Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: e38 Jaka pojemnosc baku paliwa??

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    198
    BMW
    e38 740i,
    Skąd
    Sanok
    OK dzieki koledzy w tygodniu robie zielona karte i pojade na UA:) po paliwko 2,70/L sprawdze tamtejszy gaz 1zl/L

    Pozdrawiam

    Nie rób jej tego, nie lej paliwa z UA tym bardziej LPG, polonezy i zamordowane VW ledwo sobie radzą z gazem z UA więc ja bym nie ryzykował
    E34 550i V12 - 6 biegów manual

    http://www.youtube.com/user/TheLordLukasz

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Silent
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    582
    BMW
    e38 740iL 1999r
    Skąd
    Będzin (Śląskie)
    od 740i (iL) - 750i (iL) 95 L bak o ile dobrze pamiętam
    ~3x Black 7er e38~

    ~e38~
    2010r - BMW 740iL (prod. 99r)

    ~EX e38~
    2008r - BMW 728i (prod. 99r)
    2007r - BMW 730i (prod. 94r)

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    212
    BMW
    ...
    Skąd
    ...
    Cytat Zamieszczone przez Silent
    od 740i (iL) - 750i (iL) 95 L bak o ile dobrze pamiętam
    wg danych na 7er.com wszystkie modele od 735i, które posaiadały Nivo były wyposażane w 95litrowy zbiornik paliwa

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Lilka
    wg danych na 7er.com wszystkie modele od 735i, które posaiadały Nivo były wyposażane w 95litrowy zbiornik paliwa
    Zwrócę tylko uwagę na jedną prawidłowość:

    - na zdrowy rozsądek to Nivo jest pod większy bak a nie większy bak pod Nivo

    Każdy kto ogarnia do czego jest przeznaczone zawieszenie Nivo - nie tylko w modelu e38, ale ogólnie w BMW (jednakże stosowane wedle tej samej zasady nie tylko przez BMW) powinien zauważyć ten błąd.

    Zdaje sobie sprawę że tak napisali na 7er.com, jest to ogólnie szeroko rozpowszechniona informacja powielana bezmyśle za opsiem z katalogu.

    Odnoszenie się do opisów z katalogów na zasadzie dogmatu i bez zdrowo rozsądkowego podejścia na ogół skutkuje właśnie takimi błędami.

    Jeśli ktoś ma inną wersję - chętnie poznam, tylko najlepiej niech dobrze ją arguemntuje :6:57: bo już kilka dyskusji z tego tytułu mamy za sobą.
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #25
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez matraks
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    prawda, mi na statoilu wchodzi do 5L baniaczka 6 litrow :D
    o 20% kantuja? co za madafekery jedne mi przy swiecacej sie rezerwie wchodzi 22 galony czyli jakos 83 litry plus odrobina rezerwy z baku. Wiec chyba zbiornik mam na 85 litrow
    a widziales napisa na dystrybu. ze min 10 litrow?? pewnie te pierwsze sa mega kantowane a reszta juz OK, wciskasz pistolet, cyferki idą a paliwo leje sie po sekundzie, niezauwazyles?

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Lilka napisał/a:
    wg danych na 7er.com wszystkie modele od 735i, które posaiadały Nivo były wyposażane w 95litrowy zbiornik paliwa


    Zwrócę tylko uwagę na jedną prawidłowość:

    - na zdrowy rozsądek to Nivo jest pod większy bak a nie większy bak pod Nivo

    Każdy kto ogarnia do czego jest przeznaczone zawieszenie Nivo - nie tylko w modelu e38, ale ogólnie w BMW (jednakże stosowane wedle tej samej zasady nie tylko przez BMW) powinien zauważyć ten błąd.

    Zdaje sobie sprawę że tak napisali na 7er.com, jest to ogólnie szeroko rozpowszechniona informacja powielana bezmyśle za opsiem z katalogu.

    Odnoszenie się do opisów z katalogów na zasadzie dogmatu i bez zdrowo rozsądkowego podejścia na ogół skutkuje właśnie takimi błędami.

    Jeśli ktoś ma inną wersję - chętnie poznam, tylko najlepiej niech dobrze ją arguemntuje :6:57: bo już kilka dyskusji z tego tytułu mamy za sobą.

    Dla samochodów z regulacją poziomu czyli nivo (kod wyp. 220) był montowany bak 95l!!!
    Dane wg ETK BMW więc chyba wiarygodne źródło danych.
    Ale czemu taka zależność jest tego nie wiem.

    A dla ciekawostki powiem że we wszystkich 750 były montowane baki 95l.
    Wyjątkiem są auta z pakietem na złe drogi (kod wyp.815) gdzie był montowany bak 85l. Nie wiem niestety co to był za pakiet.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  7. #27
    No a u mnie mimo że nivo mam to jest 85L. Patrzałem na http://www.realoem.com/bmw/select.do i faktycznie jest takie coś jak "Pakiet na złe drogi".

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    Dla samochodów z regulacją poziomu czyli nivo (kod wyp. 220) był montowany bak 95l!!!
    Dane wg ETK BMW więc chyba wiarygodne źródło danych.
    Ale czemu taka zależność jest tego nie wiem.

    A dla ciekawostki powiem że we wszystkich 750 były montowane baki 95l.
    Supermen - wszystko się zgadza. Nie podważam wiarygodności tych źródeł, bo jeśli przeczytałeś to co napisane powyżej zależność większy bak + Nivo jak najbardziej istnieje.

    Zaryzykowałbym tylko stwierdzenie że to nivo jest pod duży bak a nie duży bak pod nivo.

    I to właśnie o pokazanie tej zależności chodziło mi poruszając tą kwestię.



    Odnośnie opcji o mniejszej pojemności baku którą znaleźliście w ETK, jest podobnie opcja zwiększająca pojemność baku dla "export vechicle" kod opcji 850.
    Ta opcja tak samo jest powiązana z nivo, jednak różni się w zależności od modelu.
    Czarne e32 w benzynie!


  9. #29
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    największy zbiornik miały E-32 102litry ja taki mam i się zgadza po zapaleniu rezerwy weszło 94litry to pasuje plus rezerwa daje 102l.

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    Hej może nie pojemność ale inne pytani

    czy też macie tak że jak włożycie ten cały pistolet, otworzycie ogień :hah: to od razu wam odbija?

    Przez to nie mogę zablokować ;/ i trza trzymać

    Można oczywiście troszeczkę wyciągnąć i wtedy blokować, ale boję się że może wypaść i płynne złoto poleci na wszystkie strony ;(

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •