Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Kilka problemów

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7

    Kilka problemów

    Cześć,

    Mam następujące problemy w mojej E32:

    1. W fotelu pasażera nie działa regulacja zagłówka tj. słychać pracujący silniczek, ale zagłówek ani drgnie.

    2. Prawego lusterka nie mogę opuścić. Tu również słychać pracujący silniczek. L/P oraz do góry działa bez problemu.

    3. Ciepłe powietrze leci cały czas na nogi oraz szybę przednią. Zregenerowałem już EZ dzięki koledze Siudema, podmieniłem panel klimatyzacji, ale wciąż jest to samo. Co i jakiej kolejności mam dalej sprawdzać ?

    4.W panelu klimatyzacji nie działają podświetlenie przycisków oraz potencjometra dla strony kierowcy. Panel wyjęty i częściowo rozebrany, niestety nie wiem jak wyjąć płytkę, aby dostać się do żarówek.

    5. Potrzebuję wymienić klamki drzwi przednich z zamkami oraz kolumnę kierowniczą. Oryginalne zamki w drzwiach są "zmielone" przez jakiegoś włamywacza amatora, a drugi komplet mam od dawcy. Pytanie jak rozebrać boczki drzwi tak, aby niczego nie połamać oraz jak zabrać się za wymianę kolumny ze stacyjką?

    Z góry dzięki za wszelką pomoc.

  2. #2
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez Przemo e32
    2. Prawego lusterka nie mogę opuścić. Tu również słychać pracujący silniczek. L/P oraz do góry działa bez problemu.
    daj na maxa do góry sterowaniem, póść przycisk sterowania i ręką przesuń lusterko w dół ,powinno pomóc
    Cytat Zamieszczone przez Przemo e32
    3. Ciepłe powietrze leci cały czas na nogi oraz szybę przednią. Zregenerowałem już EZ dzięki koledze Siudema, podmieniłem panel klimatyzacji, ale wciąż jest to samo. Co i jakiej kolejności mam dalej sprawdzać ?
    sprawdź bezpieczniki pod kanapą tylną (opis w linku) http://arahnet.org/bmw/:e32/:bezpiec...E32-249433.pdf
    Cytat Zamieszczone przez Przemo e32
    4.W panelu klimatyzacji nie działają podświetlenie przycisków oraz potencjometra dla strony kierowcy. Panel wyjęty i częściowo rozebrany, niestety nie wiem jak wyjąć płytkę, aby dostać się do żarówek.
    http://bmwe32.masscom.net/johan//IHK...KA_lights.html
    a resztę znajdziesz na stronce http://bmwe32.masscom.net
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    jesli chodzi o panel klimy odkrecasz bodajze 4 wkrety sciagasz czarna osłone (tył) ukazuje Ci sie płytka która jest przykrecona 4-5 srubkami (dokładnie nie pamietam) odkrecasz, pozniej musisz wyjac bolce trzymajace pokretła regulacji temperatury i nawiewu, podwazasz malym srubokretem (zapadki) w kierunku srodka bolca i wyjmujesz owe bolce, po czym bez problemu wyjmiesz płytke, zarówki sa przylutowane do płyty, przyczyna moze byc brak styku w nóżkach-lutownica pomoże.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Cytat Zamieszczone przez Przemo e32
    1. W fotelu pasażera nie działa regulacja zagłówka tj. słychać pracujący silniczek, ale zagłówek ani drgnie.
    Jestem prawie pewien, że Wyrobił się drut-pręt w gnięździe silniczka lub po przeciwnej stronie. Możesz wymontować silniczek i sprawdzić jak to wygląda, ten pręt wtedy da się wyjąć z osłony. Aby to naprawić to chyba trzeba znaleźć taki pręcik ale to będzie trudne, łatwiej już o cały silnik z dźwignią.

    Tu znalezłem coś ciekawego.

    http://forum.7er.pl/-elektryka-elekt...32-vt16312.htm

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez Przemo e32
    1. W fotelu pasażera nie działa regulacja zagłówka tj. słychać pracujący silniczek, ale zagłówek ani drgnie.

    Wytnij kawałek pancerza około 5mm i będzie ok. Później tylko przypnij tą linkę do fotela i będzie grało :)

  6. #6
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Zrób podobnie jak pisze maciej730,
    Szczegóły http://forum.7er.pl/-elek...e32-vt16312.htm

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7
    Panowie dzięki za wszystkie rady i wskazówki.
    Żarówki w panelu klimy już wymienione.
    Napięcia na EZ dochodzą, bezpieczniki całe. W rozmowie tel kolega Siudema wskazał na prawdopodobne uszkodzenie sterownika nawiewu, także wkrótce go wymienię i zdam relację czy pomogło.Oby, bo więcej pomysłów oprócz uszkodzonych cewek w EZ już nie mam...

    Z lusterkiem pasażera zrobiłem wg rady i na chwilę pomogło, niestety po chwili znów wypięło się z zaczepu - można to naprawić, czy pozostaje mi jedynie wymiana elementu?

  8. #8
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    lusterko czy fotel pasażera?
    boczki już zdemontowałeś ?

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    61
    BMW
    e32 740i
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez Przemo e32
    Panowie dzięki za wszystkie rady i wskazówki.
    Żarówki w panelu klimy już wymienione.
    Napięcia na EZ dochodzą, bezpieczniki całe. W rozmowie tel kolega Siudema wskazał na prawdopodobne uszkodzenie sterownika nawiewu, także wkrótce go wymienię i zdam relację czy pomogło.Oby, bo więcej pomysłów oprócz uszkodzonych cewek w EZ już nie mam...
    Witam daj znać jak poszło bo mam to samo identycznie jak Ty u mnie jeszcze jest taki myk że na pasażera leci pow z dworu a na kierowce gorące mam zamiar niedługo wymienić sterownik ale napisz jak poszło u mnie też zawory i panel sterowania nawiewami i klima są ok
    Bayerische Motoren Werke AG
    мой дорогой Чёрный бумер

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    367
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    ja Ci powiem tak: elektrozawory sprawne, 3 moduły klimatronika podmienione, 3 panele sprawdzane, jest tylko ciepłe powietrze, będę miał wymieniane wszystkie silniczki sterowania nawiewami pod deską to powinno rozwiązać problem.
    e32 v8 manual

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •