Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: [ elektryka] ASC i tempomat a zmiana skrzyni

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    52
    BMW
    2xE21, E53
    Skąd
    Górki Wielkie
    Cytat Zamieszczone przez MiBhell
    Nie liczył bym na to bo wtedy byłbys szczesciazem! chociaz wszystko jest mozliwe ;)
    Chyba bardziej prawdopodobne będzie to, że wszystko zadziała gdy wymienię skrzynie na automatyczną :hah: :hah: :hah:
    E21 315 04/1983 Opalgrün-metallic
    E21 318 09/1978 Iberischrot
    E53 X5 4.4i 09/2000 Stahlgrau-metallic

  2. #12
    Witam! Przepraszam że wtrącam się do rozmowy, ale widzę że został poruszony temat przepustnicy i kontrolki EML. Otóż może mi ktoś wyjasnić, jakim cudem w moim 525i 12V M20B25 89r. z normalną przepustnicą zapaliła się kontrolka od EML która jak mi wiadomo swiadczy o awarii elektronicznej przepustnicy? Kontrolka świeci sie od 2 tygodni non stop, nawet w nocy jak auto jest zamknięte. Silnik chodzi normalnie, rozwija pełną moc, pali tyle co powinien itd, no ogólnie wszystko ok. Przepustnica i silnik krokowy sprawdzone i wyczyszczone. Jedynie wyskakuje mi ciągle po podpięciu do kompa błąd sondy lambda (sprawnośc 64%-jutro idzie do wymiany). Wiecie co to może być? Bo mój mechanik już ręce załamuje. W tym momencie jedyny pomysl jaki mam to usterka zegarów. Bo troche dziwne że sie ten EML świeci całą dobę.

    Dzięki za jakiekolwiek wyjaśnienia i przepraszam za off topic ;)
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  3. #13
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    zaden offtop wrecz przeciwnie niestetyu mnie takie akcje zabijaja i ja niestety nie pomoge :/

    Kjubus a nie napisałes jaki masz nr tego sterownika u siebie?!

  4. #14
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Jeśli takowej nie posiadasz to poprostu wykręć żarówke i po problemie ;D

  5. #15
    No też się do tego powoli przymierzam i chyba tak się dzisiaj stanie. Tylko męczy mnie to jednak. A jesli ta kontrolka nawet przy mechanicznej przepustnicy oznacza jakąś awarię/błąd? Nie chce mieć pół silnika do wymiany za miesiąc :/ Poza tym dziwne że przy wyłączonym zapłonie i zamkniętym aucie EML świeci. Skąd ta cholerna żarówka dostaje prąd?
    Teraz hit: ASO BMW powiedziało, że w autach z mechaniczną przepustnicą zapalenie się kontrolki EML oznacza awarię akumulatora! Coś mi sie nie chce wierzyć zeby BMW coś takiego wymyśliło i nie postarało sie o osobną kontrolkę. Poza tym w weekend przy -11st. C akumulator śmigał jak złoto po całej nocy odpoczynku... No nie ważne. Nie męczę już Was pytaniami o E34 bo to jednak nie to forum. Zmieniam jutro lambdę, wypiną tą cholerną kontrolkę i mam nadzieję że będzie wsio ok :)
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  6. #16
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Jey tu nie chodzi o akumulator ten na ktorym odpalasz auto :D tylko i podtrzymanie pamieci w zegarach stad ta zarowka ciagle swieci sygnalizujac blad, w starszych modelach przy tym defekcie warioawaly diody inspekcji...
    p.s: a tak na marginesie czesto sie to wysypuje przy spadku napiecia przy odpalaniu- jak odpalasz po nocy na mrozie to nie przygasaja ci przypadkiem wyswietlacze??
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #17
    Nie, nie miałem ani jednego przypadku przygasania,wszystko jest w najlepszym porządku. Po prostu się zaświeciła i świeci tak od 2 tygodni :| Nawet przy jakiejś awariii zegarów (słyszałem że sie to lubiło zdarzyć w E32/34), co w tym momencie wydaje mi sie bardzo prawdopodobne, troche jednak mnie dziwi, że przy zamknietym aucie i uzbrojonym alarmie dalej gdzieś idzie jakiś lewy prąd na tą pipę. Przebicie by sie zrobiło na kablach czy co?
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    52
    BMW
    2xE21, E53
    Skąd
    Górki Wielkie
    Wracając do tematu...
    Cytat Zamieszczone przez MiBhell
    sprawdz jaka masz przepustnice i jaki sterownik ew. do automata koncówka nr jest 006 006 do manuala 006 003.
    Jesteś pewien? Bo u mnie jest 006 003 :hah: Nie jest przypadkiem na odwrót?

    Czy ktoś kto ma oryginalne E32 735i z manualnem mógłby sprawdzić numer swojego komputera, ta sama prośba do ludzi z automatem?

    Ktoś mi ostatnio powiedział, że komputery są takie same :?
    E21 315 04/1983 Opalgrün-metallic
    E21 318 09/1978 Iberischrot
    E53 X5 4.4i 09/2000 Stahlgrau-metallic

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez kjubus
    Tempomat to wiadomo, ale nie wiem gdzie to ustrojstwo wogóle podpiąć :/

    Ciekawi mnie czy ASC zadziała odrazu po wymianie, czy coś jeszcze jest odłączone 8/

    Czekam na namiary. Dzięki!
    sterownik tempomatu u mnie (E32 V8 730i) znajduje się za dolnym głosnikiem po stronie kierowcy, ale może też być nad schowkiem pasażera, w skrzynce w komputerami.
    podłaczone jest wszystko (instalacja była połozona fabrycznie) jednak tempomat nie działa.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •