Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [elektryka,mechanika] Czyszczenie kopułki, palca M30

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skąd
    Łódź

    [elektryka,mechanika] Czyszczenie kopułki, palca M30

    Witam

    W ramach "do it yourself" postanowiłem zerknąć nieco, w elementy odpowiadające za zapłon aby ocenić zużycie.
    Kopułka jak i palec mają emblematy BMW, zatem mogę się domyślać, iż są jeszcze fabryczne, ewentualnie poprzedni właściciel dokonywał zakupów, w ASO ; ).

    Postanowiłem generalnie wszystko przeczyścić i mam, w związku tym drobne pytanie, styki na których widać już wżery warto "przejechać" papierkiem ściernym, da to cokolwiek?

    Podaje foto, na którym mniej więcej widać ich stan:
    Kopułka
    Palec

    Jak myślicie warto je nieco "reanimować", czy jednak myśleć nad zakupem nowych?

  2. #2
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Witam
    Przy takich wżerach ,pomoże tylko wymiana kopułki i palca :)
    Nie pamiętam dokładnie ale komplet kosztuje chyba 160PLN
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Co tu reanimować. Kopułka jest z '93 roku - więc od nowości. Nadaje się tylko do kosza. Wymienia się razem z palcem. Przewody i świece zapłonowe są w podobnym stanie? Jeżeli tak, to sytuacja analogiczna.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skąd
    Łódź
    Świeczki zmieniane około 5 tyś km temu, też wydaje mi się, ze nie ma co jej reanimować, ale wolałem podpytać ; ).
    Generalnie, w tym aucie chyba nikt nigdy nic nie zmieniał, analogiczną sytuacje miałem, podczas wymiany tarcz, też były od nowości! ; )
    Przewody też wyglądają, na fabryczne, więc wymiana się szykuje.
    O dziwo auto pracuje równo, mimo tych niedogodności.
    Zatem ostateczne pytanie, nie ma sensu czyścić tego? Muszę na powrót chwilowo ją zamontować, gdyż po części trzeba czymś podjechać ;)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skąd
    Łódź
    Jednak postanowiłem chwile się pomęczyć i wyczyścić nieco całe te ustrojstwo i o dziwo mimo tragicznego stanu trochę to pomogło, gdyż ustabilizowały się bardziej niskie obroty, do wtorku myślę, iż jeszcze wytrzyma ; ).

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez andrzej69
    Jednak postanowiłem chwile się pomęczyć i wyczyścić nieco całe te ustrojstwo i o dziwo mimo tragicznego stanu trochę to pomogło, gdyż ustabilizowały się bardziej niskie obroty, do wtorku myślę, iż jeszcze wytrzyma ; ).
    a mówiłeś że chodzi ok ;)

    parę miesięcy wymieniałem moją kopułkę i muszę przyznać że styki były nawet w trochę lepszym stanie niż w Twojej mimo że Ty masz bardzo nowe auto :)


    Pozdrawiam

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skąd
    Łódź
    Źle to ująłem: "chodziła dobrze, jak na stan kopułki", a po wyczyszczeniu jeszcze lepiej ; ).

    Pozdrawiam

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez andrzej69
    Źle to ująłem: "chodziła dobrze, jak na stan kopułki", a po wyczyszczeniu jeszcze lepiej ; ).
    a tak z ciekawości wiesz jaki auto ma przebieg? W miarę wiarygodne. Bo tak jak pisałem u mnie była kopułka '91 i wyglądała ładniej... a na liczniku 345 000 km nigdy nie wierzyłem że to oryginalny ale kto wie ;)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    M30 '94 rok - piękna sprawa i to jeszcze w oryginale

    Oglądałem raz takie '94 na Śląsku, ale było strasznie dobite.

    Resztę elementów w tym aucie też masz fabryczne?
    Czarne e32 w benzynie!


  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skąd
    Łódź
    Kolego Sz4l0ny auto można rzec w 100% oryginalne, każdy element za który się biorę jest fabryczny.
    Do tej pory zmieniłem tarcze, klocki, chłodnice (jak się okazało niepotrzebnie), oraz przednie wahacze i łączniki, które to były jeszcze fabryczne i jedynie prawy wahacz chciał już udać się na zasłużoną emeryturę, a resztę wymieniłem profilaktycznie i to przy przebiegu 345 tys z hakiem , co zrobiło na mnie ogromne wrażenie, podobnie jak tarcze, które też były (właściwie już ich nie było ;) ) jeszcze fabryczne, zapewne na lepszych drogach do tej pory nie musiałbym nic robić przy zawieszeniu ; ), tylne amortyzatory mają po 85%, a przednie: lewy 74%, prawy 69% jak dobrze pamiętam, zatem jak widać auto mocno nie jest jeszcze zużyte ; ).
    Również zaglądając pod spód mojej lubej, nie zawiodłem się zero rdzy i wszystkie oryginalne zabezpieczenia nietknięte ! ; ).
    Myślę, że mało aut może poszczycić się takimi wynikami, w tym wieku (mam na myśli egzemplarze używane do codziennej jazdy) ; )

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •