Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [mechanika]Swiece NGK warto doplacac?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski

    [mechanika]Swiece NGK warto doplacac?

    Mam do was pytanko : Czy warto doplacac do BKR6EQUP zamiast BKR6EK? Jeżde na gazie, slyszalem ze do lpg polecane sa dwu elektrodowe, ile w tym prawdy?
    Pozdro

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4
    Jeździłem dotychczas na BKR6EK, ostatnio założyłem BKR6EQUP. Nie odczuwam żadnej różnicy w pracy silnika ani na benzynie, ani na gazie. Nie wiem jak sprawa wygląda z żywotnością tych świec, bo mam je jeszcze za krótko.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    BKR6EQUP mam te świeczki już 15tys, i jak na razie jest bardzo dobrze nadal hulają. :) Pali na dotyk:)
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    Z tego co słyszałem NGK nie są polecane do aut z instalacją gazową ( brat w swojej miał z NGK problem ) -w praktyce bywa jednak różnie ;)
    W swojej mam właśnie NGK i póki co nie mam powodów do narzekań -natomiast nie posiadam lpg więc za bardzo nie pomogę w tej kwestii ;)

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    a ja napisze tak, do bmw z LPG NGK BKR6E

    a dlaczego? bop to jest to samo co BKR6EK tyle ze ma 1 elektrode a oznaczenie K w ngk oznacza 2 -elektrody

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez martin81
    Z tego co słyszałem NGK nie są polecane do aut z instalacją gazową ( brat w swojej miał z NGK problem ) -w praktyce bywa jednak różnie
    3.0 sześć cylindrów, rok produkcji 1978, przebieg podejrzewam grubo ponad 300 tyś. (Opel Senator) benzyna = LPG, 80 tyś przejechałem na gazie, osiem razy wymieniane świece (co 10 tyś.) tylko NGK. Wynik zero problemów nawet przy -18 Celsjuszach (palony tylko na gazie). Polecam. Silniki 6 cylindrów w Senatorach oparte były na konstrukcji BMW (to tak na marginesie).
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar royal
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    208
    BMW
    BYLO e39 540i E38 740i E46 330Ci JEST E65 745i
    Skąd
    Skocżów
    no ja jakos nie moge dojsc do ladu z NGK kupilem w sklepie 8 auto szarpalo na zimnym i strzela z tlumnika na wolnych, kupilem 8 oryginalnych w ASO BMW i nadal to samo.. dam stare NGK to co byly i mialy 27tys przebiegu i auto chodzi dobrze szarpie na zimnym ale nie strzela ani nie szarpie jak juz sie rozgrzeje nie wiem moze ktos ma jakas inpe albo carsofta zeby sprawdzic mi prace cylindrow???
    ...Pełny Serwis AUTOKLIMATYZACJI....

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    Dzieki wszystkim za odpowiedzi :) Wybor padl na BKR6EK.

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez tgracing
    Polecam. Silniki 6 cylindrów w Senatorach oparte były na konstrukcji BMW (to tak na marginesie).
    Mógłbyś rozwinąć bo coś nie wydaje mi się ;)


    Cytat Zamieszczone przez royal
    zimnym ale nie strzela ani nie szarpie jak juz sie rozgrzeje nie wiem moze ktos ma jakas inpe albo carsofta zeby sprawdzic mi prace cylindrow???
    http://forum.7er.pl/1111-spot-ikea-katowicy-vt16390.htm
    ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    Cytat Zamieszczone przez tgracing
    Cytat Zamieszczone przez martin81
    Z tego co słyszałem NGK nie są polecane do aut z instalacją gazową ( brat w swojej miał z NGK problem ) -w praktyce bywa jednak różnie
    3.0 sześć cylindrów, rok produkcji 1978, przebieg podejrzewam grubo ponad 300 tyś. (Opel Senator) benzyna = LPG, 80 tyś przejechałem na gazie, osiem razy wymieniane świece (co 10 tyś.) tylko NGK. Wynik zero problemów nawet przy -18 Celsjuszach (palony tylko na gazie). Polecam. Silniki 6 cylindrów w Senatorach oparte były na konstrukcji BMW (to tak na marginesie).
    Czyli praktyka pokazuje nam ,że w praktyce bywa różnie-tak jak wcześniej nadmieniłem ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •