec,kawałek drutu i problem z głowy.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skąd
    Łódź
    Witajcie.

    Dzisiaj od rana trochę podziałałem i szczęśliwie skończyło się na przeczyszczeniu

    przewodu, oraz "dziurki", w zbiorniczku odpowietrzającym (fotka ) wystarczył kawałek

    drutu, trochę wody i nieco samozaparcia aby zobaczyć upragniony "wodospad" ; ).

    Czytając teraz, wasze sugestie okazały się prawidłowe mimo, iż chłodnicę mam nową

    oraz płyn, widocznie jakiś kaprawy syf się napatoczył i trochę napsuł mi krwi ; )

    Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie ; )

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    Ja dzisiaj z tego króćca kompresorem wydmuchałem kawałki sylikonu 8/

    ________________________________________

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •