Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: [ elektryka] Elektryczne fotele BMW E32

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomahawk
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    287
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Poznań

    [ elektryka] Elektryczne fotele BMW E32

    Witam. Mam pytanko czy ktos z Was rozbieral fotel elektryczny kierowcy? Mianowicie mam problem z oparciem, opuszcza i podnosi tylko jedna strone (lewa strona) a prawa stoi. Teraz pytanie czy sa dwa silniczki od oparcia i jak sie do nich dobrac?
    Pozdrawiam
    EX:
    E34 524TD
    E32 730i
    E32 750IL
    Wiele serc jedno bicie - seria 7 ponad zycie!

  2. #2
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Są dwa silniczki zaraz pod silniczki na przemian bierzne , ale sądzę że problem tkwi tylko w linkach to częsty problem w e32 sam mam aktualanie to samo kolejny raz :]
    Żeby to naprawić musisz nie musisz wcale wyciągać fotela z samochodu, (choć wiadomo że jak jest wyjęty lepsze dojście jest )
    wypinasz z metalowych haków tapicerkę siedziska tylko tą z przodu wywijasz do góry i pod spodem są dwa silniczki i z obu stron wchodzą w nie linki i właśnie w tych linkach jest problem
    cała naprawa tego polega na skróceniu im pancerza dla pewności na każdej lince byle nie za bardzo bo puzniej tego nie skręcisz do kupy powiedzmy ze jakieś 3mm -5mm ale lepiej mniej zawsze można puzniej poprawić
    Gdy decydujesz sie na wyjecie fotele narpierw ustaw oparcie mniej więcej tak żeby obie strony były równo , po odkręceniu śrub mocujące fotel pamiętaj o ODPIĘCIU ZATRZASKU LINKI NACIĄGU PASA ,gdy tego nie zrobisz wyłamiesz uchwyt rolki po d siedzeniem.
    zatzrask jest po lewej stronie fotele kierowcy przy szynie
    gdybyś w czymś miał problem słuuże dobrą rada bo robiłem już to chyba z 5 razy u siebie i u znajomego ,jak coś dzwoń pomogę

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Cytat Zamieszczone przez jarek88
    Są dwa silniczki zaraz pod silniczki na przemian bierzene , ale sądzę że problem tkwi tylko w linkach to częsty problem w e32 sam mam aktualanie to samo kolejny raz :]
    Żeby to naprawić musisz nie musisz wcale wyciągać fotela z samochodu, (choć wiadomo że jak jest wyjęty lepsze dojście jest )
    wypinasz z metalowych haków tapicerkę sidziska tylko tą z przodu wywijasz do góry i pod spodem są dwa silniczki i z obu stron wchodzą w nie linki i właśnie w tych linkach jest problem
    cała naprawa tego polega na skróceniu im pancerza dla pewności na każdej lince byle nie za bardzo bo puzniej tego nie skręcisz do kupy powiedzmy ze jakieś 3mm -5mm ale lepiej mniej zawsze można puzniej poprawić
    Coś pokręciłeś z tymi silniczkami. Silniczek od oparcia jest jeden tylko ma wyjścia na linkę po przeciwnych stronach. Co do ściągania tapicerki to nie koniecznie trzeba. Można odkręcić silniczek (bo też się da) i jest wszystko na wierzchu. A co do skracania pancerza to najskuteczniejszy sposób.
    Pozdrawiam

  4. #4
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Nic nie pokręciłem pod siedziskiem masz 2 silniczki i 4 linki prawda?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Cytat Zamieszczone przez jarek88
    Nic nie pokręciłem pod siedziskiem masz 2 silniczki i 4 linki prawda?
    No to może są rożne. U mnie jest coś takiego i wcześniej też się z tym spotkałem.



    Ten widoczny to właśnie od oparcia.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Panowie bez kłótni. Musisz jak pisał Jarek skrócić pancerz tej linki której strona się nie opuszcza. U mnie było to samo i teraz znowu jest ten sam problem. U mnie się udało zrobić bez odkrecania fotela. Najlepiej użyć do tego małego brzeszczota.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Cytat Zamieszczone przez rodzinabmw
    Panowie bez kłótni. Musisz jak pisał Jarek skrócić pancerz tej linki której strona się nie opuszcza. U mnie było to samo i teraz znowu jest ten sam problem. U mnie się udało zrobić bez odkrecania fotela. Najlepiej użyć do tego małego brzeszczota.
    Spokojnie ja się kłócić nie zamierzam, a jeśli kogoś urażę to z góry przepraszam.

    Chcesz użyć brzeszczota a do czego jak pancerz jest z jakiegoś miękkiego plastyku (i w sumie dlatego trzeba poprawiać)?

    A jak ktoś chciałby wytłumaczyć to na moim zdjęciu to oczywiście (dla 7er.pl) wyrażam zgodę.
    (coś nie mogę znaleźć painta w win7 bo bym to lepiej opisał wtedy)
    Pozdrawiam

  8. #8
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Adrian1031, na zdj widać 1 silniczek a w głębi (bliżej brzegu) jest drugi zerknij a zobaczysz 4 linki po 2 do każdego silniczka

    Nie wykucam się stwierdzam tylko fakty :]

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Cytat Zamieszczone przez jarek88
    Adrian1031, na zdj widać 1 silniczek a w głębi (bliżej brzegu) jest drugi zerknij a zobaczysz 4 linki po 2 do każdego silniczka

    Nie wykucam się stwierdzam tylko fakty :]
    No rzeczywiście :D.
    Jeden jest do sterowania oparciem a drugi wysokością siedziska.

    http://www.realoem.com/bmw/showparts...97&hg=52&fg=10

    U kolegi nie działa tylko oparcie więc linka nr 6 i 7 do skrócenia (ta działająca profilaktycznie).

    Pozdrawiam

  10. #10
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    :] dziękuje i koniec OT
    Tomahawk, do roboty

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •