Strona 23 z 26 PierwszyPierwszy ... 132122232425 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 251

Wątek: [e32] 750iL Highline

  1. #221
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,263
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Sławek, co do kodowania to może warto sprawdzić tego człowieka. Obserwuję go na FB od dłuższego czasu i widzę że ma chłop pasję i chyba sobie radzi. Co prawda nie widziałem nic starszego niż E38/39, ale może warto spróbować i popytać skoro masz go w zasadzie u siebie "na podwórku" ;)
    https://m.facebook.com/kodowaniebmw/

  2. #222
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sławomir
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    322
    BMW
    2x V12
    Skąd
    Śląsk
    Mam teraz dylemat, czy auto w ogóle ruszać z domu, bo tylko letnie mam a jak oddam na miesiąc do elektryka, to potem nie odbiorę :P Ale ten koleś z "kodowaniebmw" wygląda naprawdę wporzo.
    Podarunki od bezdomnego: E32 V12 + G12 V12

  3. #223
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,395
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Cytat Zamieszczone przez Sławomir Zobacz posta
    Mam teraz dylemat, czy auto w ogóle ruszać z domu, bo tylko letnie mam a jak oddam na miesiąc do elektryka, to potem nie odbiorę
    A od czego jest laweta ?
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  4. #224
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Sławomir skontaktuj się z Qbą. On ma też 750iL i mechaników z których jest zadowolony.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  5. #225
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Niestety te moduły EDC to nic innego jak stopnie wyjściowe do elektrozaworów, które są w amortyzatorach. W tamtych latach mosfety były niskiej jakości, bo dopiero w zasadzie raczkowały. Stąd jest problem z mieczami IKHA na przykład. Zmierzam do tego, że ciężko będzie Ci znaleźć sprawny moduł EDC, a jeśli nawet to szybko może paść. Po drugie te układy nie miały zabezpieczenia zawarciowego, więc jeżeli źle się porzeźbi wiązkę lub same zawory w amortyzatorach miały kiedyś zwarcie(zwarcie wiązki) to te tranzystory ulegają zniszczeniu. Jeżeli jest jakaś możliwość otworzenia tego modułu to można to łatwo naprawić I chętnie na to zerknę w tym starym, który teoretycznie się nie odzywa.

    Poza tym jeżeli chodzi o stare, nietypowe auta są dwie szkoły:

    - robisz sam, bo masz wiedzę I pasję
    - zlecasz pasjonatom, bo masz gruby portfel

    Nie ma innej opcji I nie będzie, bo zwykły mechanik/elektryk/elektronik nie będzie spędzał tygodnia na dochodzeniu do tematu, bo w tym czasie opędzi 20 skód, nie wysilając przy tym ani umysłu ani kręgosłupa. Pomijając fakt, że 90% dokumentacji starych, ciekawych aut jest w języku angielskim, co w naszym kraju też jest barierą.

    Klinikę BMW mogę również polecić, ale tak jak napisałem, jeżeli temat będzie nietypowy, to chłopaki liczą już naprawy w tysiącach. Ja mogę polecić również Infinitum Classic Cars ze Skierniewic, jak u nich byłem ostatnio to po wizycie nie mogłem dojść do siebie pare dni. Co najmniej jakby to był warsztat F1, ale za wymianę przekładni policzyli mi 1500 PLN, więc musiałem podziękować. Już poświęcę te 3 godziny I sam się pobawię.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 14-12-2015 o 18:33
    pozdrawiam Bartek

  6. #226
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sławomir
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    322
    BMW
    2x V12
    Skąd
    Śląsk
    Lawetę mam, ale nie ma dość nośności na 7er, raz go wpakowałem to rozwaliłem oponę.

    Nie wiem kto to Qba, ale jak powiedziałem, mam już namiary na polecanego osobnika z pobliska - Alarm System Michał Ciupa Rydułtowy oraz Auto Serwis Stanek niedaleko, razem współpracują. Ktoś coś o nich słyszał?

    ttrol: dzięki za naprawdę rzeczowe info. Jak sobie nie poradzę na śląsku, może też się odezwę. Chwilowo chcę jeszcze autem pojeździć i zebrać wszystkie usterki razem, bo parę rzeczy więcej do zrobienia jest.
    Podarunki od bezdomnego: E32 V12 + G12 V12

  7. #227
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez Sławomir Zobacz posta
    Lawetę mam, ale nie ma dość nośności na 7er, raz go wpakowałem to rozwaliłem oponę.

    Nie wiem kto to Qba, ale jak powiedziałem, mam już namiary na polecanego osobnika z pobliska - Alarm System Michał Ciupa Rydułtowy oraz Auto Serwis Stanek niedaleko, razem współpracują. Ktoś coś o nich słyszał?

    ttrol: dzięki za naprawdę rzeczowe info. Jak sobie nie poradzę na śląsku, może też się odezwę. Chwilowo chcę jeszcze autem pojeździć i zebrać wszystkie usterki razem, bo parę rzeczy więcej do zrobienia jest.
    http://7er.pl/showthread.php/12638-e...l=1#post376333

    Jak możesz nie znać nowego właściciela E32 Dziadka ze Ślesina ;) To jest chyba najsłynniejsze E32 w sieci i prasie. No i macie takie same kolory nadwozia. Qba ma relację z naprawy nawet na stronie kliniki BMW.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  8. #228
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sławomir
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    322
    BMW
    2x V12
    Skąd
    Śląsk
    Słyszałem o tym BMW, ale mało tutaj na forum siedzę i nie pilnuję. No cóż, wkrótce mam zamiar się zabrać za temat i ogarnąć kuwetę :P
    Podarunki od bezdomnego: E32 V12 + G12 V12

  9. #229
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Sławomir jak sprawa z edc?

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  10. #230
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Panowie, spokojnie, nie każdy mieszka na forum :)

    Jeśli o mnie chodzi to ja robię wszystko w Klinice BMW w Opocznie. www.klinika-bmw.pl

    Zawsze byłem zadowolony, natomiast nie oszukujmy się - takie auta jak nasze na codzień już nie przyjeżdżają do warsztatów i Radek robi moje po starej znajomości, a utrzymuje się z naprawy nowych modeli ;-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •