Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: [ pozostale] Jaki silnik do E32 M70 czy M60B40 na manualu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    227
    BMW
    l 750 highline e46 320d
    Skąd
    Zaryń

    [ pozostale] Jaki silnik do E32 M70 czy M60B40 na manualu

    Witam, będe malować swoją e32 m30b35, chce przy okazji wymienić silnik na M70 najlepiej ze skrzynią manulną, tylko wiem że jest ona praktycznie nie do zdobycia, słyszałem też równiez że można przerobić skrzynie z M30, ale pewnie z wytrzymałością takiej skrzyni to nie jest za ciekawie, czy jednak M60b40 z manualem, ewentulnia jakiej szukać bo wiem że pasuje również 5-cio biegowa od M60B30 czy ktoś przerabiał ten temat i może doradzić lepsza będzie 5-cio biegow czy 6-cio biegowa tak jak wychodziła w orginale?
    Bartekzrn

  2. #2
    Naprawdę w dobrym dziale jest ten temat?

    Moje zdanie jest takie, że musisz przejechać się i jednym i drugim przed zakupem. Każdy swoje będzie chwalił. To pewne
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Było już tutaj sporo takich zapędów.

    Jeżdżące M70 + manual jest na tym forum jedno, w budzie e34.

    Jest zarejestrowane też jedno e30 cabrio M70 + manual z syndykatu.

    Podchodów i "bajek" odnośnie M60B40 + manual nad wyraz wiele.

    Na forum nie ma jak dotąd żadnego z jakimkolwiek materiałem zdjeciowym pojazującym je w tej budzie.

    Podejście w tym kierunku robił Zdzira850 z Rawicza. Czemu ustał w działaniach - jego pytaj.

    Jak dotąd e32 740i z przekładanym manualem 5 bieg na żywo widziałem jedno i kilka sezonów temu zakończyło swój żywot.

    Temat cieżki i niewdzieczny, oraz wymagajacy finansowej stabilności przez duże "$".
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    227
    BMW
    l 750 highline e46 320d
    Skąd
    Zaryń
    Wiem że to ambinty plan i zdaje sobie z tego świetnie sprawe, na to trzeba czasu,i przedewszytkim finanse, unikalne części, więc auto jedzie do lakiernika decyzja o pozbawieniu poprzedniego serca (wyląduje prawdopodobnie w E30) zapadła. Myśle że to będzie M60B40 z manualem oczywiście, choć M70 do tego z Manualem bardziej mnie interesuje :]
    Kolego sylwek7 ja nie chce kupić auta,chce wsadzić silnik do mojej E32. Jezdziłem z takimi silnikami, oczywiście pomijając M70 z manualem i E32 4,0 z manualem
    Bartekzrn

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Zagadaj do kolegi przemek22 - robił ostatnio przeróbkę m60b40 na manuala - i to zarówno 5 jak i 6-gang (co prawda w e38, ale silnik i skrzynia ta sama).

  6. #6
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Plan baardzo ambitny... nie wiem czy opłacalny

  7. #7
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Dzuda, jeszcze się nie połapałeś na własnych doświadczeniach że każde zmiany w naszych pocziwych e32 są nie opłacalne ale i tak je robimy bo straszne maniaki z nas :]

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Ja ustałem bo zaczałem pompowac kase we własny biznes i nie mam na razie na fochy do auta.

    Aczkolwiek przeróbka na M60B40 plus manual nie jest zła. w moim przypadku koszt nie był jakis astronomiczny około 4 tysiące złotych w zupełności na wszystko wystarczyłyby. Ty masz gorzej bo jeszcze swap silnika.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    zadaj sobie pytanie po co! Ci potrzebne M70 z manalna skrzynia! Chcesz się ścigać kup M5. Słusznie zauważyłem że skrzynie to tego ciężko kupić bo jedynie w E31 takowa możesz napotkać ale cena kosmiczna i praktycznie nie do kupienia. A lepic M70 ze skrzynia od M30 nie warto bo mogą później wystąpić problemy. Jak już to szukaj M60B40 i do tego skrzyni z M60B30.

  10. #10
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez rodzinabmw
    Jak już to szukaj M60B40 i do tego skrzyni z M60B30.
    I myślisz że będzie to jeździć jak na 4.0 przystało?Ja uważam że nie bo jeśli by tak było to co trzecia(jak nie druga) 4.0 była by w biegówce...

    Koszt samej skrzyni do V12 to są gorsze.Kolega miał (musiał bym zapytać może jeszcze ma) skrzynie z 850i 6gang za 800zl,tylko teraz policz sobie sprzęgło itd to jest koszt 4-5tysia

    Jarek88 wiadome że tego nikt nie odda i robimy to dla siebie.Po takim swapie auto musiał bym już zostawić do końca życia...

    Fakt,faktem że takie 750i 6gang to był by rarytas ale żeby to było zrobione z głową a nie jak ten bordowy ulep co odwiedza allegro co jakiś czas z coraz niższą ceną :what:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •